Corporate Challenge

Age Group Results

November 05, 2016


Pro-Fit Event Services LLC


Corporate Challenge Div 1 Men: 18-29 30-39 40-49 50-99
Corporate Challenge Div 1 Women: 18-29 30-39 40-49 50-99
Corporate Challenge Div 2 Men: 18-29 30-39 40-49 50-99
Corporate Challenge Div 2 Women: 18-29 30-39 40-49 50-99
Corporate Challenge Div 3 Men: 18-29 30-39 40-49 50-99
Corporate Challenge Div 3 Women: 18-29 30-39 40-49 50-99

Corporate Challenge Div 1

Top

Female 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sarah MacEachern IZONE IMAGING 473 23 11 27:35.7 8:54/M
2 Leah Kennedy TEXELL CREDIT U 590 29 26 39:06.2 12:37/M
3 Lisa Payne TEXELL CREDIT U 597 26 31 41:17.9 13:19/M
4 Kelsey Hargraves TEXELL CREDIT U 587 24 46 53:30.0 17:15/M
5 Hannah Crim TEXELL CREDIT U 584 25 47 54:54.5 17:43/M
6 Nicole Lovering TEXELL CREDIT U 594 27 48 54:55.8 17:43/M
7 Alyssa Marek IZONE IMAGING 479 24 49 55:11.4 17:48/M
8 Giovanna Herrera TEXELL CREDIT U 588 22 50 55:27.9 17:53/M
9 Kaylee Lewis TEXELL CREDIT U 593 22 51 55:48.2 18:00/M
10 Michaela Mejia IZONE IMAGING 507 23 53 55:50.5 18:01/M
Top

Male 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Darren Kinlaw TEXELL CREDIT U 591 28 1 21:32.3 6:57/M
2 Ty Barber STRATASYS 561 22 4 22:51.6 7:22/M
3 Rogelio Osorio TEXELL CREDIT U 596 29 7 24:30.2 7:54/M
4 Wes Chancler TEXELL CREDIT U 582 24 12 29:27.9 9:30/M
5 Orlando (landy) Mejia IZONE IMAGING 877 28 14 31:24.2 10:08/M
6 Marco Costilla TEXELL CREDIT U 583 25 16 32:39.8 10:32/M
7 Nathaniel Fitzgibbon MACO MANUFACTUR 543 25 25 38:47.7 12:31/M
8 Josh Fitzgibbon MACO MANUFACTUR 542 29 33 43:23.8 14:00/M
Top

Female 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brittany Bringman TEXELL CREDIT U 581 31 35 44:06.7 14:14/M
Top

Male 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Steven Eddings PPG ARCHITECTUR 558 37 3 22:05.9 7:07/M
2 Julian Buckhanan TEMPLE MACHINES 577 30 10 26:23.0 8:31/M
3 Stehano Aviles TEMPLE MACHINES 574 32 17 33:58.8 10:57/M
4 Joseph Espinoza MTC 548 30 20 35:25.5 11:25/M
5 Joseph Rela MTC 552 33 39 46:58.7 15:09/M
6 Johnny Mendias STRATASYS 567 34 44 50:26.7 16:16/M
7 Remo Yagyagan TEXELL CREDIT U 602 36 45 53:27.3 17:15/M
Top

Female 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Karen Kirk TEXELL CREDIT U 592 44 6 23:54.0 7:43/M
2 Stephanie Gaines TEXELL CREDIT U 585 43 9 25:45.9 8:18/M
3 Mary Ann Nickolai TEXELL CREDIT U 595 40 13 30:11.5 9:44/M
4 Jennifer Muniz IZONE IMAGING 539 43 36 46:14.2 14:55/M
5 Rosemary Duran MACO MANUFACTUR 541 45 42 49:03.5 15:49/M
6 Shellee Sharp IZONE IMAGING 540 44 52 55:49.6 18:00/M
7 Angela Kelly TEXELL CREDIT U 589 44 55 1:03:09.1 20:22/M
Top

Male 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Douglass PPG ARCHITECTUR 557 40 2 21:39.4 6:59/M
2 Anthony Rodgers TEXELL CREDIT U 599 41 5 23:20.3 7:32/M
3 Bob Drake BNSF RAILWAY 409 45 8 25:24.7 8:12/M
4 Luis Santiago PPG ARCHITECTUR 559 45 19 35:10.3 11:21/M
5 Lashavio Little BNSF RAILWAY 415 43 24 38:37.3 12:27/M
6 Brian Smith TEXELL CREDIT U 600 43 28 39:55.6 12:53/M
7 Barney Ceballos PPG ARCHITECTUR 556 48 30 40:46.1 13:09/M
8 Richard Jackson TEMPLE MACHINES 579 42 34 44:05.2 14:13/M
Top

Female 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lillian Witherow MTC 555 61 37 46:53.0 15:07/M
2 Dana Owens MTC 550 54 38 46:55.3 15:08/M
3 Blenda Rehbein MTC 551 54 40 47:17.4 15:15/M
4 Gina Gilbert TEXELL CREDIT U 586 55 41 47:17.8 15:15/M
Top

Male 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Peter Den Harder MTC 547 61 15 32:24.7 10:27/M
2 Mike Sant MACO MANUFACTUR 546 51 18 34:33.4 11:09/M
3 Kyle Payne MACO MANUFACTUR 545 54 21 35:28.7 11:26/M
4 Rich Lee BNSF RAILWAY 410 52 22 36:14.5 11:41/M
5 Donnie Robbins STRATASYS 569 53 23 37:17.9 12:02/M
6 Randall Malone STRATASYS 566 58 27 39:35.4 12:46/M
7 Ifti Shah PPG ARCHITECTUR 560 58 29 40:16.9 12:59/M
8 John Albers TEMPLE MACHINES 573 50 32 41:59.7 13:33/M
9 Bill Warren MTC 554 62 43 49:58.0 16:07/M
10 Kenneth Thomas BNSF RAILWAY 416 50 54 57:58.2 18:42/M
 

Corporate Challenge Div 2

Top

Female 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tiffany Becerra PSI 826 26 38 34:16.5 11:03/M
2 Jessi Jenkins PFG 810 29 61 38:49.8 12:31/M
3 Joy Watson PDI 792 23 81 45:58.5 14:50/M
4 Monica Chavez ACER 607 24 88 47:59.5 15:29/M
5 Marissa McMillan FIKES WHOLESALE 717 22 100 51:19.0 16:33/M
6 Gabriela Ortega ACER 626 24 117 1:01:22.2 19:48/M
Top

Male 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brad Mullins HEB 733 27 2 19:08.8 6:10/M
2 David Myer PDI 778 25 3 20:55.8 6:45/M
3 Bryan Crandall PDI 756 27 4 21:40.9 6:59/M
4 Kristofer-Paul Tusman PDI 790 25 8 23:28.6 7:34/M
5 Marco Toledo ACER 633 28 9 23:31.3 7:35/M
6 Zack Spiller HEB 739 24 16 26:01.3 8:24/M
7 Andrew Tijerina ACER 632 28 21 28:17.9 9:07/M
8 Alex Kappert PFG 811 26 22 28:49.5 9:18/M
9 Shawn Prettyman FIKES WHOLESALE 719 28 26 30:33.2 9:51/M
10 Tobin Den Harder PDI 759 29 32 31:34.9 10:11/M
11 Steven Ybarra HEB 742 27 33 32:26.6 10:28/M
12 Brian Goodin FIKES WHOLESALE 708 22 36 33:09.6 10:42/M
13 Pablo Martinez HEB 732 24 51 36:41.6 11:50/M
Top

Female 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bianca Miller PFG 930 36 27 30:49.1 9:56/M
2 Dalia Campos PSI 827 38 44 35:10.8 11:21/M
3 Esther Guenat TEMPLE COLLEGE 863 35 66 41:00.9 13:14/M
4 Misty Janicek PSI 840 38 67 41:03.6 13:15/M
5 Wallybia Grissom ACER 606 34 79 44:59.8 14:31/M
6 Amber Lovall PDI 772 33 95 49:46.3 16:03/M
7 Marina Mungia PFG 817 36 98 50:15.7 16:13/M
8 Elizabeth Cryer HEB 727 39 116 1:00:40.2 19:34/M
9 Thalia Williams PDI 794 35 125 1:06:11.2 21:21/M
Top

Male 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Blayn Scott ACER 629 38 6 22:42.2 7:19/M
2 Jason Krueger FIKES WHOLESALE 714 35 10 23:40.3 7:38/M
3 Jerry Kurtin PDI 770 37 11 24:22.1 7:52/M
4 Chip Pate PDI 781 36 13 24:34.8 7:55/M
5 Kevin Colwell PDI 753 35 17 26:35.3 8:35/M
6 Daniel Clark FIKES WHOLESALE 706 33 31 31:22.7 10:07/M
7 Nate Russell PDI 798 32 34 32:42.3 10:33/M
8 Thomas Fuentez PSI 834 34 40 34:45.1 11:13/M
9 Dustin Love PDI 773 32 42 35:07.8 11:20/M
10 Josh Driver PFG 804 37 46 35:18.7 11:23/M
11 Bradley Schmid PSI 854 39 47 35:53.9 11:35/M
12 Chris Landeros HEB 730 33 49 36:26.9 11:45/M
13 Salome Rodriguez PSI 852 39 71 42:19.7 13:39/M
14 Mark Chavez PSI 830 38 75 44:18.4 14:17/M
15 John Stempien PDI 788 39 86 47:00.6 15:10/M
16 David Flores ACER 613 36 118 1:01:22.2 19:48/M
17 Jose Lefebre ACER 623 34 120 1:02:10.7 20:03/M
18 Agostine Trevino TEMPLE COLLEGE 872 37 121 1:02:11.4 20:04/M
Top

Female 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brenda Nicholas TEMPLE COLLEGE 868 46 29 31:12.1 10:04/M
2 Sandy Kalmar PDI 768 46 30 31:14.3 10:05/M
3 Calista Laws PDI 771 40 41 34:56.9 11:16/M
4 Victoria Bryant TEMPLE COLLEGE 860 46 48 36:06.3 11:39/M
5 Dawn Reiss TEMPLE COLLEGE 869 40 50 36:38.0 11:49/M
6 Limbly Sizelove FIKES WHOLESALE 723 40 53 36:51.7 11:53/M
7 Jennifer Duran PSI 833 40 56 37:30.6 12:06/M
8 Teresa Andel PDI 743 49 63 39:20.8 12:41/M
9 Seneada Gracia ACER 615 45 64 39:23.1 12:42/M
10 Annie Hammons PDI 763 47 68 41:05.6 13:15/M
11 Tami Lam TEMPLE COLLEGE 866 40 80 45:17.6 14:36/M
12 Misty Qualey FIKES WHOLESALE 720 44 89 48:01.3 15:29/M
13 Patrice Moore ACER 625 45 93 48:49.1 15:45/M
14 Virgina Gracia FIKES WHOLESALE 709 47 103 51:52.6 16:44/M
15 Ayanna Batchand-Rowe ACER 604 44 105 54:02.2 17:26/M
16 Audry Mahan FIKES WHOLESALE 716 47 106 54:12.5 17:29/M
17 Amy Henry FIKES WHOLESALE 711 40 107 54:12.6 17:29/M
18 Aurora Wold-Krogmann TEMPLE COLLEGE 875 40 110 55:38.8 17:57/M
19 Sharon Peters PFG 876 41 112 56:31.1 18:14/M
Top

Male 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lazario Guiterrez HEB 731 43 1 19:00.1 6:08/M
2 Merced Rios FIKES WHOLESALE 722 45 7 22:53.0 7:23/M
3 Dinh Lam TEMPLE COLLEGE 865 48 12 24:29.2 7:54/M
4 Brian Williams TEMPLE COLLEGE 874 46 14 25:29.8 8:13/M
5 Jose Rios FIKES WHOLESALE 721 49 20 27:43.7 8:56/M
6 Benjamin Suarez ACER 630 48 43 35:07.9 11:20/M
7 Torrey Doyle ACER 610 49 54 36:53.3 11:54/M
8 Jay Johnson HEB 729 43 59 37:58.0 12:15/M
9 Ron Bruggerman PDI 749 44 62 39:08.2 12:37/M
10 Mark Davis PDI 758 49 70 41:53.6 13:31/M
11 Patrick Vansa ACER 621 47 83 46:43.1 15:04/M
12 Ty Magnus PSI 845 49 87 47:07.4 15:12/M
13 Mike Pinon PSI 851 40 90 48:02.5 15:30/M
14 Bo Harvey PDI 797 41 96 49:49.9 16:04/M
15 Thanh Rodke PDI 784 43 119 1:02:03.1 20:01/M
Top

Female 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Samantha Mikeska TEMPLE COLLEGE 867 52 19 27:42.4 8:56/M
2 Angela Elkowitz TEMPLE COLLEGE 861 51 24 29:57.4 9:40/M
3 Pamela Talley ACER 631 51 28 30:58.4 9:59/M
4 Laurie Oehlerking PDI 779 53 58 37:44.4 12:10/M
5 Brenda Wessels HEB 741 53 60 38:30.3 12:25/M
6 Linda Moore PDI 777 58 65 39:58.2 12:54/M
7 Fay Grenier PSI 836 59 74 43:42.8 14:06/M
8 Susan Guzman-Trevino TEMPLE COLLEGE 864 56 78 44:48.6 14:27/M
9 Valorie Copeland PFG 802 58 82 46:34.0 15:01/M
10 Bernice Craig ACER 608 51 94 49:00.7 15:48/M
11 Laverne Vansa FIKES WHOLESALE 726 56 97 50:05.1 16:09/M
12 Chris Healy PFG 808 52 99 50:16.3 16:13/M
13 Renae Escue PDI 760 53 102 51:52.1 16:44/M
14 Sharon Hubbard PDI 765 58 104 51:53.8 16:44/M
15 Martye Entler PFG 823 52 111 56:30.6 18:14/M
16 Patricia Daude PDI 757 52 113 57:48.7 18:39/M
17 Kim Houston ACER 622 59 114 58:38.7 18:55/M
18 Pat Whitmire ACER 635 65 115 58:38.9 18:55/M
19 Wanda Ramos ACER 628 52 122 1:02:11.8 20:04/M
20 Vicki Feazell ACER 612 57 123 1:02:12.7 20:04/M
21 Kathy Hale ACER 619 58 124 1:02:14.8 20:05/M
Top

Male 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sean Cahill PDI 750 50 5 22:29.4 7:15/M
2 Mark Grovenunder ACER 617 57 15 25:37.5 8:16/M
3 Michael Joy PDI 767 52 18 26:55.5 8:41/M
4 Martin Campos PDI 751 53 23 29:48.2 9:37/M
5 Marshall Renfro ACER 458 53 25 30:22.9 9:48/M
6 Cayetano Ramirez Jr PFG 820 55 35 32:55.4 10:37/M
7 Ricardo Rodriguez TEMPLE COLLEGE 870 69 37 34:06.4 11:00/M
8 Kelvin Flowers PFG 805 61 39 34:24.5 11:06/M
9 Gary Kosel PSI 843 56 45 35:10.8 11:21/M
10 Santos Rodriguez PSI 853 51 52 36:50.9 11:53/M
11 Bob Stone PFG 822 56 55 36:53.9 11:54/M
12 Jay Hobson FIKES WHOLESALE 713 59 57 37:35.1 12:07/M
13 Willie Hinton PSI 839 60 69 41:37.7 13:25/M
14 Eric French ACER 614 55 72 42:29.6 13:42/M
15 Eric Brown PDI 748 60 73 42:36.3 13:45/M
16 James Butler FIKES WHOLESALE 704 60 76 44:24.5 14:19/M
17 Barry Ansley PDI 795 50 77 44:38.1 14:24/M
18 Dan Bass PDI 744 55 84 46:44.4 15:05/M
19 Michael Frampton PDI 761 68 85 46:55.9 15:08/M
20 David Utterback TEMPLE COLLEGE 873 60 91 48:42.1 15:43/M
21 Leonard Evans TEMPLE COLLEGE 862 64 92 48:43.1 15:43/M
22 Domingo Trevino ACER 634 50 101 51:30.0 16:37/M
23 Jesse Chrisner PSI 831 51 108 55:12.0 17:48/M
24 Steve Davis PSI 832 63 109 55:16.4 17:50/M
 

Corporate Challenge Div 3

Top

Female 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Amanda Roberts MCLANE 923 27 20 37:23.2 12:04/M
2 Lizzie Baylor CITY OF TEMPLE 894 20 24 42:39.8 13:45/M
3 Stacey Garcia BAYLOR SCOTT & 898 25 30 57:09.8 18:26/M
4 Mercedes Rivera BAYLOR SCOTT & 890 28 31 57:10.0 18:26/M
5 Michaela Hewes CITY OF TEMPLE 897 28 32 58:48.6 18:58/M
Top

Male 18 to 29

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patrick Onderick MCLANE 921 24 8 26:46.2 8:38/M
2 Cory Rodak CITY OF TEMPLE 906 24 17 34:00.2 10:58/M
3 Robert Onellion CITY OF TEMPLE 904 19 28 54:29.0 17:35/M
Top

Female 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kayla Landeros CITY OF TEMPLE 900 33 5 24:30.3 7:54/M
2 Stephenie Evans BAYLOR SCOTT & 884 30 9 27:30.4 8:52/M
3 Kaylie Stroud MCLANE 926 33 10 29:16.2 9:26/M
4 Angela Ezzell MCLANE 915 34 11 31:23.4 10:07/M
5 Jenny Jez MCLANE 919 37 12 31:23.8 10:07/M
6 Heather Seidl MCLANE 925 30 14 32:58.4 10:38/M
7 Sharon Carlos CITY OF TEMPLE 895 30 21 38:40.6 12:28/M
8 Nadine Vass MCLANE 927 33 25 50:34.6 16:19/M
9 Heather Wilson-Ellis CITY OF TEMPLE 913 38 26 53:19.9 17:12/M
Top

Male 30 to 39

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jonathan Hubbard MCLANE 918 36 1 23:09.9 7:28/M
2 Bret Wardle BAYLOR SCOTT & 893 30 3 23:26.1 7:34/M
3 Caleb Inman CITY OF TEMPLE 899 34 6 26:17.4 8:29/M
4 Samuel Trevino BAYLOR SCOTT & 892 33 19 37:06.8 11:58/M
5 Karl Reigle CITY OF TEMPLE 905 38 33 1:07:36.1 21:48/M
Top

Female 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janice Roberts MCLANE 924 43 15 33:04.9 10:40/M
2 Norma Ybarra MCLANE 929 48 18 35:08.7 11:20/M
3 Beverly Williamson MCLANE 917 44 22 40:18.6 13:00/M
4 Frances Garcia CITY OF TEMPLE 896 47 23 41:28.7 13:23/M
Top

Male 40 to 49

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Ruane CITY OF TEMPLE 908 41 2 23:10.5 7:28/M
2 Randy Rodak CITY OF TEMPLE 907 46 4 23:38.5 7:37/M
3 Jim Miner CITY OF TEMPLE 901 49 13 31:44.5 10:14/M
Top

Female 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Diomelina Avendano McLanes 472 50 16 33:07.2 10:41/M
2 Frances Oliphant CITY OF TEMPLE 903 69 29 55:37.9 17:56/M
Top

Male 50 and over

Place Name Company Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ronald Head MCLANE 916 58 7 26:37.2 8:35/M
2 Richard Wilson CITY OF TEMPLE 911 59 27 53:20.9 17:12/M