District 25-A Cross Country Championships

October 14, 2015


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX www.profiteventservices.com

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - All Teams
Finish List - Girls - JV Girls - All Teams
Finish List - Girls - Jr High Girls - All Teams
Team Summary - Girls - Varsity Girls - All Teams
Team Summary - Girls - JV Girls - All Teams
Team Summary - Girls - Jr High Girls - All Teams
Team Detail - Girls - Varsity Girls - All Teams
Team Detail - Girls - JV Girls - All Teams
Team Detail - Girls - Jr High Girls - All Teams
Finish List - Boys - Varsity Boys - All Teams
Finish List - Boys - JV Boys - All Teams
Finish List - Boys - Jr High Boys - All Teams
Team Summary - Boys - Varsity Boys - All Teams
Team Summary - Boys - JV Boys - All Teams
Team Summary - Boys - Jr High Boys - All Teams
Team Detail - Boys - Varsity Boys - All Teams
Team Detail - Boys - JV Boys - All Teams
Team Detail - Boys - Jr High Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

43

William Heneger Cherokee

19:11.1

6:24/M

 

2

2

81

Ivan Jasso Lometa

19:39.7

6:33/M

 

3

3

78

Andrew Arellano Lometa

20:13.6

6:44/M

 

4

4

83

Faustino Laessig Lometa

21:21.4

7:07/M

 

5

5

45

Chase Spellman Cherokee

21:44.3

7:15/M

 

6

6

128

Jeremiah Marawitz Evant

21:57.4

7:19/M

 

7

(< 5)

69

Joshua Sturm Oglesby

22:00.3

7:20/M

 

8

7

48

Bycen Gartman Cherokee

22:28.8

7:29/M

 

9

8

80

Ryan Davidson Lometa

22:41.4

7:34/M

 

10

(< 5)

32

James Paul Jonesboro

23:00.6

7:40/M

 

11

9

79

Josh Castruita Lometa

23:23.7

7:48/M

 

12

10

44

Kohlton Harding Cherokee

23:35.8

7:52/M

 

13

11

127

Ethan Martin Evant

23:59.3

8:00/M

 

14

(< 5)

7

Jon Haley Cranfills Gap

24:05.2

8:02/M

 

15

12

84

Adrian Rivera Lometa

24:17.5

8:06/M

 

16

13

82

Reid Moore Lometa

25:29.0

8:30/M

 

17

(< 5)

6

Saul Ayala Cranfills Gap

26:39.1

8:53/M

 

18

14

129

William Hillary Evant

28:38.8

9:33/M

 

19

(< 5)

8

A.j. Ivers Cranfills Gap

28:41.4

9:34/M

 

20

15

132

Isaiah Armandor Evant

30:22.7

10:07/M

 

21

16

47

Giles Lockhart Cherokee

30:22.7

10:07/M

 

22

17

133

Luke Parrish Evant

31:55.3

10:38/M

 

23

18

137

Cody Jones Evant

32:29.9

10:50/M

 

24

19

130

Nathan Reed Evant

34:29.1

11:30/M

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

JV Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

28

Brian Crumpler Jonesboro

29:13.9

9:44/M

 

2

(< 5)

134

Mason Wall Evant

34:29.8

11:30/M

 

3

(< 5)

85

Jesse Patterson Lometa

34:44.0

11:35/M

 

4

(< 5)

138

Arian Hunt Evant

35:18.1

11:46/M

 

5

(< 5)

70

Brayden Schultz Oglesby

36:26.3

12:09/M

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

Jr High Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

109

Colton McCann Evant

12:55.9

6:28/M

 

2

2

94

Enrique Prado Lometa

12:57.3

6:29/M

 

3

3

96

Luis Acevedo Lometa

13:23.1

6:42/M

 

4

(< 5)

12

Nicolas Lira-Moreno Cranfills Gap

13:57.1

6:59/M

 

5

(< 5)

59

Dustin Greer Oglesby

14:31.3

7:16/M

 

6

4

54

Prince Montwewoh Cherokee

14:53.7

7:27/M

 

7

5

115

Ethan Hightower Evant

14:57.6

7:29/M

 

8

(< 5)

13

Roberto Perez Cranfills Gap

15:06.8

7:33/M

 

9

6

53

Emanuel Medrano Cherokee

15:11.7

7:36/M

 

10

7

113

William Ramsey Evant

15:23.2

7:42/M

 

11

(< 5)

33

Wyatt Powell Jonesboro

16:20.6

8:10/M

 

12

8

95

Zach Erebia Lometa

16:22.3

8:11/M

 

13

9

55

Dax Porch Cherokee

16:42.5

8:21/M

 

14

10

56

Dillon Sandlin Cherokee

16:55.9

8:28/M

 

15

11

98

Corbin Cline Lometa

17:19.1

8:40/M

 

16

12

99

Colby Henry Lometa

17:49.1

8:55/M

 

17

(< 5)

11

Ty Green Cranfills Gap

18:29.2

9:15/M

 

18

13

110

Tate Blakely Evant

18:52.1

9:26/M

 

19

14

114

Grayson Burkham Evant

18:53.8

9:27/M

 

20

15

97

Hoss Guthrie Lometa

19:19.8

9:40/M

 

21

16

108

Jace Slone Evant

20:04.0

10:02/M

 

22

(< 5)

34

Zack Raines Jonesboro

20:10.7

10:05/M

 

23

17

57

Cristain Miller Cherokee

20:29.2

10:15/M

 

24

(< 5)

61

Gunnar Schultz Oglesby

24:24.4

12:12/M

 

25

18

111

Joseph Romero Evant

27:03.4

13:32/M

 

26

(> 7)

116

Buddy Lewis Evant

28:45.6

14:23/M

 

Top

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Lometa

26

2

3

4

8

9

12

13

 

 

Top 5 Times: 1:47:19.9

 

2

Cherokee

39

1

5

7

10

16

 

 

Top 5 Times: 1:57:23.0

 

3

Evant

63

6

11

14

15

17

18

19

 

 

Top 5 Times: 2:16:53.7

 

Inc.

Cranfills Gap

3 finishers

 

 

 

Inc.

Jonesboro

1 finishers

 

 

 

Inc.

Oglesby

1 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

JV Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

Inc.

Jonesboro

1 finishers

 

 

 

Inc.

Oglesby

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lometa

1 finishers

 

 

 

Inc.

Evant

2 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

Jr High Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Lometa

36

2

3

8

11

12

15

 

 

Top 5 Times: 1:17:51.0

 

2

Evant

40

1

5

7

13

14

16

18

 

 

Top 5 Times: 1:21:02.8

 

3

Cherokee

46

4

6

9

10

17

 

 

Top 5 Times: 1:24:13.2

 

Inc.

Cranfills Gap

3 finishers

 

 

 

Inc.

Jonesboro

2 finishers

 

 

 

Inc.

Oglesby

2 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Boys

Varsity Boys

Team - Lometa Finish Position - 1
Team Score (places): 26 Team Score (times): 1:47:19.9 Ave Time:21:27.9
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

81

Ivan Jasso

 

2

2

19:39.7

19:39.7

0:00.0

2

78

Andrew Arellano

 

3

5

20:13.6

39:53.3

0:33.9

3

83

Faustino Laessig

 

4

9

21:21.4

1:01:14.8

1:41.7

4

80

Ryan Davidson

 

8

17

22:41.4

1:23:56.2

3:01.7

5

79

Josh Castruita

 

9

26

23:23.7

1:47:19.9

3:44.0

6

84

Adrian Rivera

 

(12)

(38)

24:17.5

2:11:37.4

4:37.8

7

82

Reid Moore

 

(13)

(51)

25:29.0

2:37:06.4

5:49.3

 
Team - Cherokee Finish Position - 2
Team Score (places): 39 Team Score (times): 1:57:23.0 Ave Time:23:28.6
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

43

William Heneger

 

1

1

19:11.1

19:11.1

0:00.0

2

45

Chase Spellman

 

5

6

21:44.3

40:55.5

2:33.2

3

48

Bycen Gartman

 

7

13

22:28.8

1:03:24.4

3:17.6

4

44

Kohlton Harding

 

10

23

23:35.8

1:27:00.2

4:24.7

5

47

Giles Lockhart

 

16

39

30:22.7

1:57:23.0

11:11.5

 
Team - Evant Finish Position - 3
Team Score (places): 63 Team Score (times): 2:16:53.7 Ave Time:27:22.7
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

128

Jeremiah Marawitz

 

6

6

21:57.4

21:57.4

0:00.0

2

127

Ethan Martin

 

11

17

23:59.3

45:56.8

2:01.8

3

129

William Hillary

 

14

31

28:38.8

1:14:35.6

6:41.3

4

132

Isaiah Armandor

 

15

46

30:22.7

1:44:58.4

8:25.2

5

133

Luke Parrish

 

17

63

31:55.3

2:16:53.7

9:57.8

6

137

Cody Jones

 

(18)

(81)

32:29.9

2:49:23.6

10:32.4

7

130

Nathan Reed

 

(19)

(100)

34:29.1

3:23:52.7

12:31.6

 
Team - Cranfills Gap Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

7

Jon Haley

 

Less Than 5

 

24:05.2

24:05.2

0:00.0

2

6

Saul Ayala

 

Less Than 5

 

26:39.1

50:44.3

2:33.8

3

8

A.j. Ivers

 

Less Than 5

 

28:41.4

1:19:25.7

4:36.1

 
Team - Jonesboro Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

32

James Paul

 

Less Than 5

 

23:00.6

23:00.6

0:00.0

 
Team - Oglesby Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

69

Joshua Sturm

 

Less Than 5

 

22:00.3

22:00.3

0:00.0

Top
 

Final Team Results - Boys

 

JV Boys

 
 
Team - Jonesboro Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

28

Brian Crumpler

 

Less Than 5

 

29:13.9

29:13.9

0:00.0

 
Team - Oglesby Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

70

Brayden Schultz

 

Less Than 5

 

36:26.3

36:26.3

0:00.0

 
Team - Lometa Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

85

Jesse Patterson

 

Less Than 5

 

34:44.0

34:44.0

0:00.0

 
Team - Evant Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

134

Mason Wall

 

Less Than 5

 

34:29.8

34:29.8

0:00.0

2

138

Arian Hunt

 

Less Than 5

 

35:18.1

1:09:47.9

0:48.3

Top
 

Final Team Results - Boys

 

Jr High Boys

 
 
Team - Lometa Finish Position - 1
Team Score (places): 36 Team Score (times): 1:17:51.0 Ave Time:15:34.2
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

94

Enrique Prado

 

2

2

12:57.3

12:57.3

0:00.0

2

96

Luis Acevedo

 

3

5

13:23.1

26:20.4

0:25.7

3

95

Zach Erebia

 

8

13

16:22.3

42:42.8

3:25.0

4

98

Corbin Cline

 

11

24

17:19.1

1:00:01.9

4:21.7

5

99

Colby Henry

 

12

36

17:49.1

1:17:51.0

4:51.7

6

97

Hoss Guthrie

 

(15)

(51)

19:19.8

1:37:10.9

6:22.5

 
Team - Evant Finish Position - 2
Team Score (places): 40 Team Score (times): 1:21:02.8 Ave Time:16:12.5
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

109

Colton McCann

 

1

1

12:55.9

12:55.9

0:00.0

2

115

Ethan Hightower

 

5

6

14:57.6

27:53.5

2:01.7

3

113

William Ramsey

 

7

13

15:23.2

43:16.8

2:27.3

4

110

Tate Blakely

 

13

26

18:52.1

1:02:09.0

5:56.2

5

114

Grayson Burkham

 

14

40

18:53.8

1:21:02.8

5:57.9

6

108

Jace Slone

 

(16)

(56)

20:04.0

1:41:06.8

7:08.1

7

111

Joseph Romero

 

(18)

(74)

27:03.4

2:08:10.3

14:07.5

8

116

Buddy Lewis

 

More Than 7

 

28:45.6

2:36:55.9

15:49.7

 
Team - Cherokee Finish Position - 3
Team Score (places): 46 Team Score (times): 1:24:13.2 Ave Time:16:50.6
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

54

Prince Montwewoh

 

4

4

14:53.7

14:53.7

0:00.0

2

53

Emanuel Medrano

 

6

10

15:11.7

30:05.4

0:17.9

3

55

Dax Porch

 

9

19

16:42.5

46:48.0

1:48.8

4

56

Dillon Sandlin

 

10

29

16:55.9

1:03:44.0

2:02.2

5

57

Cristain Miller

 

17

46

20:29.2

1:24:13.2

5:35.5

 
Team - Cranfills Gap Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

12

Nicolas Lira-Moreno

 

Less Than 5

 

13:57.1

13:57.1

0:00.0

2

13

Roberto Perez

 

Less Than 5

 

15:06.8

29:03.9

1:09.6

3

11

Ty Green

 

Less Than 5

 

18:29.2

47:33.1

4:32.1

 
Team - Jonesboro Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

33

Wyatt Powell

 

Less Than 5

 

16:20.6

16:20.6

0:00.0

2

34

Zack Raines

 

Less Than 5

 

20:10.7

36:31.3

3:50.1

 
Team - Oglesby Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

59

Dustin Greer

 

Less Than 5

 

14:31.3

14:31.3

0:00.0

2

61

Gunnar Schultz

 

Less Than 5

 

24:24.4

38:55.7

9:53.1

Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

35

Lexi Wagner Cherokee

15:24.5

7:42/M

 

2

2

14

Hannah Isom Jonesboro

15:56.5

7:58/M

 

3

3

2

Karina Lira-Moreno Cranfills Gap

16:14.3

8:07/M

 

4

4

88

Maria Costilla Lometa

16:36.9

8:18/M

 

5

5

36

Debra Arrendondo Cherokee

16:38.0

8:19/M

 

6

6

91

Ashley Rosales Lometa

16:58.4

8:29/M

 

7

7

5

Katelin Twarowski Cranfills Gap

17:29.5

8:45/M

 

8

8

18

Keegan Coble Jonesboro

17:32.3

8:46/M

 

9

9

3

Cruz Munoz Cranfills Gap

17:37.1

8:49/M

 

10

10

86

Maclinta Alaniz Lometa

17:44.9

8:52/M

 

11

11

4

Valeria Olvera Cranfills Gap

17:46.9

8:53/M

 

12

12

87

Ashton Chism Lometa

18:15.8

9:08/M

 

13

13

37

Ashlynn Ake Cherokee

18:27.5

9:14/M

 

14

14

89

Sara Luning Lometa

18:34.3

9:17/M

 

15

15

19

Cassidy Coble Jonesboro

18:50.9

9:25/M

 

16

16

17

Erica Gilmore Jonesboro

19:19.8

9:40/M

 

17

17

21

Caitlin Ashby Jonesboro

19:24.6

9:42/M

 

18

18

76

Jescica Rust Oglesby

19:31.9

9:46/M

 

19

19

74

Arcelia Gonzales Oglesby

19:47.0

9:54/M

 

20

20

40

Hailey Humphrey Cherokee

19:47.4

9:54/M

 

21

21

92

Alyssa Tobias Lometa

19:54.4

9:57/M

 

22

22

38

Sophia Layne-Monroe Cherokee

20:04.9

10:02/M

 

23

23

1

Sheridan Davidson Cranfills Gap

20:26.2

10:13/M

 

24

24

75

Kaci Rice Oglesby

20:49.3

10:25/M

 

25

25

90

Grace Masonheimer Lometa

20:53.6

10:27/M

 

26

26

41

Tori Morrison Cherokee

20:58.1

10:29/M

 

27

(< 5)

124

Sydney O'Briant Evant

21:03.1

10:32/M

 

28

27

77

Kira Hackauf Oglesby

21:04.7

10:32/M

 

29

28

16

Savannah Cox Jonesboro

21:28.1

10:44/M

 

30

(< 5)

125

Courtney Sawyer Evant

21:34.9

10:47/M

 

31

29

15

Kari Watson Jonesboro

22:29.2

11:15/M

 

32

30

72

Rebecca Rice Oglesby

25:28.1

12:44/M

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

JV Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

42

Aysia Phan Cherokee

19:59.2

10:00/M

 

2

(< 5)

93

Victoria Rangel Lometa

20:09.5

10:05/M

 

3

(< 5)

23

Raven Suggs Jonesboro

22:38.4

11:19/M

 

4

(< 5)

24

Christina Rivera Jonesboro

24:42.4

12:21/M

 

5

(< 5)

25

Lizzeth Sandoval Jonesboro

28:10.8

14:05/M

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

Jr High Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

50

Adrianna Grubb Cherokee

15:03.1

7:32/M

 

2

1

103

Jessica Andrade Lometa

16:36.6

8:18/M

 

3

2

102

Sage Thompson Lometa

16:38.0

8:19/M

 

4

3

107

Jordan Boles Lometa

16:52.3

8:26/M

 

5

4

100

Addie Chism Lometa

17:02.2

8:31/M

 

6

(< 5)

9

Stormey Ivers Cranfills Gap

17:39.2

8:50/M

 

7

5

101

Anna Masonheimer Lometa

18:03.5

9:02/M

 

8

(< 5)

10

Breanna Ratliff Cranfills Gap

18:35.7

9:18/M

 

9

6

104

Regan Gill Lometa

19:08.7

9:34/M

 

10

7

106

Nikayla Waller Lometa

19:29.8

9:45/M

 

11

(< 5)

49

Raegan Bond Cherokee

20:16.4

10:08/M

 

12

(> 7)

105

Melanie Hernandez Lometa

20:38.9

10:19/M

 

13

(< 5)

119

Amber Reed Evant

21:30.4

10:45/M

 

14

(< 5)

52

Abigail Medrano Cherokee

23:12.6

11:36/M

 

15

(< 5)

68

Rebekah Watkins Oglesby

23:42.5

11:51/M

 

16

(< 5)

64

Mckinnah Herrings Oglesby

23:51.9

11:56/M

 

17

(< 5)

65

Caitlin Hoskins Oglesby

24:17.7

12:09/M

 

18

(< 5)

67

Sarah Swaim Oglesby

24:57.0

12:29/M

 

Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Lometa

46

4

6

10

12

14

21

25

 

 

Top 5 Times: 1:28:10.5

 

2

Cranfills Gap

53

3

7

9

11

23

 

 

Top 5 Times: 1:29:34.2

 

3

Jonesboro

58

2

8

15

16

17

28

29

 

 

Top 5 Times: 1:31:04.3

 

4

Cherokee

61

1

5

13

20

22

26

 

 

Top 5 Times: 1:30:22.4

 

5

Oglesby

118

18

19

24

27

30

 

 

Top 5 Times: 1:46:41.3

 

Inc.

Evant

2 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Girls

JV Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

Inc.

Jonesboro

3 finishers

 

 

 

Inc.

Cherokee

1 finishers

 

 

 

Inc.

Lometa

1 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Girls

Jr High Girls

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Lometa

15

1

2

3

4

5

6

7

 

 

Top 5 Times: 1:25:12.8

 

Inc.

Cranfills Gap

2 finishers

 

 

 

Inc.

Cherokee

3 finishers

 

 

 

Inc.

Oglesby

4 finishers

 

 

 

Inc.

Evant

1 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Girls

Varsity Girls

Team - Lometa Finish Position - 1
Team Score (places): 46 Team Score (times): 1:28:10.5 Ave Time:17:38.1
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

88

Maria Costilla

 

4

4

16:36.9

16:36.9

0:00.0

2

91

Ashley Rosales

 

6

10

16:58.4

33:35.4

0:21.5

3

86

Maclinta Alaniz

 

10

20

17:44.9

51:20.3

1:08.0

4

87

Ashton Chism

 

12

32

18:15.8

1:09:36.1

1:38.9

5

89

Sara Luning

 

14

46

18:34.3

1:28:10.5

1:57.4

6

92

Alyssa Tobias

 

(21)

(67)

19:54.4

1:48:04.9

3:17.5

7

90

Grace Masonheimer

 

(25)

(92)

20:53.6

2:08:58.5

4:16.7

 
Team - Cranfills Gap Finish Position - 2
Team Score (places): 53 Team Score (times): 1:29:34.2 Ave Time:17:54.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

2

Karina Lira-Moreno

 

3

3

16:14.3

16:14.3

0:00.0

2

5

Katelin Twarowski

 

7

10

17:29.5

33:43.8

1:15.1

3

3

Cruz Munoz

 

9

19

17:37.1

51:21.0

1:22.8

4

4

Valeria Olvera

 

11

30

17:46.9

1:09:07.9

1:32.6

5

1

Sheridan Davidson

 

23

53

20:26.2

1:29:34.2

4:11.9

 
Team - Jonesboro Finish Position - 3
Team Score (places): 58 Team Score (times): 1:31:04.3 Ave Time:18:12.8
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

14

Hannah Isom

 

2

2

15:56.5

15:56.5

0:00.0

2

18

Keegan Coble

 

8

10

17:32.3

33:28.9

1:35.8

3

19

Cassidy Coble

 

15

25

18:50.9

52:19.8

2:54.3

4

17

Erica Gilmore

 

16

41

19:19.8

1:11:39.6

3:23.2

5

21

Caitlin Ashby

 

17

58

19:24.6

1:31:04.3

3:28.0

6

16

Savannah Cox

 

(28)

(86)

21:28.1

1:52:32.4

5:31.5

7

15

Kari Watson

 

(29)

(115)

22:29.2

2:15:01.6

6:32.6

 
Team - Cherokee Finish Position - 4
Team Score (places): 61 Team Score (times): 1:30:22.4 Ave Time:18:04.4
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

35

Lexi Wagner

 

1

1

15:24.5

15:24.5

0:00.0

2

36

Debra Arrendondo

 

5

6

16:38.0

32:02.5

1:13.4

3

37

Ashlynn Ake

 

13

19

18:27.5

50:30.0

3:02.9

4

40

Hailey Humphrey

 

20

39

19:47.4

1:10:17.4

4:22.8

5

38

Sophia Layne-Monroe

 

22

61

20:04.9

1:30:22.4

4:40.3

6

41

Tori Morrison

 

(26)

(87)

20:58.1

1:51:20.5

5:33.5

 
Team - Oglesby Finish Position - 5
Team Score (places): 118 Team Score (times): 1:46:41.3 Ave Time:21:20.2
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

76

Jescica Rust

 

18

18

19:31.9

19:31.9

0:00.0

2

74

Arcelia Gonzales

 

19

37

19:47.0

39:19.0

0:15.0

3

75

Kaci Rice

 

24

61

20:49.3

1:00:08.3

1:17.3

4

77

Kira Hackauf

 

27

88

21:04.7

1:21:13.1

1:32.7

5

72

Rebecca Rice

 

30

118

25:28.1

1:46:41.3

5:56.1

 
Team - Evant Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

124

Sydney O'Briant

 

Less Than 5

 

21:03.1

21:03.1

0:00.0

2

125

Courtney Sawyer

 

Less Than 5

 

21:34.9

42:38.0

0:31.7

Top
 

Final Team Results - Girls

 

JV Girls

 
 
Team - Jonesboro Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

23

Raven Suggs

 

Less Than 5

 

22:38.4

22:38.4

0:00.0

2

24

Christina Rivera

 

Less Than 5

 

24:42.4

47:20.8

2:03.9

3

25

Lizzeth Sandoval

 

Less Than 5

 

28:10.8

1:15:31.6

5:32.3

 
Team - Cherokee Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

42

Aysia Phan

 

Less Than 5

 

19:59.2

19:59.2

0:00.0

 
Team - Lometa Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

93

Victoria Rangel

 

Less Than 5

 

20:09.5

20:09.5

0:00.0

Top
 

Final Team Results - Girls

 

Jr High Girls

 
 
Team - Lometa Finish Position - 1
Team Score (places): 15 Team Score (times): 1:25:12.8 Ave Time:17:02.5
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

103

Jessica Andrade

 

1

1

16:36.6

16:36.6

2

102

Sage Thompson

 

2

3

16:38.0

33:14.6

3

107

Jordan Boles

 

3

6

16:52.3

50:07.0

4

100

Addie Chism

 

4

10

17:02.2

1:07:09.3

5

101

Anna Masonheimer

 

5

15

18:03.5

1:25:12.8

6

104

Regan Gill

 

(6)

(21)

19:08.7

1:44:21.6

7

106

Nikayla Waller

 

(7)

(28)

19:29.8

2:03:51.4

8

105

Melanie Hernandez

 

More Than 7

 

20:38.9

2:24:30.4

0:29.4

 
Team - Cranfills Gap Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

9

Stormey Ivers

 

Less Than 5

 

17:39.2

17:39.2

0:00.0

2

10

Breanna Ratliff

 

Less Than 5

 

18:35.7

36:15.0

0:56.4

 
Team - Cherokee Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

50

Adrianna Grubb

 

Less Than 5

 

15:03.1

15:03.1

0:00.0

2

49

Raegan Bond

 

Less Than 5

 

20:16.4

35:19.6

5:13.3

3

52

Abigail Medrano

 

Less Than 5

 

23:12.6

58:32.3

8:09.5

 
Team - Oglesby Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

68

Rebekah Watkins

 

Less Than 5

 

23:42.5

23:42.5

0:00.0

2

64

Mckinnah Herrings

 

Less Than 5

 

23:51.9

47:34.4

0:09.3

3

65

Caitlin Hoskins

 

Less Than 5

 

24:17.7

1:11:52.1

0:35.1

4

67

Sarah Swaim

 

Less Than 5

 

24:57.0

1:36:49.2

1:14.5

 
Team - Evant Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

119

Amber Reed

 

Less Than 5

 

21:30.4

21:30.4

0:00.0