Centex District Cross Country Meet

October 21, 2015


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Finish List - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Finish List - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Finish List - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

263

Cade Wenberg South Belton

12:27.9

6:14/M

 

2

2

30

Rusty Cockran Copperas Cove

12:51.9

6:26/M

 

3

3

257

Luke Bramlett South Belton

12:52.2

6:26/M

 

4

4

86

Eric Thompson Lamar (Temple)

12:52.6

6:26/M

 

5

5

300

Luke Allen Travis Science Academy

13:15.5

6:38/M

 

6

(< 5)

121

Joseph Borman Lee

13:22.4

6:41/M

 

7

(< 5)

124

Katevione Wilson Lee

13:27.7

6:44/M

 

8

6

215

Morton Nathan North Belton

13:30.3

6:45/M

 

9

7

401

Austin Madsen Travis Science Academy

13:36.0

6:48/M

 

10

8

404

Brady Smith Travis Science Academy

13:51.6

6:56/M

 

11

9

259

Ben Cornette South Belton

13:53.8

6:57/M

 

12

10

244

Leo Martinez South Belton

13:56.7

6:58/M

 

13

11

260

Jamie Guzman South Belton

14:03.5

7:02/M

 

14

12

262

Cooper Babcock South Belton

14:08.6

7:04/M

 

15

(< 5)

61

Kaleb Watts Lake Belton

14:16.1

7:08/M

 

16

13

272

Tyler Ficker South Belton

14:27.2

7:14/M

 

17

(< 5)

167

Cole Schrader Midway (Hewitt)

14:38.2

7:19/M

 

18

14

83

Henry Carranco Lamar (Temple)

14:38.7

7:19/M

 

19

15

218

Bitner Weston North Belton

14:43.2

7:22/M

 

20

(< 5)

165

Zachary Lange Midway (Hewitt)

14:48.5

7:24/M

 

21

16

85

Donavan Nicholes Lamar (Temple)

14:49.8

7:25/M

 

22

(< 5)

166

Mike Markum Midway (Hewitt)

15:17.7

7:39/M

 

23

(> 7)

256

Coleman Naegele South Belton

15:28.8

7:44/M

 

24

17

34

Sean Ranau Copperas Cove

15:29.2

7:45/M

 

25

18

84

Joseph Castillo Lamar (Temple)

15:30.2

7:45/M

 

26

(< 5)

122

Chasen Bowman Lee

15:46.8

7:53/M

 

27

19

82

Noe Carpio Lamar (Temple)

15:49.6

7:55/M

 

28

20

28

Sam Adams Copperas Cove

16:00.8

8:00/M

 

29

(> 7)

266

Mateo Montelongo South Belton

16:02.9

8:01/M

 

30

21

35

Elijah Smith Copperas Cove

16:03.0

8:02/M

 

31

(< 5)

57

Mike Eckert Lake Belton

16:50.2

8:25/M

 

32

(< 5)

60

Aiden Martin Lake Belton

17:02.3

8:31/M

 

33

(> 7)

261

Jacob Polasek South Belton

17:03.1

8:32/M

 

34

22

213

Guadalupe Garcia North Belton

17:23.1

8:42/M

 

35

(> 7)

258

Xavier Cooper South Belton

17:24.4

8:42/M

 

36

23

33

Jayden Mears Copperas Cove

17:29.6

8:45/M

 

37

24

403

Fabian Rios Travis Science Academy

17:47.8

8:54/M

 

38

25

217

Carpio-Brown Ryan North Belton

17:59.2

9:00/M

 

39

26

214

Mccarthy Liam North Belton

18:27.1

9:14/M

 

40

27

216

Florence Ranger North Belton

18:43.2

9:22/M

 

41

28

402

Alejandro Placencia Travis Science Academy

18:52.1

9:26/M

 

42

29

36

Chris Wyss Copperas Cove

19:06.3

9:33/M

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

8th Grade Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

14

Luis Rojas Bonham (Temple)

10:39.2

5:20/M

 

2

(< 5)

406

Chuey Hernandez Travis Science Academy

11:02.3

5:31/M

 

3

1

274

Eli Cable South Belton

11:43.8

5:52/M

 

4

2

280

David Lara South Belton

11:46.6

5:53/M

 

5

3

187

Ben Clarkson Midway (Hewitt)

11:54.2

5:57/M

 

6

4

134

Ray Barros Lee

12:02.2

6:01/M

 

7

5

193

Gio Manzo Midway (Hewitt)

12:05.1

6:03/M

 

8

(< 5)

42

Nic Hooten Copperas Cove

12:07.4

6:04/M

 

9

6

192

Kase Lerow Midway (Hewitt)

12:10.0

6:05/M

 

10

7

198

Brad Vroman Midway (Hewitt)

12:16.4

6:08/M

 

11

8

196

Arturo Ponce Midway (Hewitt)

12:20.1

6:10/M

 

12

(< 5)

109

Ja'Sondre Ockleberry Lamar (Temple)

12:21.4

6:11/M

 

13

9

195

Andrew Pahmiyer Midway (Hewitt)

12:23.8

6:12/M

 

14

10

143

Noah Quinn Lee

12:25.9

6:13/M

 

15

(< 5)

111

Jacques Taylor Lamar (Temple)

12:32.2

6:16/M

 

16

(< 5)

105

Zakkary Diserens Lamar (Temple)

12:32.3

6:16/M

 

17

11

237

Jimenez Jonah North Belton

12:32.4

6:16/M

 

18

12

138

Josh Gurerio Lee

12:37.7

6:19/M

 

19

13

239

Villanueva Mark North Belton

12:39.8

6:20/M

 

20

14

283

Jacob Mendoza South Belton

12:41.6

6:21/M

 

21

15

219

Hankamer Dallas North Belton

12:41.6

6:21/M

 

22

16

238

Lastovica Luke North Belton

12:41.8

6:21/M

 

23

17

186

Emiliano Cardenas Midway (Hewitt)

12:48.9

6:24/M

 

24

(< 5)

405

Kedrick Freeman Travis Science Academy

12:49.1

6:25/M

 

25

18

278

Christian Estrada South Belton

12:52.2

6:26/M

 

26

19

133

Romeo Anthony Lee

12:53.8

6:27/M

 

27

(> 7)

191

Logan Kowalski Midway (Hewitt)

13:00.3

6:30/M

 

28

20

242

Pine Tyson North Belton

13:02.1

6:31/M

 

29

(> 7)

194

Shannen Newman Midway (Hewitt)

13:04.5

6:32/M

 

30

(< 5)

69

Jermiah Reyna Lake Belton

13:05.8

6:33/M

 

31

(< 5)

68

Bryson Minosky Lake Belton

13:07.9

6:34/M

 

32

21

281

Noe Martinez South Belton

13:10.0

6:35/M

 

33

22

137

Davin Fermaintt Lee

13:14.3

6:37/M

 

34

23

276

Mark Diaz South Belton

13:15.4

6:38/M

 

35

24

141

Cristain Montez Lee

13:20.0

6:40/M

 

36

25

284

Ethan Reyes South Belton

13:41.5

6:51/M

 

37

(> 7)

277

Cage Dunn South Belton

13:41.6

6:51/M

 

38

(> 7)

188

Jack Corwin Midway (Hewitt)

13:47.9

6:54/M

 

39

26

241

Tosse Patrick North Belton

13:51.6

6:56/M

 

40

(> 7)

190

Kyle Kowalski Midway (Hewitt)

13:57.7

6:59/M

 

41

(> 7)

189

William Hoekstra Midway (Hewitt)

13:59.2

7:00/M

 

42

27

132

Michael* Amaya Lee

14:07.7

7:04/M

 

43

(> 7)

275

Josh Dehart South Belton

14:11.0

7:06/M

 

44

(> 7)

282

Tyler McDonald South Belton

14:24.1

7:12/M

 

45

(> 7)

197

Tristan Sherman Midway (Hewitt)

14:32.2

7:16/M

 

46

(> 7)

279

Brandon Hopkins South Belton

14:36.9

7:18/M

 

47

(< 5)

108

Tatem Nicholes Lamar (Temple)

14:37.0

7:19/M

 

48

(> 7)

139

Weldon Krause Lee

14:44.3

7:22/M

 

49

(< 5)

70

Caleb Stout Lake Belton

15:08.0

7:34/M

 

50

28

240

Sanders Mason North Belton

15:10.1

7:35/M

 

51

(> 7)

142

Ryan Park Lee

15:42.4

7:51/M

 

52

(> 7)

135

Caden Chapman Lee

15:57.8

7:59/M

 

53

(> 7)

140

Ryan Lippert Lee

16:06.3

8:03/M

 

54

(< 5)

43

James Ross Copperas Cove

16:06.6

8:03/M

 

55

(> 7)

236

Cavazos Collin North Belton

17:51.6

8:56/M

 

56

(> 7)

273

Christopher Bean South Belton

22:45.1

11:23/M

 

Top

Team Summary Report - Boys

7th Grade Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

South Belton

34

1

3

9

10

11

12

13

 

 

Top 5 Times: 1:07:14.3

 

2

Lamar (Temple)

71

4

14

16

18

19

 

 

Top 5 Times: 1:13:41.1

 

3

Travis Science Academy

72

5

7

8

24

28

 

 

Top 5 Times: 1:17:23.3

 

4

Copperas Cove

83

2

17

20

21

23

29

 

 

Top 5 Times: 1:17:54.6

 

5

North Belton

94

6

15

22

25

26

27

 

 

Top 5 Times: 1:22:03.1

 

Inc.

Lake Belton

3 finishers

 

 

 

Inc.

Lee

3 finishers

 

 

 

Inc.

Midway (Hewitt)

3 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

8th Grade Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Midway (Hewitt)

29

3

5

6

7

8

9

17

 

 

Top 5 Times: 1:00:46.0

 

2

South Belton

56

1

2

14

18

21

23

25

 

 

Top 5 Times: 1:02:14.3

 

3

Lee

67

4

10

12

19

22

24

27

 

 

Top 5 Times: 1:03:14.0

 

4

North Belton

75

11

13

15

16

20

26

28

 

 

Top 5 Times: 1:03:37.9

 

Inc.

Bonham (Temple)

1 finishers

 

 

 

Inc.

Copperas Cove

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lake Belton

3 finishers

 

 

 

Inc.

Lamar (Temple)

4 finishers

 

 

 

Inc.

Travis Science Academy

2 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys

Team - South Belton Finish Position - 1
Team Score (places): 34 Team Score (times): 1:07:14.3 Ave Time:13:26.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

263

Cade Wenberg

 

1

1

12:27.9

12:27.9

0:00.0

2

257

Luke Bramlett

 

3

4

12:52.2

25:20.2

0:24.3

3

259

Ben Cornette

 

9

13

13:53.8

39:14.0

1:25.9

4

244

Leo Martinez

 

10

23

13:56.7

53:10.8

1:28.8

5

260

Jamie Guzman

 

11

34

14:03.5

1:07:14.3

1:35.6

6

262

Cooper Babcock

 

(12)

(46)

14:08.6

1:21:22.9

1:40.6

7

272

Tyler Ficker

 

(13)

(59)

14:27.2

1:35:50.2

1:59.3

8

256

Coleman Naegele

 

More Than 7

 

15:28.8

1:51:19.0

3:00.8

9

266

Mateo Montelongo

 

More Than 7

 

16:02.9

2:07:21.9

3:35.0

10

261

Jacob Polasek

 

More Than 7

 

17:03.1

2:24:25.1

4:35.2

11

258

Xavier Cooper

 

More Than 7

 

17:24.4

2:41:49.5

4:56.4

 
Team - Lamar (Temple) Finish Position - 2
Team Score (places): 71 Team Score (times): 1:13:41.1 Ave Time:14:44.2
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

86

Eric Thompson

 

4

4

12:52.6

12:52.6

0:00.0

2

83

Henry Carranco

 

14

18

14:38.7

27:31.4

1:46.1

3

85

Donavan Nicholes

 

16

34

14:49.8

42:21.2

1:57.1

4

84

Joseph Castillo

 

18

52

15:30.2

57:51.5

2:37.6

5

82

Noe Carpio

 

19

71

15:49.6

1:13:41.1

2:57.0

 
Team - Travis Science Academy Finish Position - 3
Team Score (places): 72 Team Score (times): 1:17:23.3 Ave Time:15:28.6
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

300

Luke Allen

 

5

5

13:15.5

13:15.5

0:00.0

2

401

Austin Madsen

 

7

12

13:36.0

26:51.6

0:20.5

3

404

Brady Smith

 

8

20

13:51.6

40:43.2

0:36.1

4

403

Fabian Rios

 

24

44

17:47.8

58:31.1

4:32.3

5

402

Alejandro Placencia

 

28

72

18:52.1

1:17:23.3

5:36.6

 
Team - Copperas Cove Finish Position - 4
Team Score (places): 83 Team Score (times): 1:17:54.6 Ave Time:15:34.9
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

30

Rusty Cockran

 

2

2

12:51.9

12:51.9

0:00.0

2

34

Sean Ranau

 

17

19

15:29.2

28:21.1

2:37.2

3

28

Sam Adams

 

20

39

16:00.8

44:21.9

3:08.8

4

35

Elijah Smith

 

21

60

16:03.0

1:00:24.9

3:11.1

5

33

Jayden Mears

 

23

83

17:29.6

1:17:54.6

4:37.7

6

36

Chris Wyss

 

(29)

(112)

19:06.3

1:37:00.9

6:14.3

 
Team - North Belton Finish Position - 5
Team Score (places): 94 Team Score (times): 1:22:03.1 Ave Time:16:24.6
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

215

Morton Nathan

 

6

6

13:30.3

13:30.3

0:00.0

2

218

Bitner Weston

 

15

21

14:43.2

28:13.6

1:12.9

3

213

Guadalupe Garcia

 

22

43

17:23.1

45:36.7

3:52.8

4

217

Carpio-Brown Ryan

 

25

68

17:59.2

1:03:35.9

4:28.8

5

214

Mccarthy Liam

 

26

94

18:27.1

1:22:03.1

4:56.8

6

216

Florence Ranger

 

(27)

(121)

18:43.2

1:40:46.3

5:12.8

 
Team - Lake Belton Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

61

Kaleb Watts

 

Less Than 5

 

14:16.1

14:16.1

0:00.0

2

57

Mike Eckert

 

Less Than 5

 

16:50.2

31:06.4

2:34.1

3

60

Aiden Martin

 

Less Than 5

 

17:02.3

48:08.7

2:46.1

 
Team - Lee Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

121

Joseph Borman

 

Less Than 5

 

13:22.4

13:22.4

0:00.0

2

124

Katevione Wilson

 

Less Than 5

 

13:27.7

26:50.1

0:05.2

3

122

Chasen Bowman

 

Less Than 5

 

15:46.8

42:37.0

2:24.4

 
Team - Midway (Hewitt) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

167

Cole Schrader

 

Less Than 5

 

14:38.2

14:38.2

0:00.0

2

165

Zachary Lange

 

Less Than 5

 

14:48.5

29:26.8

0:10.2

3

166

Mike Markum

 

Less Than 5

 

15:17.7

44:44.5

0:39.4

Top
 

Final Team Results - Boys

 

8th Grade Boys

 
 
Team - Midway (Hewitt) Finish Position - 1
Team Score (places): 29 Team Score (times): 1:00:46.0 Ave Time:12:09.2
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

187

Ben Clarkson

 

3

3

11:54.2

11:54.2

2

193

Gio Manzo

 

5

8

12:05.1

23:59.3

3

192

Kase Lerow

 

6

14

12:10.0

36:09.4

4

198

Brad Vroman

 

7

21

12:16.4

48:25.8

5

196

Arturo Ponce

 

8

29

12:20.1

1:00:46.0

6

195

Andrew Pahmiyer

 

(9)

(38)

12:23.8

1:13:09.9

7

186

Emiliano Cardenas

 

(17)

(55)

12:48.9

1:25:58.8

8

191

Logan Kowalski

 

More Than 7

 

13:00.3

1:38:59.1

9

194

Shannen Newman

 

More Than 7

 

13:04.5

1:52:03.7

10

188

Jack Corwin

 

More Than 7

 

13:47.9

2:05:51.6

11

190

Kyle Kowalski

 

More Than 7

 

13:57.7

2:19:49.4

12

189

William Hoekstra

 

More Than 7

 

13:59.2

2:33:48.6

13

197

Tristan Sherman

 

More Than 7

 

14:32.2

2:48:20.8

 
Team - South Belton Finish Position - 2
Team Score (places): 56 Team Score (times): 1:02:14.3 Ave Time:12:26.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

274

Eli Cable

 

1

1

11:43.8

11:43.8

0:00.0

2

280

David Lara

 

2

3

11:46.6

23:30.4

0:02.7

3

283

Jacob Mendoza

 

14

17

12:41.6

36:12.0

0:57.7

4

278

Christian Estrada

 

18

35

12:52.2

49:04.3

1:08.4

5

281

Noe Martinez

 

21

56

13:10.0

1:02:14.3

1:26.1

6

276

Mark Diaz

 

(23)

(79)

13:15.4

1:15:29.7

1:31.5

7

284

Ethan Reyes

 

(25)

(104)

13:41.5

1:29:11.2

1:57.6

8

277

Cage Dunn

 

More Than 7

 

13:41.6

1:42:52.9

1:57.7

9

275

Josh Dehart

 

More Than 7

 

14:11.0

1:57:03.9

2:27.2

10

282

Tyler McDonald

 

More Than 7

 

14:24.1

2:11:28.1

2:40.3

11

279

Brandon Hopkins

 

More Than 7

 

14:36.9

2:26:05.1

2:53.1

12

273

Christopher Bean

 

More Than 7

 

22:45.1

2:48:50.2

11:01.2

 
Team - Lee Finish Position - 3
Team Score (places): 67 Team Score (times): 1:03:14.0 Ave Time:12:38.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

134

Ray Barros

 

4

4

12:02.2

12:02.2

0:00.0

2

143

Noah Quinn

 

10

14

12:25.9

24:28.1

0:23.6

3

138

Josh Gurerio

 

12

26

12:37.7

37:05.9

0:35.5

4

133

Romeo Anthony

 

19

45

12:53.8

49:59.7

0:51.5

5

137

Davin Fermaintt

 

22

67

13:14.3

1:03:14.0

1:12.0

6

141

Cristain Montez

 

(24)

(91)

13:20.0

1:16:34.0

1:17.8

7

132

Michael* Amaya

 

(27)

(118)

14:07.7

1:30:41.8

2:05.4

8

139

Weldon Krause

 

More Than 7

 

14:44.3

1:45:26.1

2:42.0

9

142

Ryan Park

 

More Than 7

 

15:42.4

2:01:08.6

3:40.2

10

135

Caden Chapman

 

More Than 7

 

15:57.8

2:17:06.4

3:55.5

11

140

Ryan Lippert

 

More Than 7

 

16:06.3

2:33:12.7

4:04.0

 
Team - North Belton Finish Position - 4
Team Score (places): 75 Team Score (times): 1:03:37.9 Ave Time:12:43.6
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

237

Jimenez Jonah

 

11

11

12:32.4

12:32.4

0:00.0

2

239

Villanueva Mark

 

13

24

12:39.8

25:12.3

0:07.4

3

219

Hankamer Dallas

 

15

39

12:41.6

37:53.9

0:09.1

4

238

Lastovica Luke

 

16

55

12:41.8

50:35.8

0:09.4

5

242

Pine Tyson

 

20

75

13:02.1

1:03:37.9

0:29.6

6

241

Tosse Patrick

 

(26)

(101)

13:51.6

1:17:29.6

1:19.2

7

240

Sanders Mason

 

(28)

(129)

15:10.1

1:32:39.8

2:37.7

8

236

Cavazos Collin

 

More Than 7

 

17:51.6

1:50:31.4

5:19.2

 
Team - Bonham (Temple) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

14

Luis Rojas

 

Less Than 5

 

10:39.2

10:39.2

0:00.0

 
Team - Copperas Cove Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

42

Nic Hooten

 

Less Than 5

 

12:07.4

12:07.4

0:00.0

2

43

James Ross

 

Less Than 5

 

16:06.6

28:14.0

3:59.2

 
Team - Lake Belton Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

69

Jermiah Reyna

 

Less Than 5

 

13:05.8

13:05.8

0:00.0

2

68

Bryson Minosky

 

Less Than 5

 

13:07.9

26:13.7

0:02.1

3

70

Caleb Stout

 

Less Than 5

 

15:08.0

41:21.7

2:02.2

 
Team - Lamar (Temple) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

109

Ja'Sondre Ockleberry

 

Less Than 5

 

12:21.4

12:21.4

0:00.0

2

111

Jacques Taylor

 

Less Than 5

 

12:32.2

24:53.6

0:10.8

3

105

Zakkary Diserens

 

Less Than 5

 

12:32.3

37:26.0

0:10.9

4

108

Tatem Nicholes

 

Less Than 5

 

14:37.0

52:03.0

2:15.6

 
Team - Travis Science Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

406

Chuey Hernandez

 

Less Than 5

 

11:02.3

11:02.3

0:00.0

2

405

Kedrick Freeman

 

Less Than 5

 

12:49.1

23:51.4

1:46.8

Top

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

46

Abigail Cargile Lake Belton

12:41.5

6:21/M

 

2

2

53

Stephanie Neil Lake Belton

12:53.9

6:27/M

 

3

3

252

Kaysi Seeger South Belton

13:17.7

6:39/M

 

4

4

26

Amberlin Sansom Copperas Cove

13:18.0

6:39/M

 

5

5

208

Thomson Natalie North Belton

13:26.5

6:43/M

 

6

6

209

Senn Teryn North Belton

13:59.2

7:00/M

 

7

7

203

Pohl Grace North Belton

14:07.4

7:04/M

 

8

8

7

Shaden Willis Bonham (Temple)

14:34.4

7:17/M

 

9

9

22

Theresa Herrera Copperas Cove

14:48.3

7:24/M

 

10

10

158

Avah Spencer Midway (Hewitt)

14:49.5

7:25/M

 

11

11

27

Destiny Spruill Copperas Cove

15:01.4

7:31/M

 

12

12

255

Angel Urutia South Belton

15:01.5

7:31/M

 

13

13

25

Shayla Pollot Copperas Cove

15:01.9

7:31/M

 

14

14

50

Shelby Littlefield Lake Belton

15:05.5

7:33/M

 

15

15

115

Miranda Lewis Lee

15:08.2

7:34/M

 

16

16

151

Shelbe Kaminski Midway (Hewitt)

15:08.4

7:34/M

 

17

17

202

Nix Evie North Belton

15:08.9

7:34/M

 

18

18

18

Graycee Andrews Copperas Cove

15:09.1

7:35/M

 

19

19

204

Erskine Hana North Belton

15:09.5

7:35/M

 

20

20

161

Audrey Williamson Midway (Hewitt)

15:09.8

7:35/M

 

21

21

120

Savanna Walker Lee

15:10.8

7:35/M

 

22

22

250

Sedona Posch South Belton

15:32.3

7:46/M

 

23

23

1

Alexys Alley Bonham (Temple)

15:35.0

7:48/M

 

24

24

24

Jonaih Patrick Copperas Cove

15:36.8

7:48/M

 

25

25

248

Kayla Meyer South Belton

15:37.9

7:49/M

 

26

26

55

Audrey Rall Lake Belton

15:38.7

7:49/M

 

27

27

247

Kaylan Vergara South Belton

15:52.2

7:56/M

 

28

28

210

Morales Veronica North Belton

16:01.1

8:01/M

 

29

29

155

Isabella Pena Midway (Hewitt)

16:05.1

8:03/M

 

30

30

114

Ceyda Lane Lee

16:14.6

8:07/M

 

31

31

160

Hayeden White Midway (Hewitt)

16:21.9

8:11/M

 

32

32

159

Crystin Tinney Midway (Hewitt)

16:23.3

8:12/M

 

33

33

249

Caroline Moehlenbrock South Belton

16:25.5

8:13/M

 

34

34

116

Olivea Nageeullah Lee

16:29.2

8:15/M

 

35

35

251

Yannett Ramirez South Belton

16:30.7

8:15/M

 

36

36

118

Celeste Valencia Lee

16:33.9

8:17/M

 

37

(> 7)

245

Caroline Dillard South Belton

16:46.1

8:23/M

 

38

37

19

Isabella Canaba Copperas Cove

16:58.2

8:29/M

 

39

38

6

Alexis Willis Bonham (Temple)

17:00.9

8:30/M

 

40

39

205

Solis Kailey North Belton

17:04.4

8:32/M

 

41

40

144

Avery Acosta Midway (Hewitt)

17:24.9

8:42/M

 

42

(> 7)

206

Combest Kaylee North Belton

17:29.1

8:45/M

 

43

(> 7)

200

Salazar-Canales Catarina North Belton

17:30.2

8:45/M

 

44

41

80

Quinteria Russell Lamar (Temple)

17:32.4

8:46/M

 

45

42

2

Mia Ashcroft Bonham (Temple)

17:32.5

8:46/M

 

46

43

117

Madison Seibel Lee

17:34.6

8:47/M

 

47

(> 7)

145

Emily Badeaux Midway (Hewitt)

17:35.5

8:48/M

 

48

44

73

Mariela Andrade Lamar (Temple)

17:40.7

8:50/M

 

49

(> 7)

156

Olivia Sain Midway (Hewitt)

17:44.5

8:52/M

 

50

45

44

Anaya Brown Lake Belton

17:47.8

8:54/M

 

51

46

287

Deelan Ashrafi Travis Science Academy

17:52.5

8:56/M

 

52

(> 7)

199

Goode Cassidy North Belton

17:56.3

8:58/M

 

53

47

81

Ta'Myra Thomas Lamar (Temple)

18:08.8

9:04/M

 

54

48

289

Faith Farbo Travis Science Academy

18:09.9

9:05/M

 

55

49

112

Kiana Ayala Lee

18:10.4

9:05/M

 

56

50

4

Grace Mungia Bonham (Temple)

18:31.0

9:16/M

 

57

51

5

Cesia Rivera Bonham (Temple)

18:40.1

9:20/M

 

58

52

51

Maggie Maine Lake Belton

18:55.7

9:28/M

 

59

(> 7)

148

Malaina Huff Midway (Hewitt)

18:58.1

9:29/M

 

60

53

54

Jordan Peterson Lake Belton

19:01.0

9:31/M

 

61

(> 7)

48

Abigail Gochoel Lake Belton

19:06.6

9:33/M

 

62

(> 7)

47

Jayci Dawkins Lake Belton

19:16.6

9:38/M

 

63

(> 7)

157

Jaylee Soukup Midway (Hewitt)

19:18.7

9:39/M

 

64

(> 7)

149

Kimberly Jimenez Midway (Hewitt)

19:20.4

9:40/M

 

65

54

290

Annette Minaya Travis Science Academy

19:25.5

9:43/M

 

66

55

78

Kendall Keener Lamar (Temple)

19:28.3

9:44/M

 

67

(> 7)

119

Racheal Vinyard Lee

19:45.0

9:53/M

 

68

(> 7)

201

Eckerman Emma North Belton

19:53.0

9:57/M

 

69

(> 7)

207

Weber Morgan North Belton

19:57.1

9:59/M

 

70

(> 7)

253

Destiny Simmons South Belton

20:06.7

10:03/M

 

71

(> 7)

243

Vanessa Ake South Belton

20:15.9

10:08/M

 

72

(> 7)

153

Grace Lehman Midway (Hewitt)

20:18.6

10:09/M

 

73

(> 7)

154

Iris Ortega Midway (Hewitt)

20:19.1

10:10/M

 

74

(> 7)

152

Amanda Kampermann Midway (Hewitt)

20:20.8

10:10/M

 

75

56

74

Brandi Cantwell Lamar (Temple)

20:24.5

10:12/M

 

76

(> 7)

246

Karla Frias South Belton

20:28.1

10:14/M

 

77

57

3

Angelina Marin Bonham (Temple)

20:36.5

10:18/M

 

78

58

286

Amy Alarcon Travis Science Academy

21:01.2

10:31/M

 

79

59

75

Shania Freeman Lamar (Temple)

21:17.8

10:39/M

 

80

(> 7)

49

Sydney Hart Lake Belton

21:38.4

10:49/M

 

81

(> 7)

113

Arishsaun Chappell Lee

21:50.8

10:55/M

 

82

(> 7)

254

Autumn Thomas South Belton

21:58.6

10:59/M

 

83

(> 7)

45

Mary Cardullo Lake Belton

21:58.7

10:59/M

 

84

60

291

Melody Roger Granger Travis Science Academy

22:26.7

11:13/M

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

8th Grade Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

38

Madisen Honea Copperas Cove

12:04.7

6:02/M

 

2

1

230

Maddox Kaylee North Belton

12:42.7

6:21/M

 

3

2

129

Adora* Lumpkin Lee

13:55.5

6:58/M

 

4

3

233

Decker Michaela North Belton

14:00.6

7:00/M

 

5

4

229

Jones Jordan North Belton

14:01.9

7:01/M

 

6

5

9

Clarissa Grando Bonham (Temple)

14:04.6

7:02/M

 

7

6

225

Hollingsworth Emily North Belton

14:05.7

7:03/M

 

8

7

170

Emma Bell Midway (Hewitt)

14:07.9

7:04/M

 

9

8

234

Yaquelin Mojica North Belton

14:09.5

7:05/M

 

10

9

13

Kylie Seastrunk Bonham (Temple)

14:13.5

7:07/M

 

11

10

268

Callie Eaton South Belton

14:20.3

7:10/M

 

12

11

271

Elizabeth Sarinana South Belton

14:22.6

7:11/M

 

13

12

221

Diaz Alyssa North Belton

14:26.4

7:13/M

 

14

13

231

Mensch Liberty North Belton

14:31.2

7:16/M

 

15

14

12

Malina Patel Bonham (Temple)

14:39.3

7:20/M

 

16

15

11

Laura Munoz Bonham (Temple)

14:46.3

7:23/M

 

17

(> 7)

224

Hansen Carolina North Belton

14:46.6

7:23/M

 

18

(< 5)

62

*hannah Kelley Lake Belton

14:50.0

7:25/M

 

19

16

130

Trinity* Williams Lee

15:08.3

7:34/M

 

20

17

127

Briana Herrirate Lee

15:10.6

7:35/M

 

21

18

270

Thea Lancaster South Belton

15:13.6

7:37/M

 

22

19

173

Ryleigh Firmin Midway (Hewitt)

15:18.8

7:39/M

 

23

(< 5)

40

Haven Stevenson Copperas Cove

15:21.1

7:41/M

 

24

(> 7)

227

Hansen Gabriela North Belton

15:23.4

7:42/M

 

25

(> 7)

235

Jourden Whitley North Belton

15:29.9

7:45/M

 

26

(> 7)

223

Claypool Ashley North Belton

15:30.1

7:45/M

 

27

20

10

Amyia McNiel Bonham (Temple)

15:30.4

7:45/M

 

28

21

265

Rae Anna Brown South Belton

15:33.1

7:47/M

 

29

22

131

Asia* Wood Lee

15:38.4

7:49/M

 

30

(< 5)

41

Lacy Wheat Copperas Cove

15:43.7

7:52/M

 

31

23

176

Olivia Kaminski Midway (Hewitt)

15:45.6

7:53/M

 

32

24

128

Makenzy Lewis Lee

15:49.5

7:55/M

 

33

25

293

Kerynn Eckenrode Travis Science Academy

16:07.9

8:04/M

 

34

26

103

Kenzie Wilson Lamar (Temple)

16:08.7

8:04/M

 

35

27

264

Jessica Bowling South Belton

16:10.4

8:05/M

 

36

28

99

Graciela Vargas-Isidoro Lamar (Temple)

16:14.1

8:07/M

 

37

(> 7)

226

Galliett Felize North Belton

16:15.4

8:08/M

 

38

(> 7)

220

Diaz Abigail North Belton

16:29.2

8:15/M

 

39

(< 5)

66

Kylie Rystad Lake Belton

16:29.6

8:15/M

 

40

(> 7)

222

Fuller Amy North Belton

16:30.1

8:15/M

 

41

29

179

Alicja Patulski Midway (Hewitt)

16:33.7

8:17/M

 

42

30

168

Kyrsten Abshier Midway (Hewitt)

16:40.5

8:20/M

 

43

31

172

Bailey Chiles Midway (Hewitt)

16:50.7

8:25/M

 

44

32

126

Petriana Foster Lee

17:00.6

8:30/M

 

45

33

299

Alyssa Velasquez Travis Science Academy

17:02.0

8:31/M

 

46

34

292

Julie Booker Travis Science Academy

17:04.1

8:32/M

 

47

(< 5)

37

Abigail Baker Copperas Cove

17:06.7

8:33/M

 

48

35

177

Kimberly Lackey Midway (Hewitt)

17:18.6

8:39/M

 

49

(< 5)

63

Rebecca Leija Lake Belton

17:30.4

8:45/M

 

50

36

269

Sidney Hales Hales South Belton

17:32.3

8:46/M

 

51

37

87

Viridiana Arroyo Lamar (Temple)

17:45.5

8:53/M

 

52

(< 5)

64

*rheygan Mantle Lake Belton

17:47.7

8:54/M

 

53

38

97

Kathya Soto Lamar (Temple)

17:50.6

8:55/M

 

54

(> 7)

180

Brenda Peralta Midway (Hewitt)

17:50.7

8:55/M

 

55

39

8

Hannah Esparza Bonham (Temple)

17:54.5

8:57/M

 

56

(> 7)

174

Glenda Gutierrez Midway (Hewitt)

18:01.7

9:01/M

 

57

(> 7)

232

Avila Mariela North Belton

18:03.1

9:02/M

 

58

40

98

Kierra Thomas Lamar (Temple)

18:20.5

9:10/M

 

59

41

294

Morgan Madsen Travis Science Academy

18:55.1

9:28/M

 

60

(> 7)

178

Hope Padilla Midway (Hewitt)

18:55.9

9:28/M

 

61

(> 7)

183

Klohie Taylor Midway (Hewitt)

19:02.2

9:31/M

 

62

42

89

Ayshianta Dallas Lamar (Temple)

19:08.2

9:34/M

 

63

(> 7)

169

Grace Beene Midway (Hewitt)

19:13.2

9:37/M

 

64

43

95

Vivian Romans Lamar (Temple)

19:36.7

9:48/M

 

65

(> 7)

100

Katy Weddle Lamar (Temple)

19:55.1

9:58/M

 

66

(> 7)

175

Sydni James Midway (Hewitt)

20:02.6

10:01/M

 

67

(> 7)

91

Alejah Johnson Lamar (Temple)

20:06.6

10:03/M

 

68

(> 7)

88

Aries Curtis Lamar (Temple)

20:13.7

10:07/M

 

69

(> 7)

102

Tytianna Williams Lamar (Temple)

20:22.3

10:11/M

 

70

(> 7)

228

Mejia Gwyneth North Belton

20:37.0

10:19/M

 

71

(> 7)

182

Emily Tandy Midway (Hewitt)

21:09.5

10:35/M

 

72

44

267

Lianna Dillard South Belton

21:11.2

10:36/M

 

73

(> 7)

171

Favioa Betancourt Midway (Hewitt)

21:50.2

10:55/M

 

74

(> 7)

94

Lauren Rivera Lamar (Temple)

22:37.5

11:19/M

 

75

45

295

Jazlyn Miller Travis Science Academy

25:35.2

12:48/M

 

76

(> 7)

101

Azaria Williams Lamar (Temple)

26:13.2

13:07/M

 

77

(> 7)

96

Natalie Smith Lamar (Temple)

26:28.0

13:14/M

 

78

46

298

Anika Sikka Travis Science Academy

26:43.3

13:22/M

 

79

47

297

Kailynn Santana Travis Science Academy

26:43.4

13:22/M

 

80

(> 7)

181

Casey Pollard Midway (Hewitt)

27:26.3

13:43/M

 

81

(> 7)

296

Daniela Ramos Travis Science Academy

28:19.2

14:10/M

 

Top

Team Summary Report - Girls

7th Grade Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

North Belton

54

5

6

7

17

19

28

39

 

 

Top 5 Times: 1:11:51.7

 

2

Copperas Cove

55

4

9

11

13

18

24

37

 

 

Top 5 Times: 1:13:18.9

 

3

Lake Belton

88

1

2

14

26

45

52

53

 

 

Top 5 Times: 1:14:07.6

 

4

South Belton

89

3

12

22

25

27

33

35

 

 

Top 5 Times: 1:15:21.8

 

5

Midway (Hewitt)

106

10

16

20

29

31

32

40

 

 

Top 5 Times: 1:17:34.9

 

6

Lee

136

15

21

30

34

36

43

49

 

 

Top 5 Times: 1:19:36.9

 

7

Bonham (Temple)

161

8

23

38

42

50

51

57

 

 

Top 5 Times: 1:23:13.9

 

8

Lamar (Temple)

243

41

44

47

55

56

59

 

 

Top 5 Times: 1:33:15.0

 

9

Travis Science Academy

266

46

48

54

58

60

 

 

Top 5 Times: 1:38:56.1

 
Top
 

Team Summary Report - Girls

8th Grade Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

North Belton

22

1

3

4

6

8

12

13

 

 

Top 5 Times: 1:09:00.5

 

2

Bonham (Temple)

63

5

9

14

15

20

39

 

 

Top 5 Times: 1:13:14.2

 

3

Lee

81

2

16

17

22

24

32

 

 

Top 5 Times: 1:15:42.4

 

4

South Belton

87

10

11

18

21

27

36

44

 

 

Top 5 Times: 1:15:40.1

 

5

Midway (Hewitt)

108

7

19

23

29

30

31

35

 

 

Top 5 Times: 1:18:26.7

 

6

Lamar (Temple)

169

26

28

37

38

40

42

43

 

 

Top 5 Times: 1:26:19.6

 

7

Travis Science Academy

178

25

33

34

41

45

46

47

 

 

Top 5 Times: 1:34:44.5

 

Inc.

Copperas Cove

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lake Belton

4 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Girls

7th Grade Girls

Team - North Belton Finish Position - 1
Team Score (places): 54 Team Score (times): 1:11:51.7 Ave Time:14:22.3
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

208

Thomson Natalie

 

5

5

13:26.5

13:26.5

0:00.0

2

209

Senn Teryn

 

6

11

13:59.2

27:25.7

0:32.7

3

203

Pohl Grace

 

7

18

14:07.4

41:33.2

0:40.9

4

202

Nix Evie

 

17

35

15:08.9

56:42.1

1:42.4

5

204

Erskine Hana

 

19

54

15:09.5

1:11:51.7

1:43.0

6

210

Morales Veronica

 

(28)

(82)

16:01.1

1:27:52.8

2:34.6

7

205

Solis Kailey

 

(39)

(121)

17:04.4

1:44:57.3

3:37.9

8

206

Combest Kaylee

 

More Than 7

 

17:29.1

2:02:26.4

4:02.6

9

200

Salazar-Canales Catarina

 

More Than 7

 

17:30.2

2:19:56.7

4:03.7

10

199

Goode Cassidy

 

More Than 7

 

17:56.3

2:37:53.0

4:29.8

11

201

Eckerman Emma

 

More Than 7

 

19:53.0

2:57:46.1

6:26.5

12

207

Weber Morgan

 

More Than 7

 

19:57.1

3:17:43.2

6:30.6

 
Team - Copperas Cove Finish Position - 2
Team Score (places): 55 Team Score (times): 1:13:18.9 Ave Time:14:39.7
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

26

Amberlin Sansom

 

4

4

13:18.0

13:18.0

0:00.0

2

22

Theresa Herrera

 

9

13

14:48.3

28:06.3

1:30.2

3

27

Destiny Spruill

 

11

24

15:01.4

43:07.8

1:43.3

4

25

Shayla Pollot

 

13

37

15:01.9

58:09.7

1:43.8

5

18

Graycee Andrews

 

18

55

15:09.1

1:13:18.9

1:51.0

6

24

Jonaih Patrick

 

(24)

(79)

15:36.8

1:28:55.7

2:18.7

7

19

Isabella Canaba

 

(37)

(116)

16:58.2

1:45:54.0

3:40.2

 
Team - Lake Belton Finish Position - 3
Team Score (places): 88 Team Score (times): 1:14:07.6 Ave Time:14:49.5
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

46

Abigail Cargile

 

1

1

12:41.5

12:41.5

0:00.0

2

53

Stephanie Neil

 

2

3

12:53.9

25:35.4

0:12.4

3

50

Shelby Littlefield

 

14

17

15:05.5

40:41.0

2:24.0

4

55

Audrey Rall

 

26

43

15:38.7

56:19.8

2:57.2

5

44

Anaya Brown

 

45

88

17:47.8

1:14:07.6

5:06.3

6

51

Maggie Maine

 

(52)

(140)

18:55.7

1:33:03.3

6:14.2

7

54

Jordan Peterson

 

(53)

(193)

19:01.0

1:52:04.4

6:19.5

8

48

Abigail Gochoel

 

More Than 7

 

19:06.6

2:11:11.0

6:25.1

9

47

Jayci Dawkins

 

More Than 7

 

19:16.6

2:30:27.7

6:35.1

10

49

Sydney Hart

 

More Than 7

 

21:38.4

2:52:06.1

8:56.9

11

45

Mary Cardullo

 

More Than 7

 

21:58.7

3:14:04.9

9:17.2

 
Team - South Belton Finish Position - 4
Team Score (places): 89 Team Score (times): 1:15:21.8 Ave Time:15:04.3
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

252

Kaysi Seeger

 

3

3

13:17.7

13:17.7

0:00.0

2

255

Angel Urutia

 

12

15

15:01.5

28:19.3

1:43.7

3

250

Sedona Posch

 

22

37

15:32.3

43:51.7

2:14.6

4

248

Kayla Meyer

 

25

62

15:37.9

59:29.6

2:20.1

5

247

Kaylan Vergara

 

27

89

15:52.2

1:15:21.8

2:34.4

6

249

Caroline Moehlenbrock

 

(33)

(122)

16:25.5

1:31:47.4

3:07.7

7

251

Yannett Ramirez

 

(35)

(157)

16:30.7

1:48:18.2

3:12.9

8

245

Caroline Dillard

 

More Than 7

 

16:46.1

2:05:04.3

3:28.4

9

253

Destiny Simmons

 

More Than 7

 

20:06.7

2:25:11.1

6:48.9

10

243

Vanessa Ake

 

More Than 7

 

20:15.9

2:45:27.0

6:58.1

11

246

Karla Frias

 

More Than 7

 

20:28.1

3:05:55.2

7:10.3

12

254

Autumn Thomas

 

More Than 7

 

21:58.6

3:27:53.9

8:40.8

 
Team - Midway (Hewitt) Finish Position - 5
Team Score (places): 106 Team Score (times): 1:17:34.9 Ave Time:15:30.9
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

158

Avah Spencer

 

10

10

14:49.5

14:49.5

0:00.0

2

151

Shelbe Kaminski

 

16

26

15:08.4

29:57.9

0:18.9

3

161

Audrey Williamson

 

20

46

15:09.8

45:07.7

0:20.3

4

155

Isabella Pena

 

29

75

16:05.1

1:01:12.9

1:15.6

5

160

Hayeden White

 

31

106

16:21.9

1:17:34.9

1:32.4

6

159

Crystin Tinney

 

(32)

(138)

16:23.3

1:33:58.2

1:33.8

7

144

Avery Acosta

 

(40)

(178)

17:24.9

1:51:23.2

2:35.4

8

145

Emily Badeaux

 

More Than 7

 

17:35.5

2:08:58.8

2:46.0

9

156

Olivia Sain

 

More Than 7

 

17:44.5

2:26:43.3

2:55.0

10

148

Malaina Huff

 

More Than 7

 

18:58.1

2:45:41.5

4:08.6

11

157

Jaylee Soukup

 

More Than 7

 

19:18.7

3:05:00.2

4:29.2

12

149

Kimberly Jimenez

 

More Than 7

 

19:20.4

3:24:20.7

4:30.9

13

153

Grace Lehman

 

More Than 7

 

20:18.6

3:44:39.4

5:29.1

14

154

Iris Ortega

 

More Than 7

 

20:19.1

4:04:58.5

5:29.6

15

152

Amanda Kampermann

 

More Than 7

 

20:20.8

4:25:19.3

5:31.3

 
Team - Lee Finish Position - 6
Team Score (places): 136 Team Score (times): 1:19:36.9 Ave Time:15:55.3
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

115

Miranda Lewis

 

15

15

15:08.2

15:08.2

0:00.0

2

120

Savanna Walker

 

21

36

15:10.8

30:19.0

0:02.6

3

114

Ceyda Lane

 

30

66

16:14.6

46:33.7

1:06.4

4

116

Olivea Nageeullah

 

34

100

16:29.2

1:03:02.9

1:21.0

5

118

Celeste Valencia

 

36

136

16:33.9

1:19:36.9

1:25.7

6

117

Madison Seibel

 

(43)

(179)

17:34.6

1:37:11.6

2:26.4

7

112

Kiana Ayala

 

(49)

(228)

18:10.4

1:55:22.0

3:02.2

8

119

Racheal Vinyard

 

More Than 7

 

19:45.0

2:15:07.1

4:36.8

9

113

Arishsaun Chappell

 

More Than 7

 

21:50.8

2:36:57.9

6:42.5

 
Team - Bonham (Temple) Finish Position - 7
Team Score (places): 161 Team Score (times): 1:23:13.9 Ave Time:16:38.7
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

7

Shaden Willis

 

8

8

14:34.4

14:34.4

0:00.0

2

1

Alexys Alley

 

23

31

15:35.0

30:09.4

1:00.5

3

6

Alexis Willis

 

38

69

17:00.9

47:10.3

2:26.4

4

2

Mia Ashcroft

 

42

111

17:32.5

1:04:42.8

2:58.0

5

4

Grace Mungia

 

50

161

18:31.0

1:23:13.9

3:56.6

6

5

Cesia Rivera

 

(51)

(212)

18:40.1

1:41:54.1

4:05.7

7

3

Angelina Marin

 

(57)

(269)

20:36.5

2:02:30.7

6:02.1

 
Team - Lamar (Temple) Finish Position - 8
Team Score (places): 243 Team Score (times): 1:33:15.0 Ave Time:18:39.0
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

80

Quinteria Russell

 

41

41

17:32.4

17:32.4

0:00.0

2

73

Mariela Andrade

 

44

85

17:40.7

35:13.2

0:08.3

3

81

Ta'Myra Thomas

 

47

132

18:08.8

53:22.1

0:36.4

4

78

Kendall Keener

 

55

187

19:28.3

1:12:50.5

1:55.9

5

74

Brandi Cantwell

 

56

243

20:24.5

1:33:15.0

2:52.0

6

75

Shania Freeman

 

(59)

(302)

21:17.8

1:54:32.8

3:45.3

 
Team - Travis Science Academy Finish Position - 9
Team Score (places): 266 Team Score (times): 1:38:56.1 Ave Time:19:47.2
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

287

Deelan Ashrafi

 

46

46

17:52.5

17:52.5

0:00.0

2

289

Faith Farbo

 

48

94

18:09.9

36:02.4

0:17.3

3

290

Annette Minaya

 

54

148

19:25.5

55:28.0

1:33.0

4

286

Amy Alarcon

 

58

206

21:01.2

1:16:29.3

3:08.7

5

291

Melody Roger Granger

 

60

266

22:26.7

1:38:56.1

4:34.2

Top
 

Final Team Results - Girls

 

8th Grade Girls

 
 
Team - North Belton Finish Position - 1
Team Score (places): 22 Team Score (times): 1:09:00.5 Ave Time:13:48.1
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

230

Maddox Kaylee

 

1

1

12:42.7

12:42.7

0:00.0

2

233

Decker Michaela

 

3

4

14:00.6

26:43.3

1:17.9

3

229

Jones Jordan

 

4

8

14:01.9

40:45.3

1:19.2

4

225

Hollingsworth Emily

 

6

14

14:05.7

54:51.0

1:22.9

5

234

Yaquelin Mojica

 

8

22

14:09.5

1:09:00.5

1:26.8

6

221

Diaz Alyssa

 

(12)

(34)

14:26.4

1:23:27.0

1:43.7

7

231

Mensch Liberty

 

(13)

(47)

14:31.2

1:37:58.2

1:48.5

8

224

Hansen Carolina

 

More Than 7

 

14:46.6

1:52:44.9

2:03.9

9

227

Hansen Gabriela

 

More Than 7

 

15:23.4

2:08:08.3

2:40.7

10

235

Jourden Whitley

 

More Than 7

 

15:29.9

2:23:38.3

2:47.2

11

223

Claypool Ashley

 

More Than 7

 

15:30.1

2:39:08.5

2:47.4

12

226

Galliett Felize

 

More Than 7

 

16:15.4

2:55:23.9

3:32.7

13

220

Diaz Abigail

 

More Than 7

 

16:29.2

3:11:53.2

3:46.5

14

222

Fuller Amy

 

More Than 7

 

16:30.1

3:28:23.3

3:47.4

15

232

Avila Mariela

 

More Than 7

 

18:03.1

3:46:26.4

5:20.4

16

228

Mejia Gwyneth

 

More Than 7

 

20:37.0

4:07:03.4

7:54.2

 
Team - Bonham (Temple) Finish Position - 2
Team Score (places): 63 Team Score (times): 1:13:14.2 Ave Time:14:38.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

9

Clarissa Grando

 

5

5

14:04.6

14:04.6

0:00.0

2

13

Kylie Seastrunk

 

9

14

14:13.5

28:18.1

0:08.8

3

12

Malina Patel

 

14

28

14:39.3

42:57.5

0:34.7

4

11

Laura Munoz

 

15

43

14:46.3

57:43.8

0:41.7

5

10

Amyia McNiel

 

20

63

15:30.4

1:13:14.2

1:25.7

6

8

Hannah Esparza

 

(39)

(102)

17:54.5

1:31:08.7

3:49.8

 
Team - Lee Finish Position - 3
Team Score (places): 81 Team Score (times): 1:15:42.4 Ave Time:15:08.4
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

129

Adora* Lumpkin

 

2

2

13:55.5

13:55.5

0:00.0

2

130

Trinity* Williams

 

16

18

15:08.3

29:03.8

1:12.7

3

127

Briana Herrirate

 

17

35

15:10.6

44:14.5

1:15.1

4

131

Asia* Wood

 

22

57

15:38.4

59:52.9

1:42.9

5

128

Makenzy Lewis

 

24

81

15:49.5

1:15:42.4

1:53.9

6

126

Petriana Foster

 

(32)

(113)

17:00.6

1:32:43.1

3:05.1

 
Team - South Belton Finish Position - 4
Team Score (places): 87 Team Score (times): 1:15:40.1 Ave Time:15:08.0
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

268

Callie Eaton

 

10

10

14:20.3

14:20.3

0:00.0

2

271

Elizabeth Sarinana

 

11

21

14:22.6

28:42.9

0:02.3

3

270

Thea Lancaster

 

18

39

15:13.6

43:56.5

0:53.3

4

265

Rae Anna Brown

 

21

60

15:33.1

59:29.7

1:12.8

5

264

Jessica Bowling

 

27

87

16:10.4

1:15:40.1

1:50.1

6

269

Sidney Hales Hales

 

(36)

(123)

17:32.3

1:33:12.5

3:12.0

7

267

Lianna Dillard

 

(44)

(167)

21:11.2

1:54:23.7

6:50.9

 
Team - Midway (Hewitt) Finish Position - 5
Team Score (places): 108 Team Score (times): 1:18:26.7 Ave Time:15:41.3
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

170

Emma Bell

 

7

7

14:07.9

14:07.9

0:00.0

2

173

Ryleigh Firmin

 

19

26

15:18.8

29:26.8

1:10.9

3

176

Olivia Kaminski

 

23

49

15:45.6

45:12.5

1:37.7

4

179

Alicja Patulski

 

29

78

16:33.7

1:01:46.2

2:25.7

5

168

Kyrsten Abshier

 

30

108

16:40.5

1:18:26.7

2:32.5

6

172

Bailey Chiles

 

(31)

(139)

16:50.7

1:35:17.5

2:42.7

7

177

Kimberly Lackey

 

(35)

(174)

17:18.6

1:52:36.1

3:10.7

8

180

Brenda Peralta

 

More Than 7

 

17:50.7

2:10:26.8

3:42.7

9

174

Glenda Gutierrez

 

More Than 7

 

18:01.7

2:28:28.5

3:53.7

10

178

Hope Padilla

 

More Than 7

 

18:55.9

2:47:24.5

4:47.9

11

183

Klohie Taylor

 

More Than 7

 

19:02.2

3:06:26.8

4:54.3

12

169

Grace Beene

 

More Than 7

 

19:13.2

3:25:40.0

5:05.2

13

175

Sydni James

 

More Than 7

 

20:02.6

3:45:42.7

5:54.7

14

182

Emily Tandy

 

More Than 7

 

21:09.5

4:06:52.2

7:01.5

15

171

Favioa Betancourt

 

More Than 7

 

21:50.2

4:28:42.4

7:42.2

16

181

Casey Pollard

 

More Than 7

 

27:26.3

4:56:08.7

13:18.3

 
Team - Lamar (Temple) Finish Position - 6
Team Score (places): 169 Team Score (times): 1:26:19.6 Ave Time:17:15.9
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

103

Kenzie Wilson

 

26

26

16:08.7

16:08.7

0:00.0

2

99

Graciela Vargas-Isidoro

 

28

54

16:14.1

32:22.8

0:05.4

3

87

Viridiana Arroyo

 

37

91

17:45.5

50:08.4

1:36.7

4

97

Kathya Soto

 

38

129

17:50.6

1:07:59.0

1:41.9

5

98

Kierra Thomas

 

40

169

18:20.5

1:26:19.6

2:11.8

6

89

Ayshianta Dallas

 

(42)

(211)

19:08.2

1:45:27.9

2:59.5

7

95

Vivian Romans

 

(43)

(254)

19:36.7

2:05:04.6

3:28.0

8

100

Katy Weddle

 

More Than 7

 

19:55.1

2:24:59.7

3:46.4

9

91

Alejah Johnson

 

More Than 7

 

20:06.6

2:45:06.4

3:57.9

10

88

Aries Curtis

 

More Than 7

 

20:13.7

3:05:20.2

4:05.0

11

102

Tytianna Williams

 

More Than 7

 

20:22.3

3:25:42.5

4:13.5

12

94

Lauren Rivera

 

More Than 7

 

22:37.5

3:48:20.0

6:28.7

13

101

Azaria Williams

 

More Than 7

 

26:13.2

4:14:33.2

10:04.5

14

96

Natalie Smith

 

More Than 7

 

26:28.0

4:41:01.3

10:19.3

 
Team - Travis Science Academy Finish Position - 7
Team Score (places): 178 Team Score (times): 1:34:44.5 Ave Time:18:56.9
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

293

Kerynn Eckenrode

 

25

25

16:07.9

16:07.9

0:00.0

2

299

Alyssa Velasquez

 

33

58

17:02.0

33:10.0

0:54.0

3

292

Julie Booker

 

34

92

17:04.1

50:14.1

0:56.1

4

294

Morgan Madsen

 

41

133

18:55.1

1:09:09.3

2:47.1

5

295

Jazlyn Miller

 

45

178

25:35.2

1:34:44.5

9:27.2

6

298

Anika Sikka

 

(46)

(224)

26:43.3

2:01:27.8

10:35.3

7

297

Kailynn Santana

 

(47)

(271)

26:43.4

2:28:11.2

10:35.4

8

296

Daniela Ramos

 

More Than 7

 

28:19.2

2:56:30.5

12:11.2

 
Team - Copperas Cove Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

38

Madisen Honea

 

Less Than 5

 

12:04.7

12:04.7

0:00.0

2

40

Haven Stevenson

 

Less Than 5

 

15:21.1

27:25.9

3:16.4

3

41

Lacy Wheat

 

Less Than 5

 

15:43.7

43:09.6

3:38.9

4

37

Abigail Baker

 

Less Than 5

 

17:06.7

1:00:16.4

5:02.0

 
Team - Lake Belton Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

62

*hannah Kelley

 

Less Than 5

 

14:50.0

14:50.0

0:00.0

2

66

Kylie Rystad

 

Less Than 5

 

16:29.6

31:19.7

1:39.5

3

63

Rebecca Leija

 

Less Than 5

 

17:30.4

48:50.1

2:40.3

4

64

*rheygan Mantle

 

Less Than 5

 

17:47.7

1:06:37.8

2:57.7