Belton Cross Country Invitational

August 26, 2016


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - 5a/6a Varsity Girls - All Teams
Finish List - Girls - 1a-4a Varsity Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 5a/6a Varsity Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 1a-4a Varsity Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 5a/6a Varsity Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 1a-4a Varsity Girls - All Teams
Finish List - Boys - 5a/6a Varsity Boys - All Teams
Finish List - Boys - 1a-4a Varsity Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 5a/6a Varsity Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 1a-4a Varsity Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 5a/6a Varsity Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 1a-4a Varsity Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

5a/6a Varsity Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 787 Justin Botello Pflugerville Hendrickson 15:30.0 5:10/M    
2 (< 5) 588 Kyle Doty Bruceville Eddy 15:40.1 5:13/M    
3 2 761 Cal Johnston Midway 15:56.7 5:19/M    
4 3 763 Ryan Day Midway 16:02.3 5:21/M    
5 4 840 Dereck Elkins Stony Point 16:05.2 5:22/M    
6 5 841 Trevor Poulson Stony Point 16:07.3 5:22/M    
7 6 789 Tyler McDaniel Pflugerville Hendrickson 16:08.0 5:23/M    
8 7 842 Denzel Vilsaint Stony Point 16:12.3 5:24/M    
9 8 954 Samuel Wells Vandegrift 16:15.3 5:25/M    
10 9 802 Jackson Schenone Round Rock 16:21.8 5:27/M    
11 10 762 Peter Ferretter Midway 16:33.0 5:31/M    
12 11 791 Spencer Boykin Pflugerville Hendrickson 16:36.5 5:32/M    
13 12 946 Anthony Monte Vandegrift 16:38.2 5:33/M    
14 13 844 Caleb Varnador Stony Point 16:40.5 5:33/M    
15 14 843 Jason Larsen Stony Point 16:45.1 5:35/M    
16 15 803 Kobe Yepez Round Rock 16:49.6 5:36/M    
17 16 801 Jacob Reynolds Round Rock 16:50.3 5:37/M    
18 17 942 Petros Johnson Vandegrift 16:52.3 5:37/M    
19 18 792 Ernest Bogart Pflugerville Hendrickson 17:01.8 5:40/M    
20 19 945 Preston Mayo Vandegrift 17:09.9 5:43/M    
21 20 955 Jacob Willabeek-Lemair Vandegrift 17:11.4 5:44/M    
22 21 952 Nick Schorn Vandegrift 17:12.2 5:44/M    
23 22 947 Ryan Morreale Vandegrift 17:14.1 5:45/M    
24 23 797 Chris Lee Round Rock 17:14.5 5:45/M    
25 24 846 Evan Delgado Stony Point 17:16.7 5:45/M    
26 25 597 Gavin Szewcyk Cedar Ridge High School 17:18.5 5:46/M    
27 26 867 Jesse Chuey Hernandez Temple High School 17:20.4 5:47/M    
28 (> 7) 937 Nathan Beasley Vandegrift 17:20.8 5:47/M    
29 27 845 Devin Pedraza Stony Point 17:22.4 5:47/M    
30 28 643 Juan Espillat Ellison 17:22.7 5:47/M    
31 29 799 Hayden Monroe Round Rock 17:25.4 5:48/M    
32 30 795 Zach Driscoll Round Rock 17:26.9 5:49/M    
33 31 555 Morgan Miller Belton A 17:27.5 5:49/M    
34 32 798 Mitchell Long Round Rock 17:31.3 5:50/M    
35 (> 7) 794 Drew Albright Round Rock 17:31.9 5:50/M    
36 33 911 Andres Romero University HS 17:33.4 5:51/M    
37 34 680 Ronald Ramthum Harker Heights 17:34.7 5:51/M    
38 35 767 Andrew Majors Midway 17:36.4 5:52/M    
39 36 620 Dahmir Pearson Copperas Cove 17:37.6 5:52/M    
40 37 623 Chase Thomas Copperas Cove 17:38.5 5:53/M    
41 (> 7) 951 Alex Seybel Vandegrift 17:40.5 5:53/M    
42 38 651 Matt Mataska Ellison 17:41.4 5:54/M    
43 (> 7) 950 Josh Pikoff Vandegrift 17:42.5 5:54/M    
44 39 765 Jacob Meek Midway 17:43.0 5:54/M    
45 40 866 Chris Cadavid Temple High School 17:43.6 5:54/M    
46 41 868 Luis Rojas Temple High School 17:44.7 5:55/M    
47 42 818 Terrel Gallien Shoemaker 17:46.6 5:55/M    
48 43 819 Tyler Gallien Shoemaker 17:48.4 5:56/M    
49 (> 7) 800 Andrew Neidig Round Rock 17:48.6 5:56/M    
50 44 864 Treyce Bailey Temple High School 17:49.8 5:56/M    
51 (> 7) 939 Noah Dennis Vandegrift 17:50.5 5:57/M    
52 (> 7) 848 Gerardo Quevedo Stony Point 17:51.7 5:57/M    
53 45 790 Rylan Kaufman Pflugerville Hendrickson 17:53.2 5:58/M    
54 46 863 Carlos Crisanto Temple High School 17:53.8 5:58/M    
55 47 728 Cinque Sambula Killeen HS 17:57.4 5:59/M    
56 48 560 Zane Thompson Belton A 17:59.3 6:00/M    
57 49 552 Asa Cable Belton A 18:00.1 6:00/M    
58 50 908 Jeremiah Olvera University HS 18:00.3 6:00/M    
59 51 978 Zach Shrull Westwood 18:01.4 6:00/M    
60 (> 7) 943 Ricardo Jowers Vandegrift 18:01.4 6:00/M    
61 (> 7) 956 Noah Wolk Vandegrift 18:01.6 6:00/M    
62 52 558 Spencer Liles Belton A 18:01.8 6:00/M    
63 (> 7) 847 Marcus Arroyo Stony Point 18:09.8 6:03/M    
64 53 793 Noah Perez Pflugerville Hendrickson 18:09.8 6:03/M    
65 54 599 Jake Hamilton Cedar Ridge High School 18:11.3 6:04/M    
66 55 679 Ryan Mittag Harker Heights 18:12.7 6:04/M    
67 56 862 Israel De La Fuente Temple High School 18:16.4 6:05/M    
68 57 675 Tanner Casey Harker Heights 18:16.7 6:05/M    
69 58 676 Ronald Cole Harker Heights 18:17.6 6:06/M    
70 59 504 Franklin Hovey Akins 18:19.3 6:06/M    
71 60 910 Jesus Nunez University HS 18:21.0 6:07/M    
72 61 982 Charles Larrouilh Westwood 18:22.1 6:07/M    
73 62 907 Franky Olivarez University HS 18:24.0 6:08/M    
74 63 764 Gage Smith Midway 18:27.9 6:09/M    
75 64 605 Macklin O'Neil Cedar Ridge High School 18:28.4 6:09/M    
76 65 644 Isayah Williams Ellison 18:29.5 6:10/M    
77 66 502 Justin Lazarro Akins 18:30.0 6:10/M    
78 67 556 Aj Hernandez Belton A 18:31.3 6:10/M    
79 68 677 Ethan Thomas Harker Heights 18:32.1 6:11/M    
80 69 980 Lloyd Page Westwood 18:32.6 6:11/M    
81 70 598 Andrew Pearson Cedar Ridge High School 18:33.3 6:11/M    
82 71 683 Adahnte Margrum Harker Heights 18:33.5 6:11/M    
83 72 564 Ben Davis Belton B 18:33.5 6:11/M    
84 (> 7) 944 Adam Ledger Vandegrift 18:35.1 6:12/M    
85 73 561 Joel Bell Belton A 18:35.9 6:12/M    
86 74 652 Reggie Evelyn Ellison 18:36.6 6:12/M    
87 75 822 Christopher Barnett Shoemaker 18:36.7 6:12/M    
88 (> 7) 948 Duncan Murphy Vandegrift 18:37.0 6:12/M    
89 (> 7) 949 Campbell Patton Vandegrift 18:37.2 6:12/M    
90 76 682 Dillon Gooding Harker Heights 18:39.4 6:13/M    
91 77 816 Devyn Brewton Shoemaker 18:40.8 6:13/M    
92 78 723 David Colon Killeen HS 18:41.4 6:14/M    
93 79 865 Damian Soto Temple High School 18:42.5 6:14/M    
94 80 646 Michael Santos Ellison 18:42.7 6:14/M    
95 (> 7) 869 Bryce Richardson Temple High School 18:43.1 6:14/M    
96 81 722 Gabriel Brown Killeen HS 18:44.1 6:15/M    
97 (> 7) 681 Johnathan Brown Harker Heights 18:45.7 6:15/M    
98 (> 7) 678 Andres Garza Harker Heights 18:47.0 6:16/M    
99 82 557 Jacob Jimenez Belton A 18:48.5 6:16/M    
100 (> 7) 870 Seth Little Temple High School 18:48.8 6:16/M    
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
101 83 727 Thomas Robinson Killeen HS 18:52.7 6:17/M    
102 84 909 Anotnio Ledezma University HS 18:54.4 6:18/M    
103 85 724 Domink Gross Killeen HS 18:55.1 6:18/M    
104 86 984 Jason Seigel Westwood 18:55.7 6:18/M    
105 87 622 Christian Schafer Copperas Cove 18:56.6 6:19/M    
106 88 912 Omar Salazar University HS 19:00.3 6:20/M    
107 89 649 Jacob Maldonado Ellison 19:02.4 6:21/M    
108 90 615 Francisco Alvarado Copperas Cove 19:03.8 6:21/M    
109 91 815 Javon Levi Shoemaker 19:06.1 6:22/M    
110 92 573 Juan Ledezma Belton B 19:06.7 6:22/M    
111 93 603 Nate Engstrom Cedar Ridge High School 19:07.3 6:22/M    
112 (> 7) 940 Matthew Driskill Vandegrift 19:07.5 6:22/M    
113 94 570 Eli Cable Belton B 19:09.2 6:23/M    
114 95 986 Ryan Yang Westwood 19:10.7 6:23/M    
115 96 913 Irvin Cazares University HS 19:11.3 6:24/M    
116 97 604 Murtuza Khan Cedar Ridge High School 19:11.8 6:24/M    
117 (> 7) 953 Matthew Vincent Vandegrift 19:12.5 6:24/M    
118 98 602 Keanau Thurston-Baker Cedar Ridge High School 19:13.7 6:24/M    
119 99 981 Min Kim Westwood 19:15.4 6:25/M    
120 (> 7) 941 Sam Garcia Vandegrift 19:17.0 6:26/M    
121 100 562 Cole McDonald Belton B 19:19.5 6:26/M    
122 101 571 Isaac Martinez Belton B 19:20.2 6:27/M    
123 (> 7) 849 Dax Emerson Stony Point 19:21.0 6:27/M    
124 102 721 Darrell Board Killeen HS 19:23.2 6:28/M    
125 (> 7) 684 Jaylin Glover Harker Heights 19:24.5 6:28/M    
126 103 788 Daniel Viegra Pflugerville Hendrickson 19:25.3 6:28/M    
127 104 979 Skylar Cupit Westwood 19:26.2 6:29/M    
128 105 616 Neyland Block Copperas Cove 19:29.1 6:30/M    
129 106 569 Brysin Minosky Belton B 19:29.1 6:30/M    
130 (> 7) 938 Grant Bischof Vandegrift 19:30.6 6:30/M    
131 107 500 Cassius Roberts Akins 19:35.2 6:32/M    
132 (> 7) 601 Ben Balandran Cedar Ridge High School 19:38.2 6:33/M    
133 108 503 Chris Baca Akins 19:44.0 6:35/M    
134 109 563 Bradin McDonald Belton B 19:48.8 6:36/M    
135 110 501 Marc Solis Akins 19:51.3 6:37/M    
136 111 726 Alvin Lambertis Killeen HS 19:55.5 6:38/M    
137 112 647 Charles Evans Ellison 20:12.4 6:44/M    
138 (> 7) 650 Dominique Bacon Ellison 20:17.6 6:46/M    
139 113 618 Justus Honea Copperas Cove 20:18.9 6:46/M    
140 (> 7) 987 Colin Davidson Westwood 20:23.8 6:48/M    
141 (> 7) 983 Satyavan Malpani Westwood 20:39.2 6:53/M    
142 (> 7) 559 Jacob Summers Belton A 20:45.5 6:55/M    
143 (> 7) 985 Zach Seigel Westwood 20:47.0 6:56/M    
144 (> 7) 566 Ethan Burstedt Belton B 20:47.7 6:56/M    
145 (> 7) 871 Jacob Sames Temple High School 20:51.8 6:57/M    
146 (> 7) 645 Sean Reid Ellison 20:56.6 6:59/M    
147 (> 7) 554 Levi Gunn Belton A 21:47.5 7:16/M    
148 (> 7) 990 Eric Embry Pflugerville Hendrickson 22:07.6 7:22/M    
Top

Overall Finish List - Boys

1a-4a Varsity Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 757 Isaac Gallegos Lorena 16:48.1 5:36/M    
2 2 732 Connor Cummings Lampasas 17:32.2 5:51/M    
3 3 735 Nathan Herrin Lampasas 17:40.3 5:53/M    
4 4 708 John Castro Holy Trinity 17:45.5 5:55/M    
5 5 661 Avery Wolf, Georgetown Gateway 17:55.2 5:58/M    
6 6 850 Eli Ortiz Taylor 18:13.7 6:04/M    
7 (< 5) 963 Gilbert Beltran Waco -Connally 18:16.2 6:05/M    
8 7 516 River Smith Axtell 18:19.1 6:06/M    
9 8 851 Derek Martinez Taylor 18:36.5 6:12/M    
10 9 659 August Stroh, Georgetown Gateway 18:43.3 6:14/M    
11 10 660 Mason Werchan, Georgetown Gateway 18:46.1 6:15/M    
12 11 657 Josh Garza, Georgetown Gateway 18:48.2 6:16/M    
13 12 734 Levi Geagley Lampasas 18:50.5 6:17/M    
14 13 738 Qadir Tolliver Lampasas 18:57.6 6:19/M    
15 14 729 Izaiah Andrade Lampasas 19:01.5 6:20/M    
16 15 758 Thomas Reynolds Lorena 19:12.0 6:24/M    
17 16 733 Jon Davis Lampasas 19:21.9 6:27/M    
18 17 731 Kirby Berry Lampasas 19:27.2 6:29/M    
19 (< 5) 965 Dominique Mendias Waco -Connally 19:28.6 6:29/M    
20 (< 5) 586 Sederick Merchant Bruceville Eddy 19:29.5 6:30/M    
21 18 658 Weston Minzenmayer, Georgetown Gateway 19:34.7 6:31/M    
22 19 852 Darrian Duncan Taylor 19:43.9 6:34/M    
23 20 654 Dalton Denson, Georgetown Gateway 19:45.2 6:35/M    
24 21 656 Zach Fall, Georgetown Gateway 19:50.9 6:37/M    
25 22 671 Pedro Soto Glenn 19:53.1 6:38/M    
26 (> 7) 655 Oleg Dylla, Georgetown Gateway 19:55.8 6:38/M    
27 (> 7) 653 Jay Bryant, Georgetown Gateway 20:05.7 6:42/M    
28 23 667 Brett Haden Glenn 20:12.6 6:44/M    
29 24 631 Kyle Wood CTCS 20:20.1 6:47/M    
30 25 893 Jacob Williamson Thorndale 20:22.5 6:47/M    
31 26 520 Zach Breeland Axtell 20:22.9 6:47/M    
32 27 759 Julius Salazar Lorena 20:24.5 6:48/M    
33 28 760 Calvin Small Lorena 20:26.8 6:49/M    
34 29 756 Kai Crist Lorena 20:28.0 6:49/M    
35 30 754 Collin Bennett Lorena 20:34.0 6:51/M    
36 (> 7) 736 Luke Palacios Lampasas 20:37.1 6:52/M    
37 31 632 Samuel Wood CTCS 20:41.7 6:54/M    
38 (< 5) 966 Gerardo Bazaldua Waco -Connally 20:49.4 6:56/M    
39 (< 5) 967 Jerome Mendias Waco -Connally 20:49.6 6:56/M    
40 (> 7) 730 Juan Barrera Lampasas 20:56.0 6:59/M    
41 32 709 Vasyl Ploskanych Holy Trinity 21:01.0 7:00/M    
42 33 894 Evan Ivy Thorndale 21:13.8 7:04/M    
43 34 519 Cody Reinke Axtell 21:14.1 7:05/M    
44 35 669 Darrin Redford Glenn 21:41.9 7:14/M    
45 36 668 Jeffrey Korioth Glenn 21:43.5 7:14/M    
46 37 895 Logan O'Campo Thorndale 21:43.5 7:14/M    
47 38 755 Scott Cook Lorena 21:47.9 7:16/M    
48 39 855 Jackson Rohlack Taylor 21:51.2 7:17/M    
49 40 634 Daniel Beck CTCS 21:51.4 7:17/M    
50 41 706 Jack Butler Holy Trinity 22:03.1 7:21/M    
51 42 673 Matthew Winkley Glenn 22:09.8 7:23/M    
52 43 707 Jackson Lieber Holy Trinity 22:26.1 7:29/M    
53 44 517 Austin Sauceda Axtell 22:34.1 7:31/M    
54 (< 5) 585 Hunter Joiner Bruceville Eddy 22:47.4 7:36/M    
55 45 633 Luke Ellefson CTCS 22:49.0 7:36/M    
56 46 854 Omar Hernandez Taylor 23:12.7 7:44/M    
57 47 897 Scott Widner Thorndale 23:15.1 7:45/M    
58 48 630 Alan Hollinger CTCS 23:35.7 7:52/M    
59 49 896 Mason Drumm Thorndale 23:38.0 7:53/M    
60 (< 5) 587 Donavin Stinson Bruceville Eddy 24:37.5 8:12/M    
61 50 518 Michael Rodriguez Axtell 25:06.5 8:22/M    
62 51 705 Jack Dowling Holy Trinity 26:12.0 8:44/M    
63 52 853 Julian Martinez Taylor 27:29.6 9:10/M    
64 53 635 Carter Caldwell CTCS 29:15.1 9:45/M    
Top

Team Summary Report - Boys

5a/6a Varsity Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Stony Point 43 4 5 7 13 14 24 27    
Top 5 Times: 1:21:50.6  
2 Vandegrift 76 8 12 17 19 20 21 22    
Top 5 Times: 1:24:07.4  
3 Pflugerville Hendrickson 81 1 6 11 18 45 53 103    
Top 5 Times: 1:23:09.7  
4 Midway 89 2 3 10 35 39 63    
Top 5 Times: 1:23:51.6  
5 Round Rock 92 9 15 16 23 29 30 32    
Top 5 Times: 1:24:41.9  
6 Temple High School 197 26 40 41 44 46 56 79    
Top 5 Times: 1:28:32.5  
7 Belton A 247 31 48 49 52 67 73 82    
Top 5 Times: 1:30:00.1  
8 Harker Heights 272 34 55 57 58 68 71 76    
Top 5 Times: 1:30:53.9  
9 Ellison 285 28 38 65 74 80 89 112    
Top 5 Times: 1:30:53.0  
10 University HS 289 33 50 60 62 84 88 96    
Top 5 Times: 1:31:13.2  
11 Cedar Ridge High School 306 25 54 64 70 93 97 98    
Top 5 Times: 1:31:39.0  
12 Shoemaker 328 42 43 75 77 91    
Top 5 Times: 1:31:58.8  
13 Copperas Cove 355 36 37 87 90 105 113    
Top 5 Times: 1:32:45.8  
14 Westwood 362 51 61 69 86 95 99 104    
Top 5 Times: 1:33:02.7  
15 Killeen HS 374 47 78 81 83 85 102 111    
Top 5 Times: 1:33:10.9  
16 Akins 450 59 66 107 108 110    
Top 5 Times: 1:36:00.0  
17 Belton B 459 72 92 94 100 101 106 109    
Top 5 Times: 1:35:29.2  
Inc. Bruceville Eddy 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

1a-4a Varsity Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lampasas 44 2 3 12 13 14 16 17    
Top 5 Times: 1:32:02.3  
2 Georgetown Gateway 53 5 9 10 11 18 20 21    
Top 5 Times: 1:33:47.6  
3 Lorena 100 1 15 27 28 29 30 38    
Top 5 Times: 1:37:19.6  
4 Taylor 118 6 8 19 39 46 52    
Top 5 Times: 1:41:38.1  
5 Glenn 158 22 23 35 36 42    
Top 5 Times: 1:45:41.0  
6 Axtell 161 7 26 34 44 50    
Top 5 Times: 1:47:36.9  
7 Holy Trinity 171 4 32 41 43 51    
Top 5 Times: 1:49:28.0  
8 CTCS 188 24 31 40 45 48 53    
Top 5 Times: 1:49:18.1  
9 Thorndale 191 25 33 37 47 49    
Top 5 Times: 1:50:13.0  
Inc. Bruceville Eddy 3 finishers    
Inc. Waco -Connally 4 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

5a/6a Varsity Boys

All Teams

Team - Stony Point

Finish Position - 1

Team Score (places): 43

Team Score (times): 1:21:50.6

Ave Time:16:22.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 840 Dereck Elkins   4 4 16:05.2 16:05.2 0:00.0
2 841 Trevor Poulson   5 9 16:07.3 32:12.5 0:02.0
3 842 Denzel Vilsaint   7 16 16:12.3 48:24.9 0:07.1
4 844 Caleb Varnador   13 29 16:40.5 1:05:05.4 0:35.2
5 843 Jason Larsen   14 43 16:45.1 1:21:50.6 0:39.9
6 846 Evan Delgado   (24) (67) 17:16.7 1:39:07.3 1:11.4
7 845 Devin Pedraza   (27) (94) 17:22.4 1:56:29.8 1:17.1
8 848 Gerardo Quevedo   More Than 7   17:51.7 2:14:21.5 1:46.4
9 847 Marcus Arroyo   More Than 7   18:09.8 2:32:31.3 2:04.5
10 849 Dax Emerson   More Than 7   19:21.0 2:51:52.3 3:15.7

Team - Vandegrift

Finish Position - 2

Team Score (places): 76

Team Score (times): 1:24:07.4

Ave Time:16:49.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 954 Samuel Wells   8 8 16:15.3 16:15.3 0:00.0
2 946 Anthony Monte   12 20 16:38.2 32:53.6 0:22.8
3 942 Petros Johnson   17 37 16:52.3 49:46.0 0:36.9
4 945 Preston Mayo   19 56 17:09.9 1:06:56.0 0:54.6
5 955 Jacob Willabeek-Lemair   20 76 17:11.4 1:24:07.4 0:56.0
6 952 Nick Schorn   (21) (97) 17:12.2 1:41:19.6 0:56.8
7 947 Ryan Morreale   (22) (119) 17:14.1 1:58:33.8 0:58.7
8 937 Nathan Beasley   More Than 7   17:20.8 2:15:54.6 1:05.5
9 951 Alex Seybel   More Than 7   17:40.5 2:33:35.2 1:25.1
10 950 Josh Pikoff   More Than 7   17:42.5 2:51:17.8 1:27.2
11 939 Noah Dennis   More Than 7   17:50.5 3:09:08.3 1:35.2
12 943 Ricardo Jowers   More Than 7   18:01.4 3:27:09.8 1:46.1
13 956 Noah Wolk   More Than 7   18:01.6 3:45:11.5 1:46.2
14 944 Adam Ledger   More Than 7   18:35.1 4:03:46.7 2:19.8
15 948 Duncan Murphy   More Than 7   18:37.0 4:22:23.7 2:21.6
16 949 Campbell Patton   More Than 7   18:37.2 4:41:00.9 2:21.8
17 940 Matthew Driskill   More Than 7   19:07.5 5:00:08.5 2:52.1
18 953 Matthew Vincent   More Than 7   19:12.5 5:19:21.1 2:57.1
19 941 Sam Garcia   More Than 7   19:17.0 5:38:38.1 3:01.6
20 938 Grant Bischof   More Than 7   19:30.6 5:58:08.7 3:15.2

Team - Pflugerville Hendrickson

Finish Position - 3

Team Score (places): 81

Team Score (times): 1:23:09.7

Ave Time:16:37.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 787 Justin Botello   1 1 15:30.0 15:30.0 0:00.0
2 789 Tyler McDaniel   6 7 16:08.0 31:38.0 0:38.0
3 791 Spencer Boykin   11 18 16:36.5 48:14.6 1:06.5
4 792 Ernest Bogart   18 36 17:01.8 1:05:16.4 1:31.8
5 790 Rylan Kaufman   45 81 17:53.2 1:23:09.7 2:23.2
6 793 Noah Perez   (53) (134) 18:09.8 1:41:19.5 2:39.8
7 788 Daniel Viegra   (103) (237) 19:25.3 2:00:44.9 3:55.3
8 990 Eric Embry   More Than 7   22:07.6 2:22:52.5 6:37.6

Team - Midway

Finish Position - 4

Team Score (places): 89

Team Score (times): 1:23:51.6

Ave Time:16:46.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 761 Cal Johnston   2 2 15:56.7 15:56.7 0:00.0
2 763 Ryan Day   3 5 16:02.3 31:59.0 0:05.6
3 762 Peter Ferretter   10 15 16:33.0 48:32.1 0:36.3
4 767 Andrew Majors   35 50 17:36.4 1:06:08.5 1:39.7
5 765 Jacob Meek   39 89 17:43.0 1:23:51.6 1:46.3
6 764 Gage Smith   (63) (152) 18:27.9 1:42:19.6 2:31.2

Team - Round Rock

Finish Position - 5

Team Score (places): 92

Team Score (times): 1:24:41.9

Ave Time:16:56.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 802 Jackson Schenone   9 9 16:21.8 16:21.8 0:00.0
2 803 Kobe Yepez   15 24 16:49.6 33:11.5 0:27.7
3 801 Jacob Reynolds   16 40 16:50.3 50:01.8 0:28.4
4 797 Chris Lee   23 63 17:14.5 1:07:16.4 0:52.6
5 799 Hayden Monroe   29 92 17:25.4 1:24:41.9 1:03.6
6 795 Zach Driscoll   (30) (122) 17:26.9 1:42:08.9 1:05.0
7 798 Mitchell Long   (32) (154) 17:31.3 1:59:40.2 1:09.4
8 794 Drew Albright   More Than 7   17:31.9 2:17:12.2 1:10.0
9 800 Andrew Neidig   More Than 7   17:48.6 2:35:00.8 1:26.7

Team - Temple High School

Finish Position - 6

Team Score (places): 197

Team Score (times): 1:28:32.5

Ave Time:17:42.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 867 Jesse Chuey Hernandez   26 26 17:20.4 17:20.4 0:00.0
2 866 Chris Cadavid   40 66 17:43.6 35:04.0 0:23.2
3 868 Luis Rojas   41 107 17:44.7 52:48.8 0:24.3
4 864 Treyce Bailey   44 151 17:49.8 1:10:38.6 0:29.4
5 863 Carlos Crisanto   46 197 17:53.8 1:28:32.5 0:33.4
6 862 Israel De La Fuente   (56) (253) 18:16.4 1:46:48.9 0:56.0
7 865 Damian Soto   (79) (332) 18:42.5 2:05:31.5 1:22.1
8 869 Bryce Richardson   More Than 7   18:43.1 2:24:14.7 1:22.7
9 870 Seth Little   More Than 7   18:48.8 2:43:03.5 1:28.4
10 871 Jacob Sames   More Than 7   20:51.8 3:03:55.3 3:31.4

Team - Belton A

Finish Position - 7

Team Score (places): 247

Team Score (times): 1:30:00.1

Ave Time:18:00.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 555 Morgan Miller   31 31 17:27.5 17:27.5 0:00.0
2 560 Zane Thompson   48 79 17:59.3 35:26.8 0:31.8
3 552 Asa Cable   49 128 18:00.1 53:26.9 0:32.6
4 558 Spencer Liles   52 180 18:01.8 1:11:28.8 0:34.3
5 556 Aj Hernandez   67 247 18:31.3 1:30:00.1 1:03.8
6 561 Joel Bell   (73) (320) 18:35.9 1:48:36.1 1:08.4
7 557 Jacob Jimenez   (82) (402) 18:48.5 2:07:24.6 1:21.0
8 559 Jacob Summers   More Than 7   20:45.5 2:28:10.2 3:18.0
9 554 Levi Gunn   More Than 7   21:47.5 2:49:57.8 4:20.0

Team - Harker Heights

Finish Position - 8

Team Score (places): 272

Team Score (times): 1:30:53.9

Ave Time:18:10.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 680 Ronald Ramthum   34 34 17:34.7 17:34.7 0:00.0
2 679 Ryan Mittag   55 89 18:12.7 35:47.4 0:38.0
3 675 Tanner Casey   57 146 18:16.7 54:04.1 0:42.0
4 676 Ronald Cole   58 204 18:17.6 1:12:21.8 0:42.9
5 677 Ethan Thomas   68 272 18:32.1 1:30:53.9 0:57.4
6 683 Adahnte Margrum   (71) (343) 18:33.5 1:49:27.4 0:58.7
7 682 Dillon Gooding   (76) (419) 18:39.4 2:08:06.9 1:04.7
8 681 Johnathan Brown   More Than 7   18:45.7 2:26:52.7 1:11.0
9 678 Andres Garza   More Than 7   18:47.0 2:45:39.7 1:12.3
10 684 Jaylin Glover   More Than 7   19:24.5 3:05:04.3 1:49.8

Team - Ellison

Finish Position - 9

Team Score (places): 285

Team Score (times): 1:30:53.0

Ave Time:18:10.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 643 Juan Espillat   28 28 17:22.7 17:22.7 0:00.0
2 651 Matt Mataska   38 66 17:41.4 35:04.1 0:18.6
3 644 Isayah Williams   65 131 18:29.5 53:33.6 1:06.7
4 652 Reggie Evelyn   74 205 18:36.6 1:12:10.3 1:13.9
5 646 Michael Santos   80 285 18:42.7 1:30:53.0 1:19.9
6 649 Jacob Maldonado   (89) (374) 19:02.4 1:49:55.5 1:39.7
7 647 Charles Evans   (112) (486) 20:12.4 2:10:08.0 2:49.7
8 650 Dominique Bacon   More Than 7   20:17.6 2:30:25.6 2:54.8
9 645 Sean Reid   More Than 7   20:56.6 2:51:22.3 3:33.8

Team - University HS

Finish Position - 10

Team Score (places): 289

Team Score (times): 1:31:13.2

Ave Time:18:14.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 911 Andres Romero   33 33 17:33.4 17:33.4 0:00.0
2 908 Jeremiah Olvera   50 83 18:00.3 35:33.7 0:26.9
3 910 Jesus Nunez   60 143 18:21.0 53:54.8 0:47.6
4 907 Franky Olivarez   62 205 18:24.0 1:12:18.8 0:50.6
5 909 Anotnio Ledezma   84 289 18:54.4 1:31:13.2 1:21.0
6 912 Omar Salazar   (88) (377) 19:00.3 1:50:13.6 1:26.9
7 913 Irvin Cazares   (96) (473) 19:11.3 2:09:24.9 1:37.9

Team - Cedar Ridge High School

Finish Position - 11

Team Score (places): 306

Team Score (times): 1:31:39.0

Ave Time:18:19.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 597 Gavin Szewcyk   25 25 17:18.5 17:18.5 0:00.0
2 599 Jake Hamilton   54 79 18:11.3 35:29.8 0:52.7
3 605 Macklin O'Neil   64 143 18:28.4 53:58.2 1:09.9
4 598 Andrew Pearson   70 213 18:33.3 1:12:31.6 1:14.8
5 603 Nate Engstrom   93 306 19:07.3 1:31:39.0 1:48.8
6 604 Murtuza Khan   (97) (403) 19:11.8 1:50:50.8 1:53.3
7 602 Keanau Thurston-Baker   (98) (501) 19:13.7 2:10:04.6 1:55.2
8 601 Ben Balandran   More Than 7   19:38.2 2:29:42.8 2:19.6

Team - Shoemaker

Finish Position - 12

Team Score (places): 328

Team Score (times): 1:31:58.8

Ave Time:18:23.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 818 Terrel Gallien   42 42 17:46.6 17:46.6 0:00.0
2 819 Tyler Gallien   43 85 17:48.4 35:35.0 0:01.7
3 822 Christopher Barnett   75 160 18:36.7 54:11.8 0:50.1
4 816 Devyn Brewton   77 237 18:40.8 1:12:52.6 0:54.2
5 815 Javon Levi   91 328 19:06.1 1:31:58.8 1:19.5

Team - Copperas Cove

Finish Position - 13

Team Score (places): 355

Team Score (times): 1:32:45.8

Ave Time:18:33.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 620 Dahmir Pearson   36 36 17:37.6 17:37.6 0:00.0
2 623 Chase Thomas   37 73 17:38.5 35:16.1 0:00.9
3 622 Christian Schafer   87 160 18:56.6 54:12.8 1:19.0
4 615 Francisco Alvarado   90 250 19:03.8 1:13:16.7 1:26.2
5 616 Neyland Block   105 355 19:29.1 1:32:45.8 1:51.5
6 618 Justus Honea   (113) (468) 20:18.9 1:53:04.8 2:41.3

Team - Westwood

Finish Position - 14

Team Score (places): 362

Team Score (times): 1:33:02.7

Ave Time:18:36.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 978 Zach Shrull   51 51 18:01.4 18:01.4 0:00.0
2 982 Charles Larrouilh   61 112 18:22.1 36:23.5 0:20.7
3 980 Lloyd Page   69 181 18:32.6 54:56.2 0:31.2
4 984 Jason Seigel   86 267 18:55.7 1:13:51.9 0:54.3
5 986 Ryan Yang   95 362 19:10.7 1:33:02.7 1:09.3
6 981 Min Kim   (99) (461) 19:15.4 1:52:18.1 1:14.0
7 979 Skylar Cupit   (104) (565) 19:26.2 2:11:44.3 1:24.8
8 987 Colin Davidson   More Than 7   20:23.8 2:32:08.2 2:22.4
9 983 Satyavan Malpani   More Than 7   20:39.2 2:52:47.4 2:37.8
10 985 Zach Seigel   More Than 7   20:47.0 3:13:34.4 2:45.5

Team - Killeen HS

Finish Position - 15

Team Score (places): 374

Team Score (times): 1:33:10.9

Ave Time:18:38.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 728 Cinque Sambula   47 47 17:57.4 17:57.4 0:00.0
2 723 David Colon   78 125 18:41.4 36:38.8 0:44.0
3 722 Gabriel Brown   81 206 18:44.1 55:23.0 0:46.7
4 727 Thomas Robinson   83 289 18:52.7 1:14:15.7 0:55.3
5 724 Domink Gross   85 374 18:55.1 1:33:10.9 0:57.7
6 721 Darrell Board   (102) (476) 19:23.2 1:52:34.1 1:25.8
7 726 Alvin Lambertis   (111) (587) 19:55.5 2:12:29.6 1:58.1

Team - Akins

Finish Position - 16

Team Score (places): 450

Team Score (times): 1:36:00.0

Ave Time:19:12.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 504 Franklin Hovey   59 59 18:19.3 18:19.3 0:00.0
2 502 Justin Lazarro   66 125 18:30.0 36:49.4 0:10.6
3 500 Cassius Roberts   107 232 19:35.2 56:24.6 1:15.8
4 503 Chris Baca   108 340 19:44.0 1:16:08.7 1:24.6
5 501 Marc Solis   110 450 19:51.3 1:36:00.0 1:31.9

Team - Belton B

Finish Position - 17

Team Score (places): 459

Team Score (times): 1:35:29.2

Ave Time:19:05.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 564 Ben Davis   72 72 18:33.5 18:33.5 0:00.0
2 573 Juan Ledezma   92 164 19:06.7 37:40.2 0:33.2
3 570 Eli Cable   94 258 19:09.2 56:49.5 0:35.7
4 562 Cole McDonald   100 358 19:19.5 1:16:09.0 0:46.0
5 571 Isaac Martinez   101 459 19:20.2 1:35:29.2 0:46.7
6 569 Brysin Minosky   (106) (565) 19:29.1 1:54:58.4 0:55.6
7 563 Bradin McDonald   (109) (674) 19:48.8 2:14:47.3 1:15.3
8 566 Ethan Burstedt   More Than 7   20:47.7 2:35:35.0 2:14.2

Team - Bruceville Eddy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 588 Kyle Doty   Less Than 5   15:40.1 15:40.1 0:00.0
Top

Final Team Results - Boys

1a-4a Varsity Boys

All Teams

Team - Lampasas

Finish Position - 1

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:32:02.3

Ave Time:18:24.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 732 Connor Cummings   2 2 17:32.2 17:32.2 0:00.0
2 735 Nathan Herrin   3 5 17:40.3 35:12.5 0:08.0
3 734 Levi Geagley   12 17 18:50.5 54:03.1 1:18.2
4 738 Qadir Tolliver   13 30 18:57.6 1:13:00.7 1:25.3
5 729 Izaiah Andrade   14 44 19:01.5 1:32:02.3 1:29.3
6 733 Jon Davis   (16) (60) 19:21.9 1:51:24.2 1:49.6
7 731 Kirby Berry   (17) (77) 19:27.2 2:10:51.4 1:55.0
8 736 Luke Palacios   More Than 7   20:37.1 2:31:28.6 3:04.8
9 730 Juan Barrera   More Than 7   20:56.0 2:52:24.6 3:23.7

Team - Georgetown Gateway

Finish Position - 2

Team Score (places): 53

Team Score (times): 1:33:47.6

Ave Time:18:45.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 661 Avery Wolf,   5 5 17:55.2 17:55.2 0:00.0
2 659 August Stroh,   9 14 18:43.3 36:38.5 0:48.1
3 660 Mason Werchan,   10 24 18:46.1 55:24.6 0:50.9
4 657 Josh Garza,   11 35 18:48.2 1:14:12.9 0:53.0
5 658 Weston Minzenmayer,   18 53 19:34.7 1:33:47.6 1:39.5
6 654 Dalton Denson,   (20) (73) 19:45.2 1:53:32.9 1:50.0
7 656 Zach Fall,   (21) (94) 19:50.9 2:13:23.8 1:55.7
8 655 Oleg Dylla,   More Than 7   19:55.8 2:33:19.7 2:00.6
9 653 Jay Bryant,   More Than 7   20:05.7 2:53:25.4 2:10.5

Team - Lorena

Finish Position - 3

Team Score (places): 100

Team Score (times): 1:37:19.6

Ave Time:19:27.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 757 Isaac Gallegos   1 1 16:48.1 16:48.1 0:00.0
2 758 Thomas Reynolds   15 16 19:12.0 36:00.2 2:23.8
3 759 Julius Salazar   27 43 20:24.5 56:24.7 3:36.3
4 760 Calvin Small   28 71 20:26.8 1:16:51.6 3:38.7
5 756 Kai Crist   29 100 20:28.0 1:37:19.6 3:39.8
6 754 Collin Bennett   (30) (130) 20:34.0 1:57:53.6 3:45.8
7 755 Scott Cook   (38) (168) 21:47.9 2:19:41.6 4:59.8

Team - Taylor

Finish Position - 4

Team Score (places): 118

Team Score (times): 1:41:38.1

Ave Time:20:19.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 850 Eli Ortiz   6 6 18:13.7 18:13.7 0:00.0
2 851 Derek Martinez   8 14 18:36.5 36:50.3 0:22.8
3 852 Darrian Duncan   19 33 19:43.9 56:34.2 1:30.1
4 855 Jackson Rohlack   39 72 21:51.2 1:18:25.4 3:37.4
5 854 Omar Hernandez   46 118 23:12.7 1:41:38.1 4:58.9
6 853 Julian Martinez   (52) (170) 27:29.6 2:09:07.7 9:15.8

Team - Glenn

Finish Position - 5

Team Score (places): 158

Team Score (times): 1:45:41.0

Ave Time:21:08.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 671 Pedro Soto   22 22 19:53.1 19:53.1 0:00.0
2 667 Brett Haden   23 45 20:12.6 40:05.7 0:19.4
3 669 Darrin Redford   35 80 21:41.9 1:01:47.6 1:48.8
4 668 Jeffrey Korioth   36 116 21:43.5 1:23:31.2 1:50.4
5 673 Matthew Winkley   42 158 22:09.8 1:45:41.0 2:16.6

Team - Axtell

Finish Position - 6

Team Score (places): 161

Team Score (times): 1:47:36.9

Ave Time:21:31.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 516 River Smith   7 7 18:19.1 18:19.1 0:00.0
2 520 Zach Breeland   26 33 20:22.9 38:42.1 2:03.8
3 519 Cody Reinke   34 67 21:14.1 59:56.2 2:55.0
4 517 Austin Sauceda   44 111 22:34.1 1:22:30.4 4:15.0
5 518 Michael Rodriguez   50 161 25:06.5 1:47:36.9 6:47.4

Team - Holy Trinity

Finish Position - 7

Team Score (places): 171

Team Score (times): 1:49:28.0

Ave Time:21:53.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 708 John Castro   4 4 17:45.5 17:45.5 0:00.0
2 709 Vasyl Ploskanych   32 36 21:01.0 38:46.6 3:15.5
3 706 Jack Butler   41 77 22:03.1 1:00:49.7 4:17.6
4 707 Jackson Lieber   43 120 22:26.1 1:23:15.9 4:40.6
5 705 Jack Dowling   51 171 26:12.0 1:49:28.0 8:26.5

Team - CTCS

Finish Position - 8

Team Score (places): 188

Team Score (times): 1:49:18.1

Ave Time:21:51.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 631 Kyle Wood   24 24 20:20.1 20:20.1 0:00.0
2 632 Samuel Wood   31 55 20:41.7 41:01.9 0:21.6
3 634 Daniel Beck   40 95 21:51.4 1:02:53.3 1:31.3
4 633 Luke Ellefson   45 140 22:49.0 1:25:42.4 2:28.9
5 630 Alan Hollinger   48 188 23:35.7 1:49:18.1 3:15.6
6 635 Carter Caldwell   (53) (241) 29:15.1 2:18:33.3 8:54.9

Team - Thorndale

Finish Position - 9

Team Score (places): 191

Team Score (times): 1:50:13.0

Ave Time:22:02.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 893 Jacob Williamson   25 25 20:22.5 20:22.5 0:00.0
2 894 Evan Ivy   33 58 21:13.8 41:36.3 0:51.2
3 895 Logan O'Campo   37 95 21:43.5 1:03:19.9 1:21.0
4 897 Scott Widner   47 142 23:15.1 1:26:35.0 2:52.6
5 896 Mason Drumm   49 191 23:38.0 1:50:13.0 3:15.4

Team - Bruceville Eddy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 586 Sederick Merchant   Less Than 5   19:29.5 19:29.5 0:00.0
2 585 Hunter Joiner   Less Than 5   22:47.4 42:17.0 3:17.9
3 587 Donavin Stinson   Less Than 5   24:37.5 1:06:54.5 5:07.9

Team - Waco -Connally

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 963 Gilbert Beltran   Less Than 5   18:16.2 18:16.2 0:00.0
2 965 Dominique Mendias   Less Than 5   19:28.6 37:44.9 1:12.3
3 966 Gerardo Bazaldua   Less Than 5   20:49.4 58:34.3 2:33.1
4 967 Jerome Mendias   Less Than 5   20:49.6 1:19:24.0 2:33.3
Top

Overall Finish List - Girls

5a/6a Varsity Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 548 Brooke Gilmore Belton 18:17.9 6:06/M    
2 2 930 Allison Mopsik Vandegrift 18:22.7 6:07/M    
3 3 928 Jordan Mathis Vandegrift 18:27.8 6:09/M    
4 4 924 Natalie Goddard Vandegrift 19:10.8 6:23/M    
5 5 533 Olivia Houlden Belton 19:22.9 6:27/M    
6 6 779 Gwyneth Garcia Pflugerville Hendrickson 19:28.7 6:29/M    
7 7 923 Loren Goddard Vandegrift 19:32.9 6:31/M    
8 8 929 Emi McCollum Vandegrift 19:47.3 6:36/M    
9 9 719 Amira Lambertis Killeen HS 19:50.8 6:37/M    
10 10 606 Madisen Honea Copperas Cove 19:52.6 6:37/M    
11 11 920 Erin Donohue Vandegrift 20:06.6 6:42/M    
12 12 936 Margaret Wells Vandegrift 20:11.6 6:44/M    
13 13 830 Destiny Brown Stony Point 20:15.7 6:45/M    
14 (> 7) 922 ZoŽ Gilbert Vandegrift 20:17.7 6:46/M    
15 (> 7) 925 Taylor Grikis Vandegrift 20:17.7 6:46/M    
16 14 590 Nicole Stabler Cedar Ridge High School 20:24.6 6:48/M    
17 15 805 Meghan Smith Round Rock 20:33.1 6:51/M    
18 16 786 Maya Martinez Pflugerville Hendrickson 20:37.7 6:52/M    
19 17 783 Trinity Guerrero-Lujan Pflugerville Hendrickson 20:38.1 6:53/M    
20 18 804 Caitlyn Thoene Round Rock 20:41.2 6:54/M    
21 (> 7) 933 Natalie Root Vandegrift 20:44.8 6:55/M    
22 (> 7) 932 Carmella Quintos Vandegrift 20:49.0 6:56/M    
23 19 808 Megan Nevlud Round Rock 20:51.4 6:57/M    
24 20 809 Laurely Daughtrey Round Rock 20:57.5 6:59/M    
25 21 771 Mia Miller Midway 20:58.4 6:59/M    
26 22 872 Arleth Subiria Temple High School 20:58.9 6:59/M    
27 23 780 Alyssa Solis Pflugerville Hendrickson 21:02.9 7:01/M    
28 24 970 Caroline Gillispie Westwood 21:04.3 7:01/M    
29 (> 7) 934 Molly Rothschild Vandegrift 21:14.8 7:05/M    
30 25 807 Becca Buford Round Rock 21:14.8 7:05/M    
31 (> 7) 918 Grace Conroy Vandegrift 21:18.3 7:06/M    
32 26 782 Chloe Guerrero-Lujan Pflugerville Hendrickson 21:21.4 7:07/M    
33 27 589 Haley Lilly Cedar Ridge High School 21:24.6 7:08/M    
34 28 535 Callie Eaton Belton 21:27.4 7:09/M    
35 29 591 Katie Severe Cedar Ridge High School 21:29.1 7:10/M    
36 30 873 Carly Moore Temple High School 21:29.8 7:10/M    
37 31 806 Addie Quinn Round Rock 21:32.9 7:11/M    
38 32 784 Eliana Galan Pflugerville Hendrickson 21:40.5 7:13/M    
39 33 769 Emmalie Albers Midway 21:41.6 7:14/M    
40 34 810 Hannah Gray Round Rock 21:44.4 7:15/M    
41 35 772 Meredith Kaminski Midway 21:44.7 7:15/M    
42 (> 7) 811 Elizabeth Chimitt Round Rock 21:54.3 7:18/M    
43 (< 5) 505 Betty Ramos Akins 21:55.2 7:18/M    
44 36 594 Cameron Beer Cedar Ridge High School 21:55.5 7:18/M    
45 (> 7) 935 Paige Schneider Vandegrift 21:55.8 7:18/M    
46 37 609 Olivia Rios Copperas Cove 21:58.2 7:19/M    
47 38 534 Sela Anderson Belton 21:59.5 7:20/M    
48 39 637 Alejandra† Collier Ellison 21:59.8 7:20/M    
49 (> 7) 813 Caterina Grasso Round Rock 22:01.8 7:20/M    
50 40 593 Valentina Armato Cedar Ridge High School 22:03.5 7:21/M    
51 (> 7) 812 Sierra Vargas Round Rock 22:04.7 7:21/M    
52 41 831 Guadalupe Barragan Stony Point 22:08.3 7:23/M    
53 42 720 Elizabeth Payne Killeen HS 22:09.3 7:23/M    
54 (> 7) 921 Brianna Garza Vandegrift 22:10.6 7:23/M    
55 43 685 Julia Arey Harker Heights 22:11.8 7:24/M    
56 44 543 Scarlett Gott Belton 22:16.7 7:25/M    
57 45 610 Juyah Robinson Copperas Cove 22:20.4 7:27/M    
58 46 785 Sydney Southall Pflugerville Hendrickson 22:21.0 7:27/M    
59 47 773 Charlotte Kaminski Midway 22:21.8 7:27/M    
60 48 638 Gemma Alhambra Ellison 22:24.0 7:28/M    
61 (< 5) 829 Taina Cormier Shoemaker 22:24.3 7:28/M    
62 49 775 Sami Brown Midway 22:25.5 7:28/M    
63 50 546 Trinity White Belton 22:28.3 7:29/M    
64 51 541 Lexy Jernigan Belton 22:29.2 7:30/M    
65 (< 5) 826 Hannah Kuehler Shoemaker 22:33.7 7:31/M    
66 52 526 Ahtziri Hernandez Bastrop 22:36.3 7:32/M    
67 53 592 Jade Klafehn Cedar Ridge High School 22:37.4 7:32/M    
68 (> 7) 781 Nancy Cuevas Pflugerville Hendrickson 22:37.5 7:32/M    
69 (> 7) 536 Morgan Holman Belton 22:40.3 7:33/M    
70 54 900 Catherine Perez University HS 22:42.6 7:34/M    
71 55 686 Angelica Brown Harker Heights 22:45.3 7:35/M    
72 56 875 Lexi Medlock Temple High School 22:47.1 7:36/M    
73 (> 7) 917 Ashley Burton Vandegrift 22:50.0 7:37/M    
74 (> 7) 926 Zia Heard Vandegrift 22:50.9 7:37/M    
75 (> 7) 538 Katherine Sharman Belton 22:54.1 7:38/M    
76 57 839 Tori Stricklin Stony Point 22:55.5 7:38/M    
77 58 636 Naomi Whitfiled Ellison 22:56.1 7:39/M    
78 59 877 Janet Cisneros Temple High School 22:58.9 7:39/M    
79 60 692 Kelsie Terry Harker Heights 22:59.5 7:40/M    
80 61 975 Linette Page Westwood 23:02.1 7:41/M    
81 (> 7) 537 Emily Holingsworth Belton 23:05.1 7:42/M    
82 62 688 Alexandra Folger Harker Heights 23:11.0 7:44/M    
83 (> 7) 919 Melanie Davis Vandegrift 23:14.2 7:45/M    
84 (> 7) 931 Kyla Peeples Vandegrift 23:14.9 7:45/M    
85 63 641 Zhane Porter Ellison 23:16.3 7:45/M    
86 64 968 Alley Kipper Westwood 23:19.3 7:46/M    
87 65 527 Alicia Willoughby Bastrop 23:21.0 7:47/M    
88 (> 7) 927 Allie Jeffcoat Vandegrift 23:22.1 7:47/M    
89 66 774 Lindsay Toups Midway 23:22.7 7:47/M    
90 67 595 Amanda Geyer Cedar Ridge High School 23:23.2 7:48/M    
91 68 691 Taegan Steinfort Harker Heights 23:23.3 7:48/M    
92 69 835 Melissa Martinez Stony Point 23:24.5 7:48/M    
93 (< 5) 827 Kimberly Liker Shoemaker 23:26.1 7:49/M    
94 70 687 Chiara Estrella Harker Heights 23:33.1 7:51/M    
95 71 899 Sabrina Garcia University HS 23:41.9 7:54/M    
96 72 690 Carter Reaves Harker Heights 23:43.4 7:54/M    
97 73 904 Isis Frias University HS 23:43.7 7:54/M    
98 74 833 Kenya Terrez-Estrada Stony Point 23:44.6 7:55/M    
99 75 881 Alexis Garcia Temple High School 23:45.8 7:55/M    
100 (> 7) 540 Nadia Meyer Belton 23:48.5 7:56/M    
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
101 (> 7) 550 Mckenna Thompson Belton 23:48.7 7:56/M    
102 76 716 Alisa Cabading Killeen HS 23:49.3 7:56/M    
103 (> 7) 549 Allison Moger Belton 23:50.2 7:57/M    
104 (< 5) 825 Kristen Gallien Shoemaker 23:52.2 7:57/M    
105 (> 7) 694 Rachel Wolf Harker Heights 23:53.2 7:58/M    
106 77 528 Taylor Montgomery Bastrop 23:55.3 7:58/M    
107 (> 7) 539 Jordyn Frisch Belton 23:56.1 7:59/M    
108 (> 7) 547 Felize Galliett Belton 23:56.5 7:59/M    
109 78 613 Ariana Wilson Copperas Cove 23:58.1 7:59/M    
110 (< 5) 506 Erika Cardona Akins 24:00.6 8:00/M    
111 79 832 Mireya Del Abra Stony Point 24:02.9 8:01/M    
112 (> 7) 544 Taylor Gurnett Belton 24:02.9 8:01/M    
113 80 718 Crystal Graupmann Killeen HS 24:03.6 8:01/M    
114 (> 7) 542 Jayne Myron Belton 24:06.6 8:02/M    
115 81 834 Adriana Alarcon Stony Point 24:07.8 8:02/M    
116 82 878 Sophia Weedman Temple High School 24:09.4 8:03/M    
117 83 776 Rachel Cotner Midway 24:11.0 8:04/M    
118 84 880 Keziah Fields Temple High School 24:11.7 8:04/M    
119 85 977 Sofia Goff Westwood 24:13.0 8:04/M    
120 86 639 Emily Lopez Ellison 24:13.9 8:04/M    
121 (> 7) 836 Citlalli Juarez Stony Point 24:15.3 8:05/M    
122 (> 7) 777 Emily Lapes Midway 24:16.7 8:05/M    
123 87 642 Feliciana Davis Ellison 24:16.7 8:05/M    
124 (> 7) 778 Dani Khoury Midway 24:19.3 8:06/M    
125 88 974 Seann Buoy Westwood 24:20.3 8:07/M    
126 89 717 Lianna Garcia Killeen HS 24:21.2 8:07/M    
127 90 611 Kaylee Steele Copperas Cove 24:30.4 8:10/M    
128 (> 7) 837 Madison Payne Stony Point 24:32.2 8:11/M    
129 91 612 Stefani Vassar Copperas Cove 24:34.6 8:11/M    
130 (> 7) 770 Miriam McCormick Midway 24:41.3 8:14/M    
131 92 607 Elana Monteanez Copperas Cove 25:00.6 8:20/M    
132 (> 7) 551 Emma Stinson Belton 25:10.0 8:23/M    
133 (> 7) 545 Autum Goodman Belton 25:12.6 8:24/M    
134 (> 7) 879 Daniela Rodriguez Temple High School 25:15.6 8:25/M    
135 93 902 Jaylin Vega University HS 25:15.6 8:25/M    
136 (> 7) 689 Tatyana Magee Harker Heights 25:18.5 8:26/M    
137 (< 5) 509 Kayla Ford Akins 25:41.4 8:34/M    
138 (< 5) 508 Neveah O'Neal Akins 25:42.5 8:34/M    
139 (> 7) 838 Alejandra Gage Stony Point 25:55.0 8:38/M    
140 94 905 Janet Moreno University HS 25:58.3 8:39/M    
141 95 901 Annahi Martinez University HS 25:58.9 8:39/M    
142 (> 7) 874 Kaitlynn Goode Temple High School 26:09.3 8:43/M    
143 (> 7) 699 Raquel Hatton Harker Heights 26:20.1 8:47/M    
144 (> 7) 700 Dashanae Lowe Harker Heights 26:20.5 8:47/M    
145 (> 7) 695 Alyssa Folger Harker Heights 26:21.9 8:47/M    
146 96 969 Natasha Paul Westwood 26:31.5 8:50/M    
147 (> 7) 702 Deldra Richardson Harker Heights 26:36.0 8:52/M    
148 (> 7) 876 Ajah McNiel Temple High School 26:42.0 8:54/M    
149 97 640 Marina Deleon Ellison 26:42.4 8:54/M    
150 (> 7) 693 Grace Wallace Harker Heights 26:46.6 8:55/M    
151 (> 7) 696 Alessandra Giardino Harker Heights 26:47.4 8:56/M    
152 (> 7) 701 Mary Rhorick Harker Heights 26:56.2 8:59/M    
153 (> 7) 703 Dakota Smith Harker Heights 27:06.1 9:02/M    
154 98 906 Florencia Salgado University HS 27:14.1 9:05/M    
155 (> 7) 698 Jenna Hamilton Harker Heights 27:23.3 9:08/M    
156 99 530 Alyssa Tobola Bastrop 27:56.9 9:19/M    
157 (> 7) 903 Kiara Rodriguez University HS 28:23.2 9:28/M    
158 (> 7) 697 Roxanne Gonzalez Harker Heights 29:12.3 9:44/M    
159 100 532 Regan Ensinger Bastrop 29:21.9 9:47/M    
160 101 529 Mayra Rodriguez Bastrop 30:31.7 10:10/M    
161 102 531 Natalie Valdez Bastrop 33:10.5 11:03/M    
Top

Overall Finish List - Girls

1a-4a Varsity Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 584 Makenna Saucedo Bruceville Eddy 13:01.1 6:31/M    
2 2 741 Mackenzie Best Lampasas 13:46.4 6:53/M    
3 3 882 Peyton Anastas Thorndale 13:48.4 6:54/M    
4 4 743 Kyndal Moyer Lampasas 13:51.5 6:56/M    
5 5 746 Megan Sittner Lampasas 13:53.4 6:57/M    
6 6 745 Brack Annabelle Lampasas 13:58.6 6:59/M    
7 7 742 Taylor Moore Lampasas 13:59.6 7:00/M    
8 8 883 Kylie Buchanan Thorndale 14:02.9 7:01/M    
9 9 579 Cassidy Allen Bruceville Eddy 14:06.6 7:03/M    
10 10 626 Grace Whitaker CTCS 14:12.3 7:06/M    
11 11 711 Faith Weisbruch Holy Trinity 14:18.0 7:09/M    
12 12 958 Hannah Fraga Waco -Connally 14:25.8 7:13/M    
13 13 582 Cindy Moreno Bruceville Eddy 14:27.6 7:14/M    
14 14 752 Mabry Staunch Lorena 14:28.1 7:14/M    
15 15 739 Alette Cook Lampasas 14:31.5 7:16/M    
16 16 666 Tarshya Wickramasinghe, Georgetown Gateway 14:32.2 7:16/M    
17 17 664 Samantha Davis, Georgetown Gateway 14:33.0 7:17/M    
18 18 740 Rose Everhart Lampasas 14:34.3 7:17/M    
19 19 624 Emry Collier CTCS 14:34.5 7:17/M    
20 (> 7) 744 Megan Patterson Lampasas 14:39.6 7:20/M    
21 20 710 Dominique Weisbruch Holy Trinity 14:44.0 7:22/M    
22 21 663 Faith Brooks, Georgetown Gateway 14:46.9 7:23/M    
23 22 886 Landry Laywell Thorndale 14:53.2 7:27/M    
24 23 662 Madi Biddle, Georgetown Gateway 14:56.4 7:28/M    
25 24 885 Presley Anastas Thorndale 14:56.6 7:28/M    
26 25 749 Tiffani Peacock Lorena 14:58.6 7:29/M    
27 26 957 Alma Arroyo Waco -Connally 14:59.1 7:30/M    
28 27 753 Katelyn Sykora Lorena 15:00.0 7:30/M    
29 28 512 Gracie Rainey Axtell 15:05.7 7:33/M    
30 29 961 Cierra Stewart Waco -Connally 15:05.8 7:33/M    
31 30 714 Reagan Ramsey Holy Trinity 15:06.8 7:33/M    
32 (< 5) 857 Eleanor Villarreal Taylor 15:09.5 7:35/M    
33 31 628 Emma Chiles CTCS 15:12.7 7:36/M    
34 32 750 Kenli Petty Lorena 15:17.2 7:39/M    
35 33 665 Zoe Valerio, Georgetown Gateway 15:25.0 7:43/M    
36 34 629 Allison Hixson CTCS 15:29.0 7:45/M    
37 35 513 Reagan Moore Axtell 15:34.3 7:47/M    
38 36 748 Haley Baker Lorena 15:35.5 7:48/M    
39 37 511 Kaitlyn Stevenson Axtell 15:38.1 7:49/M    
40 38 577 Kendall Simpson Bosqueville 15:38.1 7:49/M    
41 39 514 Anna Powell Axtell 15:39.5 7:50/M    
42 40 515 Kaylee Saulters Axtell 15:42.7 7:51/M    
43 41 884 Ashton Kiesling Thorndale 15:44.8 7:52/M    
44 42 962 Bryanna Torres Waco -Connally 15:52.9 7:56/M    
45 43 747 Lauren Austin Lorena 15:56.3 7:58/M    
46 44 715 Sydney Jolly Holy Trinity 16:01.7 8:01/M    
47 45 575 Hanna Doss Bosqueville 16:12.5 8:06/M    
48 46 576 Aaryn Lewis Bosqueville 16:17.7 8:09/M    
49 (< 5) 860 Ariana Sanchez Taylor 16:21.1 8:11/M    
50 47 574 Mykenzie Frost Bosqueville 16:28.0 8:14/M    
51 48 578 Lainie Simpson Bosqueville 16:29.8 8:15/M    
52 49 959 Sarah Fraga Waco -Connally 16:30.0 8:15/M    
53 (< 5) 859 Jessica Alonso Taylor 16:44.6 8:22/M    
54 50 960 Mykayla Harrison Waco -Connally 17:02.1 8:31/M    
55 (< 5) 861 Jenna Woolf Taylor 17:04.7 8:32/M    
56 51 580 Rebecca Jones Bruceville Eddy 17:11.8 8:36/M    
57 52 751 Makalynn Sanders Lorena 17:14.5 8:37/M    
58 53 625 Hope Moseley CTCS 17:23.7 8:42/M    
59 54 887 Devin Dickerson Thorndale 17:26.5 8:43/M    
60 55 627 Lauren Carlson CTCS 17:31.2 8:46/M    
61 56 888 Hadley Holder Thorndale 18:03.1 9:02/M    
62 57 581 Lucy McCann Bruceville Eddy 18:25.4 9:13/M    
63 58 583 Stephanie Rosas Bruceville Eddy 18:26.2 9:13/M    
64 59 712 Margaret Linz Holy Trinity 18:33.6 9:17/M    
65 60 713 Makayla West Holy Trinity 19:12.0 9:36/M    
Top

Team Summary Report - Girls

5a/6a Varsity Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Vandegrift 24 2 3 4 7 8 11 12    
Top 5 Times: 1:35:21.6  
2 Pflugerville Hendrickson 88 6 16 17 23 26 32 46    
Top 5 Times: 1:43:09.0  
3 Round Rock 97 15 18 19 20 25 31 34    
Top 5 Times: 1:44:18.3  
4 Belton 116 1 5 28 38 44 50 51    
Top 5 Times: 1:43:24.6  
5 Cedar Ridge High School 146 14 27 29 36 40 53 67    
Top 5 Times: 1:47:17.5  
6 Midway 185 21 33 35 47 49 66 83    
Top 5 Times: 1:49:12.1  
7 Temple High School 242 22 30 56 59 75 82 84    
Top 5 Times: 1:52:00.7  
8 Stony Point 254 13 41 57 69 74 79 81    
Top 5 Times: 1:52:28.8  
9 Copperas Cove 260 10 37 45 78 90 91 92    
Top 5 Times: 1:52:40.0  
10 Harker Heights 288 43 55 60 62 68 70 72    
Top 5 Times: 1:54:31.1  
11 Ellison 294 39 48 58 63 86 87 97    
Top 5 Times: 1:54:50.3  
12 Killeen HS 296 9 42 76 80 89    
Top 5 Times: 1:54:14.4  
13 Westwood 322 24 61 64 85 88 96    
Top 5 Times: 1:55:59.2  
14 University HS 385 54 71 73 93 94 95 98    
Top 5 Times: 2:01:22.3  
15 Bastrop 393 52 65 77 99 100 101 102    
Top 5 Times: 2:07:11.5  
Inc. Akins 4 finishers    
Inc. Shoemaker 4 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

1a-4a Varsity Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lampasas 24 2 4 5 6 7 15 18    
Top 5 Times: 1:09:29.7  
2 Thorndale 98 3 8 22 24 41 54 56    
Top 5 Times: 1:13:26.1  
3 Georgetown Gateway 110 16 17 21 23 33    
Top 5 Times: 1:14:13.7  
4 Bruceville Eddy 131 1 9 13 51 57 58    
Top 5 Times: 1:17:12.7  
5 Lorena 134 14 25 27 32 36 43 52    
Top 5 Times: 1:15:19.6  
6 CTCS 147 10 19 31 34 53 55    
Top 5 Times: 1:16:52.4  
7 Waco -Connally 158 12 26 29 42 49 50    
Top 5 Times: 1:16:53.8  
8 Holy Trinity 164 11 20 30 44 59 60    
Top 5 Times: 1:18:44.3  
9 Axtell 179 28 35 37 39 40    
Top 5 Times: 1:17:40.4  
10 Bosqueville 224 38 45 46 47 48    
Top 5 Times: 1:21:06.3  
Inc. Taylor 4 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

5a/6a Varsity Girls

All Teams

Team - Vandegrift

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:35:21.6

Ave Time:19:04.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 930 Allison Mopsik   2 2 18:22.7 18:22.7 0:00.0
2 928 Jordan Mathis   3 5 18:27.8 36:50.5 0:05.1
3 924 Natalie Goddard   4 9 19:10.8 56:01.3 0:48.1
4 923 Loren Goddard   7 16 19:32.9 1:15:34.3 1:10.2
5 929 Emi McCollum   8 24 19:47.3 1:35:21.6 1:24.5
6 920 Erin Donohue   (11) (35) 20:06.6 1:55:28.2 1:43.9
7 936 Margaret Wells   (12) (47) 20:11.6 2:15:39.9 1:48.9
8 922 ZoŽ Gilbert   More Than 7   20:17.7 2:35:57.6 1:55.0
9 925 Taylor Grikis   More Than 7   20:17.7 2:56:15.3 1:55.0
10 933 Natalie Root   More Than 7   20:44.8 3:17:00.2 2:22.1
11 932 Carmella Quintos   More Than 7   20:49.0 3:37:49.3 2:26.3
12 934 Molly Rothschild   More Than 7   21:14.8 3:59:04.1 2:52.0
13 918 Grace Conroy   More Than 7   21:18.3 4:20:22.5 2:55.6
14 935 Paige Schneider   More Than 7   21:55.8 4:42:18.4 3:33.1
15 921 Brianna Garza   More Than 7   22:10.6 5:04:29.0 3:47.9
16 917 Ashley Burton   More Than 7   22:50.0 5:27:19.1 4:27.3
17 926 Zia Heard   More Than 7   22:50.9 5:50:10.0 4:28.1
18 919 Melanie Davis   More Than 7   23:14.2 6:13:24.2 4:51.5
19 931 Kyla Peeples   More Than 7   23:14.9 6:36:39.2 4:52.2
20 927 Allie Jeffcoat   More Than 7   23:22.1 7:00:01.3 4:59.4

Team - Pflugerville Hendrickson

Finish Position - 2

Team Score (places): 88

Team Score (times): 1:43:09.0

Ave Time:20:37.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 779 Gwyneth Garcia   6 6 19:28.7 19:28.7 0:00.0
2 786 Maya Martinez   16 22 20:37.7 40:06.4 1:09.0
3 783 Trinity Guerrero-Lujan   17 39 20:38.1 1:00:44.6 1:09.4
4 780 Alyssa Solis   23 62 21:02.9 1:21:47.6 1:34.2
5 782 Chloe Guerrero-Lujan   26 88 21:21.4 1:43:09.0 1:52.7
6 784 Eliana Galan   (32) (120) 21:40.5 2:04:49.5 2:11.8
7 785 Sydney Southall   (46) (166) 22:21.0 2:27:10.6 2:52.3
8 781 Nancy Cuevas   More Than 7   22:37.5 2:49:48.1 3:08.7

Team - Round Rock

Finish Position - 3

Team Score (places): 97

Team Score (times): 1:44:18.3

Ave Time:20:51.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 805 Meghan Smith   15 15 20:33.1 20:33.1 0:00.0
2 804 Caitlyn Thoene   18 33 20:41.2 41:14.4 0:08.1
3 808 Megan Nevlud   19 52 20:51.4 1:02:05.8 0:18.3
4 809 Laurely Daughtrey   20 72 20:57.5 1:23:03.4 0:24.4
5 807 Becca Buford   25 97 21:14.8 1:44:18.3 0:41.7
6 806 Addie Quinn   (31) (128) 21:32.9 2:05:51.2 0:59.8
7 810 Hannah Gray   (34) (162) 21:44.4 2:27:35.7 1:11.3
8 811 Elizabeth Chimitt   More Than 7   21:54.3 2:49:30.1 1:21.2
9 813 Caterina Grasso   More Than 7   22:01.8 3:11:31.9 1:28.7
10 812 Sierra Vargas   More Than 7   22:04.7 3:33:36.7 1:31.6

Team - Belton

Finish Position - 4

Team Score (places): 116

Team Score (times): 1:43:24.6

Ave Time:20:40.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 548 Brooke Gilmore   1 1 18:17.9 18:17.9 0:00.0
2 533 Olivia Houlden   5 6 19:22.9 37:40.9 1:05.0
3 535 Callie Eaton   28 34 21:27.4 59:08.4 3:09.5
4 534 Sela Anderson   38 72 21:59.5 1:21:07.9 3:41.6
5 543 Scarlett Gott   44 116 22:16.7 1:43:24.6 3:58.7
6 546 Trinity White   (50) (166) 22:28.3 2:05:53.0 4:10.4
7 541 Lexy Jernigan   (51) (217) 22:29.2 2:28:22.2 4:11.2
8 536 Morgan Holman   More Than 7   22:40.3 2:51:02.5 4:22.3
9 538 Katherine Sharman   More Than 7   22:54.1 3:13:56.6 4:36.2
10 537 Emily Holingsworth   More Than 7   23:05.1 3:37:01.8 4:47.1
11 540 Nadia Meyer   More Than 7   23:48.5 4:00:50.3 5:30.5
12 550 Mckenna Thompson   More Than 7   23:48.7 4:24:39.1 5:30.8
13 549 Allison Moger   More Than 7   23:50.2 4:48:29.3 5:32.3
14 539 Jordyn Frisch   More Than 7   23:56.1 5:12:25.5 5:38.2
15 547 Felize Galliett   More Than 7   23:56.5 5:36:22.0 5:38.6
16 544 Taylor Gurnett   More Than 7   24:02.9 6:00:25.0 5:45.0
17 542 Jayne Myron   More Than 7   24:06.6 6:24:31.6 5:48.6
18 551 Emma Stinson   More Than 7   25:10.0 6:49:41.7 6:52.1
19 545 Autum Goodman   More Than 7   25:12.6 7:14:54.4 6:54.7

Team - Cedar Ridge High School

Finish Position - 5

Team Score (places): 146

Team Score (times): 1:47:17.5

Ave Time:21:27.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 590 Nicole Stabler   14 14 20:24.6 20:24.6 0:00.0
2 589 Haley Lilly   27 41 21:24.6 41:49.2 0:59.9
3 591 Katie Severe   29 70 21:29.1 1:03:18.4 1:04.4
4 594 Cameron Beer   36 106 21:55.5 1:25:14.0 1:30.8
5 593 Valentina Armato   40 146 22:03.5 1:47:17.5 1:38.9
6 592 Jade Klafehn   (53) (199) 22:37.4 2:09:55.0 2:12.7
7 595 Amanda Geyer   (67) (266) 23:23.2 2:33:18.3 2:58.6

Team - Midway

Finish Position - 6

Team Score (places): 185

Team Score (times): 1:49:12.1

Ave Time:21:50.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 771 Mia Miller   21 21 20:58.4 20:58.4 0:00.0
2 769 Emmalie Albers   33 54 21:41.6 42:40.1 0:43.2
3 772 Meredith Kaminski   35 89 21:44.7 1:04:24.8 0:46.2
4 773 Charlotte Kaminski   47 136 22:21.8 1:26:46.6 1:23.3
5 775 Sami Brown   49 185 22:25.5 1:49:12.1 1:27.0
6 774 Lindsay Toups   (66) (251) 23:22.7 2:12:34.9 2:24.2
7 776 Rachel Cotner   (83) (334) 24:11.0 2:36:45.9 3:12.5
8 777 Emily Lapes   More Than 7   24:16.7 3:01:02.7 3:18.3
9 778 Dani Khoury   More Than 7   24:19.3 3:25:22.0 3:20.9
10 770 Miriam McCormick   More Than 7   24:41.3 3:50:03.4 3:42.9

Team - Temple High School

Finish Position - 7

Team Score (places): 242

Team Score (times): 1:52:00.7

Ave Time:22:24.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 872 Arleth Subiria   22 22 20:58.9 20:58.9 0:00.0
2 873 Carly Moore   30 52 21:29.8 42:28.7 0:30.9
3 875 Lexi Medlock   56 108 22:47.1 1:05:15.9 1:48.2
4 877 Janet Cisneros   59 167 22:58.9 1:28:14.8 2:00.0
5 881 Alexis Garcia   75 242 23:45.8 1:52:00.7 2:46.9
6 878 Sophia Weedman   (82) (324) 24:09.4 2:16:10.2 3:10.5
7 880 Keziah Fields   (84) (408) 24:11.7 2:40:21.9 3:12.8
8 879 Daniela Rodriguez   More Than 7   25:15.6 3:05:37.6 4:16.7
9 874 Kaitlynn Goode   More Than 7   26:09.3 3:31:47.0 5:10.4
10 876 Ajah McNiel   More Than 7   26:42.0 3:58:29.0 5:43.1

Team - Stony Point

Finish Position - 8

Team Score (places): 254

Team Score (times): 1:52:28.8

Ave Time:22:29.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 830 Destiny Brown   13 13 20:15.7 20:15.7 0:00.0
2 831 Guadalupe Barragan   41 54 22:08.3 42:24.0 1:52.5
3 839 Tori Stricklin   57 111 22:55.5 1:05:19.6 2:39.8
4 835 Melissa Martinez   69 180 23:24.5 1:28:44.1 3:08.8
5 833 Kenya Terrez-Estrada   74 254 23:44.6 1:52:28.8 3:28.9
6 832 Mireya Del Abra   (79) (333) 24:02.9 2:16:31.7 3:47.1
7 834 Adriana Alarcon   (81) (414) 24:07.8 2:40:39.5 3:52.1
8 836 Citlalli Juarez   More Than 7   24:15.3 3:04:54.9 3:59.6
9 837 Madison Payne   More Than 7   24:32.2 3:29:27.2 4:16.5
10 838 Alejandra Gage   More Than 7   25:55.0 3:55:22.2 5:39.3

Team - Copperas Cove

Finish Position - 9

Team Score (places): 260

Team Score (times): 1:52:40.0

Ave Time:22:32.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 606 Madisen Honea   10 10 19:52.6 19:52.6 0:00.0
2 609 Olivia Rios   37 47 21:58.2 41:50.9 2:05.6
3 610 Juyah Robinson   45 92 22:20.4 1:04:11.3 2:27.8
4 613 Ariana Wilson   78 170 23:58.1 1:28:09.5 4:05.5
5 611 Kaylee Steele   90 260 24:30.4 1:52:40.0 4:37.8
6 612 Stefani Vassar   (91) (351) 24:34.6 2:17:14.6 4:42.0
7 607 Elana Monteanez   (92) (443) 25:00.6 2:42:15.3 5:08.0

Team - Harker Heights

Finish Position - 10

Team Score (places): 288

Team Score (times): 1:54:31.1

Ave Time:22:54.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 685 Julia Arey   43 43 22:11.8 22:11.8 0:00.0
2 686 Angelica Brown   55 98 22:45.3 44:57.2 0:33.5
3 692 Kelsie Terry   60 158 22:59.5 1:07:56.8 0:47.7
4 688 Alexandra Folger   62 220 23:11.0 1:31:07.8 0:59.2
5 691 Taegan Steinfort   68 288 23:23.3 1:54:31.1 1:11.5
6 687 Chiara Estrella   (70) (358) 23:33.1 2:18:04.3 1:21.3
7 690 Carter Reaves   (72) (430) 23:43.4 2:41:47.7 1:31.6
8 694 Rachel Wolf   More Than 7   23:53.2 3:05:41.0 1:41.3
9 689 Tatyana Magee   More Than 7   25:18.5 3:30:59.5 3:06.7
10 699 Raquel Hatton   More Than 7   26:20.1 3:57:19.7 4:08.3
11 700 Dashanae Lowe   More Than 7   26:20.5 4:23:40.2 4:08.7
12 695 Alyssa Folger   More Than 7   26:21.9 4:50:02.1 4:10.0
13 702 Deldra Richardson   More Than 7   26:36.0 5:16:38.2 4:24.2
14 693 Grace Wallace   More Than 7   26:46.6 5:43:24.8 4:34.8
15 696 Alessandra Giardino   More Than 7   26:47.4 6:10:12.3 4:35.6
16 701 Mary Rhorick   More Than 7   26:56.2 6:37:08.5 4:44.4
17 703 Dakota Smith   More Than 7   27:06.1 7:04:14.7 4:54.3
18 698 Jenna Hamilton   More Than 7   27:23.3 7:31:38.0 5:11.4
19 697 Roxanne Gonzalez   More Than 7   29:12.3 8:00:50.3 7:00.5

Team - Ellison

Finish Position - 11

Team Score (places): 294

Team Score (times): 1:54:50.3

Ave Time:22:58.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 637 Alejandra† Collier   39 39 21:59.8 21:59.8 0:00.0
2 638 Gemma Alhambra   48 87 22:24.0 44:23.9 0:24.1
3 636 Naomi Whitfiled   58 145 22:56.1 1:07:20.0 0:56.2
4 641 Zhane Porter   63 208 23:16.3 1:30:36.4 1:16.5
5 639 Emily Lopez   86 294 24:13.9 1:54:50.3 2:14.0
6 642 Feliciana Davis   (87) (381) 24:16.7 2:19:07.1 2:16.9
7 640 Marina Deleon   (97) (478) 26:42.4 2:45:49.5 4:42.5

Team - Killeen HS

Finish Position - 12

Team Score (places): 296

Team Score (times): 1:54:14.4

Ave Time:22:50.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 719 Amira Lambertis   9 9 19:50.8 19:50.8 0:00.0
2 720 Elizabeth Payne   42 51 22:09.3 42:00.2 2:18.4
3 716 Alisa Cabading   76 127 23:49.3 1:05:49.5 3:58.5
4 718 Crystal Graupmann   80 207 24:03.6 1:29:53.1 4:12.7
5 717 Lianna Garcia   89 296 24:21.2 1:54:14.4 4:30.3

Team - Westwood

Finish Position - 13

Team Score (places): 322

Team Score (times): 1:55:59.2

Ave Time:23:11.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 970 Caroline Gillispie   24 24 21:04.3 21:04.3 0:00.0
2 975 Linette Page   61 85 23:02.1 44:06.5 1:57.8
3 968 Alley Kipper   64 149 23:19.3 1:07:25.8 2:14.9
4 977 Sofia Goff   85 234 24:13.0 1:31:38.8 3:08.6
5 974 Seann Buoy   88 322 24:20.3 1:55:59.2 3:15.9
6 969 Natasha Paul   (96) (418) 26:31.5 2:22:30.7 5:27.2

Team - University HS

Finish Position - 14

Team Score (places): 385

Team Score (times): 2:01:22.3

Ave Time:24:16.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 900 Catherine Perez   54 54 22:42.6 22:42.6 0:00.0
2 899 Sabrina Garcia   71 125 23:41.9 46:24.5 0:59.2
3 904 Isis Frias   73 198 23:43.7 1:10:08.2 1:01.0
4 902 Jaylin Vega   93 291 25:15.6 1:35:23.9 2:33.0
5 905 Janet Moreno   94 385 25:58.3 2:01:22.3 3:15.7
6 901 Annahi Martinez   (95) (480) 25:58.9 2:27:21.2 3:16.2
7 906 Florencia Salgado   (98) (578) 27:14.1 2:54:35.3 4:31.4
8 903 Kiara Rodriguez   More Than 7   28:23.2 3:22:58.6 5:40.6

Team - Bastrop

Finish Position - 15

Team Score (places): 393

Team Score (times): 2:07:11.5

Ave Time:25:26.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 526 Ahtziri Hernandez   52 52 22:36.3 22:36.3 0:00.0
2 527 Alicia Willoughby   65 117 23:21.0 45:57.3 0:44.7
3 528 Taylor Montgomery   77 194 23:55.3 1:09:52.6 1:18.9
4 530 Alyssa Tobola   99 293 27:56.9 1:37:49.5 5:20.6
5 532 Regan Ensinger   100 393 29:21.9 2:07:11.5 6:45.6
6 529 Mayra Rodriguez   (101) (494) 30:31.7 2:37:43.2 7:55.3
7 531 Natalie Valdez   (102) (596) 33:10.5 3:10:53.7 10:34.2

Team - Akins

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 505 Betty Ramos   Less Than 5   21:55.2 21:55.2 0:00.0
2 506 Erika Cardona   Less Than 5   24:00.6 45:55.9 2:05.4
3 509 Kayla Ford   Less Than 5   25:41.4 1:11:37.3 3:46.2
4 508 Neveah O'Neal   Less Than 5   25:42.5 1:37:19.8 3:47.2

Team - Shoemaker

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 829 Taina Cormier   Less Than 5   22:24.3 22:24.3 0:00.0
2 826 Hannah Kuehler   Less Than 5   22:33.7 44:58.0 0:09.4
3 827 Kimberly Liker   Less Than 5   23:26.1 1:08:24.1 1:01.8
4 825 Kristen Gallien   Less Than 5   23:52.2 1:32:16.3 1:27.9
Top

Final Team Results - Girls

1a-4a Varsity Girls

All Teams

Team - Lampasas

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:09:29.7

Ave Time:13:53.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 741 Mackenzie Best   2 2 13:46.4 13:46.4 0:00.0
2 743 Kyndal Moyer   4 6 13:51.5 27:37.9 0:05.1
3 746 Megan Sittner   5 11 13:53.4 41:31.3 0:07.0
4 745 Brack Annabelle   6 17 13:58.6 55:30.0 0:12.2
5 742 Taylor Moore   7 24 13:59.6 1:09:29.7 0:13.2
6 739 Alette Cook   (15) (39) 14:31.5 1:24:01.2 0:45.1
7 740 Rose Everhart   (18) (57) 14:34.3 1:38:35.5 0:47.8
8 744 Megan Patterson   More Than 7   14:39.6 1:53:15.2 0:53.1

Team - Thorndale

Finish Position - 2

Team Score (places): 98

Team Score (times): 1:13:26.1

Ave Time:14:41.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 882 Peyton Anastas   3 3 13:48.4 13:48.4 0:00.0
2 883 Kylie Buchanan   8 11 14:02.9 27:51.3 0:14.4
3 886 Landry Laywell   22 33 14:53.2 42:44.5 1:04.8
4 885 Presley Anastas   24 57 14:56.6 57:41.2 1:08.2
5 884 Ashton Kiesling   41 98 15:44.8 1:13:26.1 1:56.4
6 887 Devin Dickerson   (54) (152) 17:26.5 1:30:52.7 3:38.1
7 888 Hadley Holder   (56) (208) 18:03.1 1:48:55.8 4:14.6

Team - Georgetown Gateway

Finish Position - 3

Team Score (places): 110

Team Score (times): 1:14:13.7

Ave Time:14:50.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 666 Tarshya Wickramasinghe,   16 16 14:32.2 14:32.2 0:00.0
2 664 Samantha Davis,   17 33 14:33.0 29:05.2 0:00.8
3 663 Faith Brooks,   21 54 14:46.9 43:52.2 0:14.7
4 662 Madi Biddle,   23 77 14:56.4 58:48.6 0:24.2
5 665 Zoe Valerio,   33 110 15:25.0 1:14:13.7 0:52.8

Team - Bruceville Eddy

Finish Position - 4

Team Score (places): 131

Team Score (times): 1:17:12.7

Ave Time:15:26.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 584 Makenna Saucedo   1 1 13:01.1 13:01.1 0:00.0
2 579 Cassidy Allen   9 10 14:06.6 27:07.7 1:05.5
3 582 Cindy Moreno   13 23 14:27.6 41:35.4 1:26.5
4 580 Rebecca Jones   51 74 17:11.8 58:47.2 4:10.7
5 581 Lucy McCann   57 131 18:25.4 1:17:12.7 5:24.3
6 583 Stephanie Rosas   (58) (189) 18:26.2 1:35:38.9 5:25.1

Team - Lorena

Finish Position - 5

Team Score (places): 134

Team Score (times): 1:15:19.6

Ave Time:15:03.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 752 Mabry Staunch   14 14 14:28.1 14:28.1 0:00.0
2 749 Tiffani Peacock   25 39 14:58.6 29:26.8 0:30.5
3 753 Katelyn Sykora   27 66 15:00.0 44:26.9 0:31.9
4 750 Kenli Petty   32 98 15:17.2 59:44.1 0:49.0
5 748 Haley Baker   36 134 15:35.5 1:15:19.6 1:07.3
6 747 Lauren Austin   (43) (177) 15:56.3 1:31:15.9 1:28.1
7 751 Makalynn Sanders   (52) (229) 17:14.5 1:48:30.4 2:46.3

Team - CTCS

Finish Position - 6

Team Score (places): 147

Team Score (times): 1:16:52.4

Ave Time:15:22.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 626 Grace Whitaker   10 10 14:12.3 14:12.3 0:00.0
2 624 Emry Collier   19 29 14:34.5 28:46.8 0:22.1
3 628 Emma Chiles   31 60 15:12.7 43:59.6 1:00.4
4 629 Allison Hixson   34 94 15:29.0 59:28.6 1:16.6
5 625 Hope Moseley   53 147 17:23.7 1:16:52.4 3:11.4
6 627 Lauren Carlson   (55) (202) 17:31.2 1:34:23.7 3:18.9

Team - Waco -Connally

Finish Position - 7

Team Score (places): 158

Team Score (times): 1:16:53.8

Ave Time:15:22.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 958 Hannah Fraga   12 12 14:25.8 14:25.8 0:00.0
2 957 Alma Arroyo   26 38 14:59.1 29:25.0 0:33.3
3 961 Cierra Stewart   29 67 15:05.8 44:30.9 0:40.0
4 962 Bryanna Torres   42 109 15:52.9 1:00:23.8 1:27.0
5 959 Sarah Fraga   49 158 16:30.0 1:16:53.8 2:04.1
6 960 Mykayla Harrison   (50) (208) 17:02.1 1:33:56.0 2:36.2

Team - Holy Trinity

Finish Position - 8

Team Score (places): 164

Team Score (times): 1:18:44.3

Ave Time:15:44.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 711 Faith Weisbruch   11 11 14:18.0 14:18.0 0:00.0
2 710 Dominique Weisbruch   20 31 14:44.0 29:02.1 0:26.0
3 714 Reagan Ramsey   30 61 15:06.8 44:08.9 0:48.7
4 715 Sydney Jolly   44 105 16:01.7 1:00:10.6 1:43.6
5 712 Margaret Linz   59 164 18:33.6 1:18:44.3 4:15.6
6 713 Makayla West   (60) (224) 19:12.0 1:37:56.3 4:54.0

Team - Axtell

Finish Position - 9

Team Score (places): 179

Team Score (times): 1:17:40.4

Ave Time:15:32.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 512 Gracie Rainey   28 28 15:05.7 15:05.7 0:00.0
2 513 Reagan Moore   35 63 15:34.3 30:40.0 0:28.5
3 511 Kaitlyn Stevenson   37 100 15:38.1 46:18.1 0:32.3
4 514 Anna Powell   39 139 15:39.5 1:01:57.6 0:33.8
5 515 Kaylee Saulters   40 179 15:42.7 1:17:40.4 0:37.0

Team - Bosqueville

Finish Position - 10

Team Score (places): 224

Team Score (times): 1:21:06.3

Ave Time:16:13.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 577 Kendall Simpson   38 38 15:38.1 15:38.1 0:00.0
2 575 Hanna Doss   45 83 16:12.5 31:50.6 0:34.4
3 576 Aaryn Lewis   46 129 16:17.7 48:08.4 0:39.6
4 574 Mykenzie Frost   47 176 16:28.0 1:04:36.4 0:49.8
5 578 Lainie Simpson   48 224 16:29.8 1:21:06.3 0:51.7

Team - Taylor

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 857 Eleanor Villarreal   Less Than 5   15:09.5 15:09.5 0:00.0
2 860 Ariana Sanchez   Less Than 5   16:21.1 31:30.6 1:11.5
3 859 Jessica Alonso   Less Than 5   16:44.6 48:15.2 1:35.0
4 861 Jenna Woolf   Less Than 5   17:04.7 1:05:20.0 1:55.1