District 17-4A Cross Country Meet

October 09, 17


Results By Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Finish List - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Finish List - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Finish List - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 127 tyler ray Robinson 12:40.19 6:20/M    
2 2 303 Coy Ritchie Lorena 13:21.95 6:41/M    
3 3 151 Jack Johnston Connally 13:45.94 6:53/M    
4 4 155 Erick Lara Connally 13:52.59 6:56/M    
5 (< 5) 265 Stephon Nickerson La Vega 14:10.33 7:05/M    
6 5 296 Taylor Cargill Lorena 14:13.64 7:07/M    
7 6 159 Christian Collier Connally 14:37.49 7:19/M    
8 7 299 Colton Ferguson Lorena 14:40.61 7:20/M    
9 (< 5) 229 Carlo Martinez Gatesville 14:45.48 7:23/M    
10 (< 5) 231 Kai Wilson Gatesville 14:46.04 7:23/M    
11 8 131 john johnson Robinson 15:01.43 7:31/M    
12 9 137 levi weaver Robinson 15:03.23 7:32/M    
13 10 297 Grayson Collins Lorena 15:12.17 7:36/M    
14 11 304 Khi Ritchie Lorena 15:17.95 7:39/M    
15 12 300 Eric Hollingsworth Lorena 15:25.62 7:43/M    
16 (< 5) 232 Brenden Gohlke Gatesville 16:42.49 8:21/M    
17 (< 5) 228 Wyatt Lea Gatesville 17:34.87 8:47/M    
18 13 128 brayden gates Robinson 17:52.67 8:56/M    
19 14 156 Jacob Gibson Connally 18:10.68 9:05/M    
20 15 298 Jake Ellis Lorena 18:28.84 9:14/M    
21 (> 7) 305 Bowdy Shane Lorena 19:03.31 9:32/M    
22 (> 7) 306 Cayden Warren Lorena 20:03.00 10:02/M    
23 16 133 charley nichols Robinson 20:34.08 10:17/M    
24 17 129 bryson may Robinson 20:34.16 10:17/M    
25 18 134 reggie deanda Robinson 20:45.55 10:23/M    
26 19 158 Joseph Pertile Connally 21:45.83 10:53/M    
27 20 152 Jayro Balderas Connally 21:48.11 10:54/M    
28 21 154 Ismael Hernandez Connally 22:02.28 11:01/M    
29 (> 7) 301 Chandler Kimberling Lorena 22:46.29 11:23/M    
Top

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 234 Luis Macias Gatesville 12:32.53 6:16/M    
2 2 318 Mason Strauch Lorena 13:25.21 6:43/M    
3 3 307 Luke Armstrong Lorena 13:38.50 6:49/M    
4 4 230 Blayson Nichols Gatesville 13:56.32 6:58/M    
5 5 317 Ethan Segovia Lorena 13:58.10 6:59/M    
6 6 233 Samuel Belt Gatesville 13:59.34 7:00/M    
7 7 308 Zachary Carter Lorena 13:59.54 7:00/M    
8 8 313 Joshua Mathis Lorena 14:16.85 7:08/M    
9 9 311 Garrett Glaser Lorena 14:25.35 7:13/M    
10 10 320 Jeremiah Vela Lorena 14:29.21 7:15/M    
11 11 161 Joe Escobedo Connally 14:39.85 7:20/M    
12 12 236 Jeffrey Tesar Gatesville 14:44.50 7:22/M    
13 13 235 Colton Cummings Gatesville 14:46.10 7:23/M    
14 14 165 Amarion Hannah Connally 15:08.82 7:34/M    
15 15 160 Jonah Mehler Connally 15:11.76 7:36/M    
16 (> 7) 315 Cole Nugent Lorena 15:43.56 7:52/M    
17 16 162 Diego Mendias Connally 15:52.19 7:56/M    
18 (> 7) 312 Nicholas Kasten Lorena 17:12.29 8:36/M    
19 (> 7) 322 Cameron Bready Lorena 17:16.23 8:38/M    
20 (> 7) 316 Trey Price Lorena 17:21.20 8:41/M    
21 (> 7) 321 Tyler Wilson Lorena 17:23.11 8:42/M    
22 17 164 Alvaro DeLeon Connally 17:40.66 8:50/M    
23 18 163 Isaiah Boyd-Carter Connally 17:50.03 8:55/M    
24 (> 7) 314 John Moltzer Lorena 18:20.24 9:10/M    
25 (< 5) 269 Isaac Perez La Vega 19:11.35 9:36/M    
Top

Team Summary Report - Boys

7th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lorena 35 2 5 7 10 11 12 15    
Top 5 Times: 1:12:46.32  
2 Connally 46 3 4 6 14 19 20 21    
Top 5 Times: 1:22:12.53  
3 Robinson 47 1 8 9 13 16 17 18    
Top 5 Times: 1:21:11.60  
Inc. Gatesville 4 finishers    
Inc. La Vega 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

8th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lorena 25 2 3 5 7 8 9 10    
Top 5 Times: 1:09:18.20  
2 Gatesville 36 1 4 6 12 13    
Top 5 Times: 1:09:58.79  
3 Connally 73 11 14 15 16 17 18    
Top 5 Times: 1:18:33.28  
Inc. La Vega 1 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys

Team - Lorena

Finish Position - 1

Team Score (places): 35

Team Score (times): 1:12:46.32

Ave Time:14:33.26

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 303 Coy Ritchie   2 2 13:21.95 13:21.95 0:41.76
2 296 Taylor Cargill   5 7 14:13.64 27:35.59 1:33.45
3 299 Colton Ferguson   7 14 14:40.61 42:16.20 2:00.42
4 297 Grayson Collins   10 24 15:12.17 57:28.37 2:31.98
5 304 Khi Ritchie   11 35 15:17.95 1:12:46.32 2:37.76
6 300 Eric Hollingsworth   (12) (47) 15:25.62 1:28:11.94 2:45.43
7 298 Jake Ellis   (15) (62) 18:28.84 1:46:40.78 5:48.65
8 305 Bowdy Shane   More Than 7   19:03.31 2:05:44.09 6:23.12
9 306 Cayden Warren   More Than 7   20:03.00 2:25:47.09 7:22.81
10 301 Chandler Kimberling   More Than 7   22:46.29 2:48:33.38 10:06.10

Team - Connally

Finish Position - 2

Team Score (places): 46

Team Score (times): 1:22:12.53

Ave Time:16:26.51

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 151 Jack Johnston   3 3 13:45.94 13:45.94 1:05.75
2 155 Erick Lara   4 7 13:52.59 27:38.53 1:12.40
3 159 Christian Collier   6 13 14:37.49 42:16.02 1:57.30
4 156 Jacob Gibson   14 27 18:10.68 1:00:26.70 5:30.49
5 158 Joseph Pertile   19 46 21:45.83 1:22:12.53 9:05.64
6 152 Jayro Balderas   (20) (66) 21:48.11 1:44:00.64 9:07.92
7 154 Ismael Hernandez   (21) (87) 22:02.28 2:06:02.92 9:22.09

Team - Robinson

Finish Position - 3

Team Score (places): 47

Team Score (times): 1:21:11.60

Ave Time:16:14.32

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 127 tyler ray   1 1 12:40.19 12:40.19 0:00.00
2 131 john johnson   8 9 15:01.43 27:41.62 2:21.24
3 137 levi weaver   9 18 15:03.23 42:44.85 2:23.04
4 128 brayden gates   13 31 17:52.67 1:00:37.52 5:12.48
5 133 charley nichols   16 47 20:34.08 1:21:11.60 7:53.89
6 129 bryson may   (17) (64) 20:34.16 1:41:45.76 7:53.97
7 134 reggie deanda   (18) (82) 20:45.55 2:02:31.31 8:05.36

Team - Gatesville

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 229 Carlo Martinez   Less Than 5   14:45.48 14:45.48 2:05.29
2 231 Kai Wilson   Less Than 5   14:46.04 29:31.52 2:05.85
3 232 Brenden Gohlke   Less Than 5   16:42.49 46:14.01 4:02.30
4 228 Wyatt Lea   Less Than 5   17:34.87 1:03:48.88 4:54.68

Team - La Vega

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 265 Stephon Nickerson   Less Than 5   14:10.33 14:10.33 1:30.14
Top

Final Team Results - Boys

8th Grade Boys

Team - Lorena

Finish Position - 1

Team Score (places): 25

Team Score (times): 1:09:18.20

Ave Time:13:51.64

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 318 Mason Strauch   2 2 13:25.21 13:25.21 0:52.68
2 307 Luke Armstrong   3 5 13:38.50 27:03.71 1:05.97
3 317 Ethan Segovia   5 10 13:58.10 41:01.81 1:25.57
4 308 Zachary Carter   7 17 13:59.54 55:01.35 1:27.01
5 313 Joshua Mathis   8 25 14:16.85 1:09:18.20 1:44.32
6 311 Garrett Glaser   (9) (34) 14:25.35 1:23:43.55 1:52.82
7 320 Jeremiah Vela   (10) (44) 14:29.21 1:38:12.76 1:56.68
8 315 Cole Nugent   More Than 7   15:43.56 1:53:56.32 3:11.03
9 312 Nicholas Kasten   More Than 7   17:12.29 2:11:08.61 4:39.76
10 322 Cameron Bready   More Than 7   17:16.23 2:28:24.84 4:43.70
11 316 Trey Price   More Than 7   17:21.20 2:45:46.04 4:48.67
12 321 Tyler Wilson   More Than 7   17:23.11 3:03:09.15 4:50.58
13 314 John Moltzer   More Than 7   18:20.24 3:21:29.39 5:47.71

Team - Gatesville

Finish Position - 2

Team Score (places): 36

Team Score (times): 1:09:58.79

Ave Time:13:59.76

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 234 Luis Macias   1 1 12:32.53 12:32.53 0:00.00
2 230 Blayson Nichols   4 5 13:56.32 26:28.85 1:23.79
3 233 Samuel Belt   6 11 13:59.34 40:28.19 1:26.81
4 236 Jeffrey Tesar   12 23 14:44.50 55:12.69 2:11.97
5 235 Colton Cummings   13 36 14:46.10 1:09:58.79 2:13.57

Team - Connally

Finish Position - 3

Team Score (places): 73

Team Score (times): 1:18:33.28

Ave Time:15:42.66

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 161 Joe Escobedo   11 11 14:39.85 14:39.85 2:07.32
2 165 Amarion Hannah   14 25 15:08.82 29:48.67 2:36.29
3 160 Jonah Mehler   15 40 15:11.76 45:00.43 2:39.23
4 162 Diego Mendias   16 56 15:52.19 1:00:52.62 3:19.66
5 164 Alvaro DeLeon   17 73 17:40.66 1:18:33.28 5:08.13
6 163 Isaiah Boyd-Carter   (18) (91) 17:50.03 1:36:23.31 5:17.50

Team - La Vega

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 269 Isaac Perez   Less Than 5   19:11.35 19:11.35 6:38.82
Top

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 213 Peyton Armstrong Gatesville 15:13.17 7:37/M    
2 2 336 Isabella Bradford Lorena 15:27.79 7:44/M    
3 3 333 Bailey Smedshammer Lorena 15:51.50 7:56/M    
4 4 325 Kristi Sykora Lorena 16:30.60 8:15/M    
5 5 221 Alyssa Villegas Gatesville 16:36.58 8:18/M    
6 6 220 Alyiah Villegas Gatesville 16:56.16 8:28/M    
7 7 323 Addison Sykora Lorena 17:02.40 8:31/M    
8 8 324 Hadly Loomis Lorena 17:42.23 8:51/M    
9 9 263 Monica Sanchez La Vega 17:54.79 8:57/M    
10 10 212 Kylie Cox Gatesville 18:00.04 9:00/M    
11 11 219 Lindsey Cummings Gatesville 18:21.23 9:11/M    
12 12 124 skylar williams Robinson 18:48.36 9:24/M    
13 13 344 Alley McCullom Lorena 18:54.63 9:27/M    
14 14 329 Isabel Gallegos Lorena 18:59.94 9:30/M    
15 (> 7) 335 Ellie Swain Lorena 19:02.43 9:31/M    
16 15 216 Kamryn Higginbotham Gatesville 19:11.33 9:36/M    
17 16 214 April Ramirez Gatesville 19:17.90 9:39/M    
18 (> 7) 328 Abbie Martinez Lorena 19:23.84 9:42/M    
19 (> 7) 332 Ellie Tate Lorena 19:59.38 10:00/M    
20 (> 7) 215 Jordan Underwood Gatesville 20:11.21 10:06/M    
21 17 260 Mykhila Ranson La Vega 20:39.67 10:20/M    
22 18 114 emma winter Robinson 20:46.83 10:23/M    
23 19 115 taylor anderson Robinson 20:54.28 10:27/M    
24 (> 7) 218 Laura Mitchell Gatesville 21:42.54 10:51/M    
25 (> 7) 217 Ashlynn Ayres Gatesville 21:54.73 10:57/M    
26 (> 7) 327 Emery Nuner Lorena 22:07.43 11:04/M    
27 (< 5) 138 Ray'neisha Davis Connally 22:40.19 11:20/M    
28 (> 7) 337 Avery Rendon Lorena 23:33.41 11:47/M    
29 (> 7) 334 Lainee Vandergriff Lorena 23:57.17 11:59/M    
30 (> 7) 330 Camryn Santiago Lorena 23:57.20 11:59/M    
31 20 119 mar rodriquez Robinson 23:59.98 12:00/M    
32 21 125 alysa garza Robinson 24:09.96 12:05/M    
33 (> 7) 326 Kylie Davis Lorena 24:18.06 12:09/M    
34 22 259 Yasmeen Escobedo La Vega 25:55.22 12:58/M    
35 23 261 Eloisa Rosalez La Vega 27:33.03 13:47/M    
36 24 262 Isabel Sanchez La Vega 31:27.21 15:44/M    
Top

Overall Finish List - Girls

8th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 222 Tasha Thoms Gatesville 13:14.66 6:37/M    
2 2 223 Kalynn Bowser Gatesville 14:03.52 7:02/M    
3 3 211 Gracie Penrod Gatesville 14:48.88 7:24/M    
4 (< 5) 266 Chloe McLellan La Vega 15:37.26 7:49/M    
5 4 340 Hayven Jones Lorena 16:05.43 8:03/M    
6 5 226 Marlee Williams Gatesville 16:13.96 8:07/M    
7 6 339 Rebekah Holle Lorena 16:50.72 8:25/M    
8 7 120 cheyenne bryant Robinson 17:01.28 8:31/M    
9 8 224 Anna Mitchell Gatesville 17:19.56 8:40/M    
10 9 338 Brinley Allison Lorena 17:35.76 8:48/M    
11 10 227 Rachel Conner Gatesville 17:49.96 8:55/M    
12 11 123 emma ferris Robinson 17:54.93 8:57/M    
13 12 116 abby trojanowski Robinson 18:26.83 9:13/M    
14 13 225 Serenity Castleberry Gatesville 18:36.14 9:18/M    
15 14 117 lillyan hernandez Robinson 18:56.83 9:28/M    
16 (< 5) 145 Yadira Garcia Connally 19:13.80 9:37/M    
17 15 121 jaylee anderson Robinson 19:39.24 9:50/M    
18 16 341 Emily Eaton Lorena 20:19.68 10:10/M    
19 (< 5) 268 Merari Saldierna La Vega 21:36.79 10:48/M    
20 (< 5) 144 Belicia Davila Connally 21:42.68 10:51/M    
21 17 118 jenesis nichols Robinson 22:33.06 11:17/M    
22 18 343 Starla Whitlow Lorena 23:03.38 11:32/M    
23 19 122 kelsi ewing Robinson 23:39.65 11:50/M    
24 (< 5) 147 Ana Martinez Connally 23:53.45 11:57/M    
25 (< 5) 148 Mariela Olguin Connally 24:48.60 12:24/M    
Top

Team Summary Report - Girls

7th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lorena 24 2 3 4 7 8 13 14    
Top 5 Times: 1:22:34.52  
2 Gatesville 33 1 5 6 10 11 15 16    
Top 5 Times: 1:25:07.18  
3 Robinson 90 12 18 19 20 21    
Top 5 Times: 1:48:39.41  
4 La Vega 95 9 17 22 23 24    
Top 5 Times: 2:03:29.92  
Inc. Connally 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

8th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Gatesville 19 1 2 3 5 8 10 13    
Top 5 Times: 1:15:40.58  
2 Lorena 53 4 6 9 16 18    
Top 5 Times: 1:33:54.97  
3 Robinson 59 7 11 12 14 15 17 19    
Top 5 Times: 1:31:59.11  
Inc. Connally 4 finishers    
Inc. La Vega 2 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

7th Grade Girls

Team - Lorena

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:22:34.52

Ave Time:16:30.90

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 336 Isabella Bradford   2 2 15:27.79 15:27.79 0:14.62
2 333 Bailey Smedshammer   3 5 15:51.50 31:19.29 0:38.33
3 325 Kristi Sykora   4 9 16:30.60 47:49.89 1:17.43
4 323 Addison Sykora   7 16 17:02.40 1:04:52.29 1:49.23
5 324 Hadly Loomis   8 24 17:42.23 1:22:34.52 2:29.06
6 344 Alley McCullom   (13) (37) 18:54.63 1:41:29.15 3:41.46
7 329 Isabel Gallegos   (14) (51) 18:59.94 2:00:29.09 3:46.77
8 335 Ellie Swain   More Than 7   19:02.43 2:19:31.52 3:49.26
9 328 Abbie Martinez   More Than 7   19:23.84 2:38:55.36 4:10.67
10 332 Ellie Tate   More Than 7   19:59.38 2:58:54.74 4:46.21
11 327 Emery Nuner   More Than 7   22:07.43 3:21:02.17 6:54.26
12 337 Avery Rendon   More Than 7   23:33.41 3:44:35.58 8:20.24
13 334 Lainee Vandergriff   More Than 7   23:57.17 4:08:32.75 8:44.00
14 330 Camryn Santiago   More Than 7   23:57.20 4:32:29.95 8:44.03
15 326 Kylie Davis   More Than 7   24:18.06 4:56:48.01 9:04.89

Team - Gatesville

Finish Position - 2

Team Score (places): 33

Team Score (times): 1:25:07.18

Ave Time:17:01.44

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 213 Peyton Armstrong   1 1 15:13.17 15:13.17 0:00.00
2 221 Alyssa Villegas   5 6 16:36.58 31:49.75 1:23.41
3 220 Alyiah Villegas   6 12 16:56.16 48:45.91 1:42.99
4 212 Kylie Cox   10 22 18:00.04 1:06:45.95 2:46.87
5 219 Lindsey Cummings   11 33 18:21.23 1:25:07.18 3:08.06
6 216 Kamryn Higginbotham   (15) (48) 19:11.33 1:44:18.51 3:58.16
7 214 April Ramirez   (16) (64) 19:17.90 2:03:36.41 4:04.73
8 215 Jordan Underwood   More Than 7   20:11.21 2:23:47.62 4:58.04
9 218 Laura Mitchell   More Than 7   21:42.54 2:45:30.16 6:29.37
10 217 Ashlynn Ayres   More Than 7   21:54.73 3:07:24.89 6:41.56

Team - Robinson

Finish Position - 3

Team Score (places): 90

Team Score (times): 1:48:39.41

Ave Time:21:43.88

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 124 skylar williams   12 12 18:48.36 18:48.36 3:35.19
2 114 emma winter   18 30 20:46.83 39:35.19 5:33.66
3 115 taylor anderson   19 49 20:54.28 1:00:29.47 5:41.11
4 119 mar rodriquez   20 69 23:59.98 1:24:29.45 8:46.81
5 125 alysa garza   21 90 24:09.96 1:48:39.41 8:56.79

Team - La Vega

Finish Position - 4

Team Score (places): 95

Team Score (times): 2:03:29.92

Ave Time:24:41.98

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 263 Monica Sanchez   9 9 17:54.79 17:54.79 2:41.62
2 260 Mykhila Ranson   17 26 20:39.67 38:34.46 5:26.50
3 259 Yasmeen Escobedo   22 48 25:55.22 1:04:29.68 10:42.05
4 261 Eloisa Rosalez   23 71 27:33.03 1:32:02.71 12:19.86
5 262 Isabel Sanchez   24 95 31:27.21 2:03:29.92 16:14.04

Team - Connally

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 138 Ray'neisha Davis   Less Than 5   22:40.19 22:40.19 7:27.02
Top

Final Team Results - Girls

8th Grade Girls

Team - Gatesville

Finish Position - 1

Team Score (places): 19

Team Score (times): 1:15:40.58

Ave Time:15:08.12

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 222 Tasha Thoms   1 1 13:14.66 13:14.66 0:00.00
2 223 Kalynn Bowser   2 3 14:03.52 27:18.18 0:48.86
3 211 Gracie Penrod   3 6 14:48.88 42:07.06 1:34.22
4 226 Marlee Williams   5 11 16:13.96 58:21.02 2:59.30
5 224 Anna Mitchell   8 19 17:19.56 1:15:40.58 4:04.90
6 227 Rachel Conner   (10) (29) 17:49.96 1:33:30.54 4:35.30
7 225 Serenity Castleberry   (13) (42) 18:36.14 1:52:06.68 5:21.48

Team - Lorena

Finish Position - 2

Team Score (places): 53

Team Score (times): 1:33:54.97

Ave Time:18:46.99

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 340 Hayven Jones   4 4 16:05.43 16:05.43 2:50.77
2 339 Rebekah Holle   6 10 16:50.72 32:56.15 3:36.06
3 338 Brinley Allison   9 19 17:35.76 50:31.91 4:21.10
4 341 Emily Eaton   16 35 20:19.68 1:10:51.59 7:05.02
5 343 Starla Whitlow   18 53 23:03.38 1:33:54.97 9:48.72

Team - Robinson

Finish Position - 3

Team Score (places): 59

Team Score (times): 1:31:59.11

Ave Time:18:23.82

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 120 cheyenne bryant   7 7 17:01.28 17:01.28 3:46.62
2 123 emma ferris   11 18 17:54.93 34:56.21 4:40.27
3 116 abby trojanowski   12 30 18:26.83 53:23.04 5:12.17
4 117 lillyan hernandez   14 44 18:56.83 1:12:19.87 5:42.17
5 121 jaylee anderson   15 59 19:39.24 1:31:59.11 6:24.58
6 118 jenesis nichols   (17) (76) 22:33.06 1:54:32.17 9:18.40
7 122 kelsi ewing   (19) (95) 23:39.65 2:18:11.82 10:24.99

Team - Connally

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 145 Yadira Garcia   Less Than 5   19:13.80 19:13.80 5:59.14
2 144 Belicia Davila   Less Than 5   21:42.68 40:56.48 8:28.02
3 147 Ana Martinez   Less Than 5   23:53.45 1:04:49.93 10:38.79
4 148 Mariela Olguin   Less Than 5   24:48.60 1:29:38.53 11:33.94

Team - La Vega

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 266 Chloe McLellan   Less Than 5   15:37.26 15:37.26 2:22.60
2 268 Merari Saldierna   Less Than 5   21:36.79 37:14.05 8:22.13