Lampasas Battlin' Badger Jr High XC Invitational

October 06, 2016


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Finish List - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Finish List - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Finish List - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 61 Kaleb Torres Fredricksburg 12:22.6 6:11/M    
2 2 60 Khristian Torres Fredricksburg 12:22.8 6:11/M    
3 3 986 Andrew Lange Central Texas Christian School 12:54.8 6:27/M    
4 4 209 Kealey Brisco Marble Falls 13:20.2 6:40/M    
5 (< 5) 175 Javier Castro Llano 13:25.0 6:43/M    
6 5 66 Jorge Lopez Fredricksburg 13:37.5 6:49/M    
7 6 213 Max Jette Marble Falls 13:46.4 6:53/M    
8 7 219 Django Segovia Marble Falls 13:54.5 6:57/M    
9 8 212 Jacob Hemond Marble Falls 13:57.4 6:59/M    
10 9 989 Andrew Galvan Central Texas Christian School 14:02.0 7:01/M    
11 10 217 Eric Nickowski Marble Falls 14:13.4 7:07/M    
12 11 68 Peter Stenberg Fredricksburg 14:17.9 7:09/M    
13 12 4 Amari Snead Cove 14:17.9 7:09/M    
14 13 70 Esau Renteria Fredricksburg 14:21.8 7:11/M    
15 14 62 Aidan Eubanks Fredricksburg 14:30.9 7:15/M    
16 15 67 Simon Adams Fredricksburg 14:32.7 7:16/M    
17 (< 5) 163 Kaden Fussell Lampasas 14:38.4 7:19/M    
18 (> 7) 69 Fabian Casteneda Fredricksburg 14:53.3 7:27/M    
19 16 45 Devon Ceda Cove Lee 14:55.9 7:28/M    
20 17 108 Luke Talley Lago Vista 14:56.9 7:28/M    
21 18 107 Jeremiah Phillips Lago Vista 14:58.4 7:29/M    
22 (< 5) 974 Cooper Davis Burnet 15:06.5 7:33/M    
23 19 102 Jackson Carlton Lago Vista 15:30.3 7:45/M    
24 20 104 Dalton Ditto Lago Vista 15:32.3 7:46/M    
25 21 101 Brennen Baker Lago Vista 15:38.4 7:49/M    
26 22 208 Cordyn Alderman Marble Falls 15:40.4 7:50/M    
27 23 214 Easton Jones Marble Falls 15:43.0 7:52/M    
28 (> 7) 211 Cameron Curran Marble Falls 15:43.3 7:52/M    
29 24 2 Daniel Whitham Cove 16:00.6 8:00/M    
30 (> 7) 65 John Dulaney Fredricksburg 16:09.3 8:05/M    
31 25 257 Joshua Medrano TX School for the Deaf 16:18.7 8:09/M    
32 (< 5) 977 Connor Smith Burnet 16:19.4 8:10/M    
33 (> 7) 63 Ben Simmons Fredricksburg 16:23.8 8:12/M    
34 26 49 Tyler Morrow Cove Lee 16:42.9 8:21/M    
35 27 106 Tommy Nowlin Lago Vista 16:55.1 8:28/M    
36 (< 5) 975 Riley Mott Burnet 17:00.4 8:30/M    
37 28 3 Elijah Belsches Cove 17:22.6 8:41/M    
38 (< 5) 166 Jessie Trujillo Lampasas 17:25.5 8:43/M    
39 (> 7) 215 Brody Knight Marble Falls 17:28.6 8:44/M    
40 (> 7) 210 Chase Conner Marble Falls 17:36.9 8:48/M    
41 (< 5) 194 Alonso Caso Lometa 18:03.8 9:02/M    
42 29 47 Darian Avina Cove Lee 18:06.3 9:03/M    
43 30 988 Owen Ellefson Central Texas Christian School 18:07.6 9:04/M    
44 31 59 Alvon Crawford Cove Lee 18:08.1 9:04/M    
45 32 262 Trent Gobble TX School for the Deaf 18:21.1 9:11/M    
46 33 999 Will French Cove 18:52.1 9:26/M    
47 34 260 Xavier Egbert TX School for the Deaf 19:11.7 9:36/M    
48 35 50 Aiden Turner Cove Lee 19:12.8 9:36/M    
49 (> 7) 218 Tyler Schumacher Marble Falls 19:47.2 9:54/M    
50 (< 5) 165 Dallas Terry Lampasas 19:57.6 9:59/M    
51 36 987 Collin Bohannon Central Texas Christian School 20:14.4 10:07/M    
52 (< 5) 164 Jj Marks Lampasas 20:26.2 10:13/M    
53 37 998 Chris Good Cove 20:43.7 10:22/M    
54 38 261 Dylan Barbin TX School for the Deaf 21:55.1 10:58/M    
55 39 264 Hans Cronmiller-Bopp TX School for the Deaf 22:00.0 11:00/M    
56 40 48 Nathan Stone Cove Lee 22:07.9 11:04/M    
57 41 990 Gage Daniel Central Texas Christian School 22:09.3 11:05/M    
58 42 46 Cameron Ramierez Cove Lee 22:20.1 11:10/M    
59 43 105 Bryan Mahler Lago Vista 24:28.4 12:14/M    
60 (< 5) 192 Devin Smart Lometa 26:36.4 13:18/M    
61 44 266 Julius Cardenas TX School for the Deaf 27:25.2 13:43/M    
Top

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 74 Jayden Sanchez Fredricksburg 11:49.8 5:55/M    
2 (< 5) 190 Enrique Prado Lometa 12:26.6 6:13/M    
3 2 231 Logan Rickey Salado 12:49.8 6:25/M    
4 (< 5) 97 Lucas Lawless Lago Vista 12:53.2 6:27/M    
5 3 78 Miles Hammond Fredricksburg 12:54.7 6:27/M    
6 4 227 Chris Ortiz Salado 12:58.9 6:29/M    
7 5 79 Thomas Wainwright Fredricksburg 13:10.2 6:35/M    
8 (< 5) 195 Luis Acevedo Lometa 13:11.9 6:36/M    
9 6 71 Andrew Kendrick Fredricksburg 13:12.6 6:36/M    
10 7 232 Trey Graham Salado 13:16.8 6:38/M    
11 8 224 Jonathan Randolph Marble Falls 13:28.8 6:44/M    
12 9 72 Blake Penick Fredricksburg 13:33.4 6:47/M    
13 10 222 Shea Johnson Marble Falls 13:38.9 6:49/M    
14 11 76 Kade Kuhlmann Fredricksburg 13:54.7 6:57/M    
15 12 75 Jose Lopez Fredricksburg 14:04.6 7:02/M    
16 (< 5) 180 Chris Chaffee Llano 14:07.6 7:04/M    
17 13 229 Dustin Wilson Salado 14:13.6 7:07/M    
18 14 237 Isaac Huerta Salado 14:13.9 7:07/M    
19 15 236 Adan Giral Salado 14:24.5 7:12/M    
20 16 234 William Won Salado 14:25.9 7:13/M    
21 (> 7) 226 Aaron Trela Salado 14:30.9 7:15/M    
22 (> 7) 77 Miguel Gamboa Fredricksburg 14:32.9 7:16/M    
23 (> 7) 73 Gus Spence Fredricksburg 14:34.2 7:17/M    
24 17 221 Brett Gustafson Marble Falls 14:36.1 7:18/M    
25 (> 7) 228 Colin Wilson Salado 14:57.4 7:29/M    
26 (> 7) 230 Juaquin Tobias Salado 15:01.8 7:31/M    
27 18 223 Matt Martin Marble Falls 15:14.8 7:37/M    
28 (> 7) 233 Sam Gist Salado 15:23.5 7:42/M    
29 (< 5) 994 Elijah Smith Cove 15:43.9 7:52/M    
30 (< 5) 181 Colby Enberg Llano 15:52.4 7:56/M    
31 19 152 Ej Jones Lampasas 16:23.9 8:12/M    
32 (> 7) 238 Ross Vincent Salado 16:27.3 8:14/M    
33 (< 5) 995 Adrian Alejandro Cove 16:40.6 8:20/M    
34 (< 5) 191 Zechariah Erebia Lometa 16:42.1 8:21/M    
35 20 225 Hayden Holder Marble Falls 17:08.5 8:34/M    
36 (< 5) 993 Carson Anderson Cove 17:26.7 8:43/M    
37 21 153 Regan Kelly Lampasas 17:27.8 8:44/M    
38 (< 5) 34 Zack Martin Cove Lee 17:34.9 8:47/M    
39 (< 5) 98 Parker Maddox Lago Vista 17:37.1 8:49/M    
40 (< 5) 182 Perry Thomas Llano 17:43.5 8:52/M    
41 22 151 Hector Hernandez Lampasas 17:45.6 8:53/M    
42 23 150 Jake Bandavandis Lampasas 21:59.3 11:00/M    
43 24 154 Dominick Questel Lampasas 25:37.0 12:49/M    
44 25 220 Jon Burk Marble Falls 26:50.5 13:25/M    
45 (< 5) 996 Tyler Cotton Cove 26:57.4 13:29/M    
Top

Team Summary Report - Boys

7th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Fredricksburg 32 1 2 5 11 13 14 15    
Top 5 Times: 1:07:02.8  
2 Marble Falls 35 4 6 7 8 10 22 23    
Top 5 Times: 1:09:12.1  
3 Lago Vista 95 17 18 19 20 21 27 43    
Top 5 Times: 1:16:36.5  
4 Central Texas Christian School 119 3 9 30 36 41    
Top 5 Times: 1:27:28.3  
5 Cove 134 12 24 28 33 37    
Top 5 Times: 1:27:17.1  
6 Cove Lee 137 16 26 29 31 35 40 42    
Top 5 Times: 1:27:06.2  
7 TX School for the Deaf 168 25 32 34 38 39 44    
Top 5 Times: 1:37:46.7  
Inc. Burnet 3 finishers    
Inc. Lampasas 4 finishers    
Inc. Llano 1 finishers    
Inc. Lometa 2 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

8th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Fredricksburg 24 1 3 5 6 9 11 12    
Top 5 Times: 1:04:41.0  
2 Salado 40 2 4 7 13 14 15 16    
Top 5 Times: 1:07:33.2  
3 Marble Falls 73 8 10 17 18 20 25    
Top 5 Times: 1:14:07.1  
4 Lampasas 109 19 21 22 23 24    
Top 5 Times: 1:39:13.7  
Inc. Cove 4 finishers    
Inc. Cove Lee 1 finishers    
Inc. Lago Vista 2 finishers    
Inc. Llano 3 finishers    
Inc. Lometa 3 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys

All Teams

Team - Fredricksburg

Finish Position - 1

Team Score (places): 32

Team Score (times): 1:07:02.8

Ave Time:13:24.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 61 Kaleb Torres   1 1 12:22.6 12:22.6 0:00.0
2 60 Khristian Torres   2 3 12:22.8 24:45.5 0:00.1
3 66 Jorge Lopez   5 8 13:37.5 38:23.1 1:14.8
4 68 Peter Stenberg   11 19 14:17.9 52:41.0 1:55.2
5 70 Esau Renteria   13 32 14:21.8 1:07:02.8 1:59.1
6 62 Aidan Eubanks   (14) (46) 14:30.9 1:21:33.8 2:08.3
7 67 Simon Adams   (15) (61) 14:32.7 1:36:06.6 2:10.0
8 69 Fabian Casteneda   More Than 7   14:53.3 1:50:59.9 2:30.6
9 65 John Dulaney   More Than 7   16:09.3 2:07:09.2 3:46.6
10 63 Ben Simmons   More Than 7   16:23.8 2:23:33.1 4:01.1

Team - Marble Falls

Finish Position - 2

Team Score (places): 35

Team Score (times): 1:09:12.1

Ave Time:13:50.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 209 Kealey Brisco   4 4 13:20.2 13:20.2 0:00.0
2 213 Max Jette   6 10 13:46.4 27:06.6 0:26.2
3 219 Django Segovia   7 17 13:54.5 41:01.2 0:34.3
4 212 Jacob Hemond   8 25 13:57.4 54:58.6 0:37.1
5 217 Eric Nickowski   10 35 14:13.4 1:09:12.1 0:53.2
6 208 Cordyn Alderman   (22) (57) 15:40.4 1:24:52.6 2:20.2
7 214 Easton Jones   (23) (80) 15:43.0 1:40:35.6 2:22.7
8 211 Cameron Curran   More Than 7   15:43.3 1:56:18.9 2:23.1
9 215 Brody Knight   More Than 7   17:28.6 2:13:47.6 4:08.4
10 210 Chase Conner   More Than 7   17:36.9 2:31:24.6 4:16.7
11 218 Tyler Schumacher   More Than 7   19:47.2 2:51:11.8 6:27.0

Team - Lago Vista

Finish Position - 3

Team Score (places): 95

Team Score (times): 1:16:36.5

Ave Time:15:19.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 108 Luke Talley   17 17 14:56.9 14:56.9 0:00.0
2 107 Jeremiah Phillips   18 35 14:58.4 29:55.3 0:01.5
3 102 Jackson Carlton   19 54 15:30.3 45:25.6 0:33.3
4 104 Dalton Ditto   20 74 15:32.3 1:00:58.0 0:35.4
5 101 Brennen Baker   21 95 15:38.4 1:16:36.5 0:41.5
6 106 Tommy Nowlin   (27) (122) 16:55.1 1:33:31.6 1:58.2
7 105 Bryan Mahler   (43) (165) 24:28.4 1:58:00.1 9:31.5

Team - Central Texas Christian School

Finish Position - 4

Team Score (places): 119

Team Score (times): 1:27:28.3

Ave Time:17:29.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 986 Andrew Lange   3 3 12:54.8 12:54.8 0:00.0
2 989 Andrew Galvan   9 12 14:02.0 26:56.8 1:07.2
3 988 Owen Ellefson   30 42 18:07.6 45:04.4 5:12.8
4 987 Collin Bohannon   36 78 20:14.4 1:05:18.9 7:19.6
5 990 Gage Daniel   41 119 22:09.3 1:27:28.3 9:14.5

Team - Cove

Finish Position - 5

Team Score (places): 134

Team Score (times): 1:27:17.1

Ave Time:17:27.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4 Amari Snead   12 12 14:17.9 14:17.9 0:00.0
2 2 Daniel Whitham   24 36 16:00.6 30:18.5 1:42.7
3 3 Elijah Belsches   28 64 17:22.6 47:41.2 3:04.7
4 999 Will French   33 97 18:52.1 1:06:33.3 4:34.2
5 998 Chris Good   37 134 20:43.7 1:27:17.1 6:25.8

Team - Cove Lee

Finish Position - 6

Team Score (places): 137

Team Score (times): 1:27:06.2

Ave Time:17:25.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 45 Devon Ceda   16 16 14:55.9 14:55.9 0:00.0
2 49 Tyler Morrow   26 42 16:42.9 31:38.8 1:46.9
3 47 Darian Avina   29 71 18:06.3 49:45.2 3:10.4
4 59 Alvon Crawford   31 102 18:08.1 1:07:53.4 3:12.2
5 50 Aiden Turner   35 137 19:12.8 1:27:06.2 4:16.9
6 48 Nathan Stone   (40) (177) 22:07.9 1:49:14.2 7:11.9
7 46 Cameron Ramierez   (42) (219) 22:20.1 2:11:34.3 7:24.1

Team - TX School for the Deaf

Finish Position - 7

Team Score (places): 168

Team Score (times): 1:37:46.7

Ave Time:19:33.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 257 Joshua Medrano   25 25 16:18.7 16:18.7 0:00.0
2 262 Trent Gobble   32 57 18:21.1 34:39.8 2:02.4
3 260 Xavier Egbert   34 91 19:11.7 53:51.5 2:52.9
4 261 Dylan Barbin   38 129 21:55.1 1:15:46.7 5:36.3
5 264 Hans Cronmiller-Bopp   39 168 22:00.0 1:37:46.7 5:41.2
6 266 Julius Cardenas   (44) (212) 27:25.2 2:05:11.9 11:06.4

Team - Burnet

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 974 Cooper Davis   Less Than 5   15:06.5 15:06.5 0:00.0
2 977 Connor Smith   Less Than 5   16:19.4 31:26.0 1:12.9
3 975 Riley Mott   Less Than 5   17:00.4 48:26.4 1:53.9

Team - Lampasas

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 163 Kaden Fussell   Less Than 5   14:38.4 14:38.4 0:00.0
2 166 Jessie Trujillo   Less Than 5   17:25.5 32:04.0 2:47.1
3 165 Dallas Terry   Less Than 5   19:57.6 52:01.6 5:19.1
4 164 Jj Marks   Less Than 5   20:26.2 1:12:27.8 5:47.7

Team - Llano

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 175 Javier Castro   Less Than 5   13:25.0 13:25.0 0:00.0

Team - Lometa

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 194 Alonso Caso   Less Than 5   18:03.8 18:03.8 0:00.0
2 192 Devin Smart   Less Than 5   26:36.4 44:40.2 8:32.6
Top

Final Team Results - Boys

8th Grade Boys

All Teams

Team - Fredricksburg

Finish Position - 1

Team Score (places): 24

Team Score (times): 1:04:41.0

Ave Time:12:56.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 74 Jayden Sanchez   1 1 11:49.8 11:49.8 0:00.0
2 78 Miles Hammond   3 4 12:54.7 24:44.6 1:04.9
3 79 Thomas Wainwright   5 9 13:10.2 37:54.8 1:20.4
4 71 Andrew Kendrick   6 15 13:12.6 51:07.5 1:22.8
5 72 Blake Penick   9 24 13:33.4 1:04:41.0 1:43.6
6 76 Kade Kuhlmann   (11) (35) 13:54.7 1:18:35.7 2:04.8
7 75 Jose Lopez   (12) (47) 14:04.6 1:32:40.3 2:14.8
8 77 Miguel Gamboa   More Than 7   14:32.9 1:47:13.3 2:43.0
9 73 Gus Spence   More Than 7   14:34.2 2:01:47.5 2:44.4

Team - Salado

Finish Position - 2

Team Score (places): 40

Team Score (times): 1:07:33.2

Ave Time:13:30.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 231 Logan Rickey   2 2 12:49.8 12:49.8 0:00.0
2 227 Chris Ortiz   4 6 12:58.9 25:48.8 0:09.1
3 232 Trey Graham   7 13 13:16.8 39:05.6 0:27.0
4 229 Dustin Wilson   13 26 14:13.6 53:19.2 1:23.7
5 237 Isaac Huerta   14 40 14:13.9 1:07:33.2 1:24.0
6 236 Adan Giral   (15) (55) 14:24.5 1:21:57.7 1:34.7
7 234 William Won   (16) (71) 14:25.9 1:36:23.7 1:36.1
8 226 Aaron Trela   More Than 7   14:30.9 1:50:54.6 1:41.1
9 228 Colin Wilson   More Than 7   14:57.4 2:05:52.1 2:07.6
10 230 Juaquin Tobias   More Than 7   15:01.8 2:20:54.0 2:12.0
11 233 Sam Gist   More Than 7   15:23.5 2:36:17.5 2:33.7
12 238 Ross Vincent   More Than 7   16:27.3 2:52:44.8 3:37.5

Team - Marble Falls

Finish Position - 3

Team Score (places): 73

Team Score (times): 1:14:07.1

Ave Time:14:49.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 224 Jonathan Randolph   8 8 13:28.8 13:28.8 0:00.0
2 222 Shea Johnson   10 18 13:38.9 27:07.7 0:10.1
3 221 Brett Gustafson   17 35 14:36.1 41:43.8 1:07.3
4 223 Matt Martin   18 53 15:14.8 56:58.6 1:46.0
5 225 Hayden Holder   20 73 17:08.5 1:14:07.1 3:39.7
6 220 Jon Burk   (25) (98) 26:50.5 1:40:57.6 13:21.7

Team - Lampasas

Finish Position - 4

Team Score (places): 109

Team Score (times): 1:39:13.7

Ave Time:19:50.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 152 Ej Jones   19 19 16:23.9 16:23.9 0:00.0
2 153 Regan Kelly   21 40 17:27.8 33:51.7 1:03.8
3 151 Hector Hernandez   22 62 17:45.6 51:37.3 1:21.7
4 150 Jake Bandavandis   23 85 21:59.3 1:13:36.6 5:35.3
5 154 Dominick Questel   24 109 25:37.0 1:39:13.7 9:13.1

Team - Cove

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 994 Elijah Smith   Less Than 5   15:43.9 15:43.9 0:00.0
2 995 Adrian Alejandro   Less Than 5   16:40.6 32:24.5 0:56.6
3 993 Carson Anderson   Less Than 5   17:26.7 49:51.2 1:42.7
4 996 Tyler Cotton   Less Than 5   26:57.4 1:16:48.6 11:13.4

Team - Cove Lee

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 34 Zack Martin   Less Than 5   17:34.9 17:34.9 0:00.0

Team - Lago Vista

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 97 Lucas Lawless   Less Than 5   12:53.2 12:53.2 0:00.0
2 98 Parker Maddox   Less Than 5   17:37.1 30:30.3 4:43.9

Team - Llano

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 180 Chris Chaffee   Less Than 5   14:07.6 14:07.6 0:00.0
2 181 Colby Enberg   Less Than 5   15:52.4 30:00.1 1:44.8
3 182 Perry Thomas   Less Than 5   17:43.5 47:43.7 3:35.9

Team - Lometa

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 190 Enrique Prado   Less Than 5   12:26.6 12:26.6 0:00.0
2 195 Luis Acevedo   Less Than 5   13:11.9 25:38.5 0:45.3
3 191 Zechariah Erebia   Less Than 5   16:42.1 42:20.7 4:15.5
Top

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 964 Ashlyn Calhoun Burnet 14:18.1 7:09/M    
2 (< 5) 965 Maria Leon Burnet 14:25.4 7:13/M    
3 1 86 Amie Pyka Fredricksburg 14:48.5 7:24/M    
4 2 24 Anna Beamesderfer Cove 15:00.5 7:30/M    
5 (< 5) 980 Esther Tong Central Texas Christian School 15:11.3 7:36/M    
6 (< 5) 979 Haley Holmes Central Texas Christian School 15:14.0 7:37/M    
7 3 56 Linda Infante Cove Lee 15:19.3 7:40/M    
8 4 137 Emma Vincent Lago Vista 15:20.7 7:40/M    
9 5 87 Avery Semmler Fredricksburg 15:23.0 7:42/M    
10 6 198 Carina Sanchez Marble Falls 15:24.7 7:42/M    
11 7 127 Phoebe Gale Lago Vista 15:40.1 7:50/M    
12 8 170 Micah Lusby Llano 15:48.5 7:54/M    
13 9 130 Sarah Long Lago Vista 15:50.3 7:55/M    
14 10 139 Leilany Alvarez Lampasas 15:52.0 7:56/M    
15 11 196 Isabel Dahl Marble Falls 16:08.7 8:04/M    
16 12 51 Dy'Mond Spencer Cove Lee 16:10.8 8:05/M    
17 13 169 Erin Waters Llano 16:11.9 8:06/M    
18 14 161 Abby Valdez Lampasas 16:16.0 8:08/M    
19 15 89 Skylar Denton Fredricksburg 16:16.4 8:08/M    
20 16 90 Reese Griffin Fredricksburg 16:17.6 8:09/M    
21 17 27 Grace Taylor Cove 16:34.3 8:17/M    
22 18 172 Kylee Brown Llano 16:34.5 8:17/M    
23 19 88 Genesa Quay Fredricksburg 16:47.9 8:24/M    
24 20 183 Emily Garcia Lometa 16:48.0 8:24/M    
25 21 91 Perla Aguilar Fredricksburg 17:12.9 8:36/M    
26 22 157 Brooke Miller Lampasas 17:23.0 8:42/M    
27 23 171 Tarynn Bachman Llano 17:24.9 8:42/M    
28 24 32 Abby Kennerson Cove 17:26.5 8:43/M    
29 25 126 Lorelee Felix Lago Vista 17:29.1 8:45/M    
30 26 138 Mckenna Walker Lago Vista 17:41.3 8:51/M    
31 27 156 Brianna Miller Lampasas 17:45.2 8:53/M    
32 28 25 Kristina Varela Cove 17:48.8 8:54/M    
33 29 197 Sayra Salazar Marble Falls 17:57.8 8:59/M    
34 30 128 Yulisa Juarez Lago Vista 18:06.2 9:03/M    
35 31 26 Abigail Mullen Cove 18:09.5 9:05/M    
36 32 132 Emily Moxley Lago Vista 18:11.1 9:06/M    
37 (> 7) 133 Ashley Purky Lago Vista 18:21.6 9:11/M    
38 (< 5) 966 Zaida Freeman Burnet 18:21.8 9:11/M    
39 (> 7) 134 Delaney Reighly Lago Vista 18:27.5 9:14/M    
40 33 55 Alyssa Marmajelo Cove Lee 18:36.4 9:18/M    
41 34 199 Ansley Steward Marble Falls 18:51.4 9:26/M    
42 35 33 Isis Solomon Cove 18:52.5 9:26/M    
43 36 57 Mikayla Wilson Cove Lee 18:53.1 9:27/M    
44 37 54 Destiney Barros Cove Lee 18:59.0 9:30/M    
45 38 184 Janette Carbajal Lometa 19:00.2 9:30/M    
46 (> 7) 135 Candence Samson Lago Vista 19:03.7 9:32/M    
47 39 158 Rebekah Pearce Lampasas 19:04.1 9:32/M    
48 40 159 Toni Poole Lampasas 19:14.6 9:37/M    
49 41 160 Tyler Sousounis Lampasas 19:16.3 9:38/M    
50 (< 5) 978 Grace Quander Central Texas Christian School 19:19.9 9:40/M    
51 (> 7) 129 Kat Liza Lago Vista 19:24.2 9:42/M    
52 42 189 Emily Andrade Lometa 19:24.4 9:42/M    
53 43 52 Gabby Edouard Cove Lee 19:29.3 9:45/M    
54 44 174 Gillian Fletcher Llano 19:36.5 9:48/M    
55 (> 7) 125 Christal Cantrell Lago Vista 19:41.4 9:51/M    
56 45 19 Kayla Zamora Cove 19:44.8 9:52/M    
57 46 187 Adalee Hale Lometa 19:55.8 9:58/M    
58 (> 7) 20 Keanu Dockins Cove 20:02.8 10:01/M    
59 (> 7) 18 Danielle Bailey Cove 20:05.6 10:03/M    
60 47 53 Michaela O'Neil Cove Lee 20:26.3 10:13/M    
61 (> 7) 136 Beth Seyer Lago Vista 21:04.3 10:32/M    
62 (> 7) 58 Ashley Rosser Cove Lee 21:04.3 10:32/M    
63 48 200 Jenna Watson Marble Falls 21:11.1 10:36/M    
64 49 173 Caroline Oestreich Llano 21:30.0 10:45/M    
65 50 185 Claudia Carbajal Lometa 21:30.4 10:45/M    
66 51 188 Shyanne Tower Lometa 21:32.8 10:46/M    
67 (> 7) 23 Jazmyne Jackson Cove 21:44.1 10:52/M    
68 (> 7) 21 Zeannah Maynard Cove 21:51.1 10:56/M    
69 52 92 Samantha Perez Fredricksburg 21:53.3 10:57/M    
70 (> 7) 30 Takia Mayhew Cove 22:01.8 11:01/M    
71 (> 7) 22 Nylaje Hill Cove 22:05.4 11:03/M    
72 53 186 Lindsey Triplet Lometa 22:25.7 11:13/M    
73 (> 7) 155 Vivian Gardner Lampasas 22:34.4 11:17/M    
Top

Overall Finish List - Girls

8th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 242 Jaci McGregor Salado 12:46.7 6:23/M    
2 2 202 Bailey Goggans Marble Falls 13:35.0 6:48/M    
3 (< 5) 176 Anna Casey Llano 13:41.5 6:51/M    
4 (< 5) 258 Annabelle Weaver TX School for the Deaf 14:03.9 7:02/M    
5 3 967 Gracyn Bennett Burnet 14:16.6 7:08/M    
6 4 37 Emily Armstrong Cove Lee 14:25.0 7:13/M    
7 5 251 Avery Fossum Salado 14:27.6 7:14/M    
8 6 122 Skylar Stefka Lago Vista 14:29.6 7:15/M    
9 7 203 Bethany Hesskew Marble Falls 14:34.8 7:17/M    
10 8 117 Esther Long Lago Vista 14:41.6 7:21/M    
11 9 243 Kimberly Kendall Salado 14:45.5 7:23/M    
12 10 204 Saige Huffman Marble Falls 14:49.3 7:25/M    
13 11 115 Hailee Cosgrove Lago Vista 14:53.8 7:27/M    
14 (< 5) 178 Madison Zytez Llano 14:56.8 7:28/M    
15 12 143 Isabella Marquez Lampasas 15:02.2 7:31/M    
16 13 249 Savannah Piche' Salado 15:16.7 7:38/M    
17 14 201 Jennifer Arreguin Marble Falls 15:22.3 7:41/M    
18 15 93 Sydney Slaughter Fredricksburg 15:24.6 7:42/M    
19 16 116 Emma Eagle Lago Vista 15:25.1 7:43/M    
20 17 84 Sadie Eidson Fredricksburg 15:26.5 7:43/M    
21 (< 5) 982 Kirsten Bush Central Texas Christian School 15:36.7 7:48/M    
22 18 247 Preslee Webb Salado 15:38.0 7:49/M    
23 19 94 Aurora Bloodgood Fredricksburg 15:39.9 7:50/M    
24 20 82 Jade Whiting Fredricksburg 15:42.9 7:51/M    
25 21 81 Abbie Reno Fredricksburg 15:43.5 7:52/M    
26 22 111 Tc Cable Lago Vista 15:47.6 7:54/M    
27 23 252 Eishen Young Salado 15:51.9 7:56/M    
28 24 969 Esmerelda Carreon Burnet 15:55.6 7:58/M    
29 25 145 Kailey Odonnell Lampasas 15:57.8 7:59/M    
30 26 205 Haydyn Long Marble Falls 16:01.7 8:01/M    
31 27 246 Morgan Mays Salado 16:09.4 8:05/M    
32 28 970 Makenna Gilmore Burnet 16:11.5 8:06/M    
33 (> 7) 244 Lily Lougheed Salado 16:13.9 8:07/M    
34 29 10 Tristan Carel Cove 16:15.7 8:08/M    
35 30 113 Katelyn Coldicott Lago Vista 16:20.2 8:10/M    
36 31 110 Schuyler Burke Lago Vista 16:28.4 8:14/M    
37 32 207 Madison Seely Marble Falls 16:31.5 8:16/M    
38 33 7 Destiny Spruill Cove 16:35.5 8:18/M    
39 34 44 Savanna Walker Cove Lee 16:36.3 8:18/M    
40 35 83 Kayla Feller Fredricksburg 16:41.7 8:21/M    
41 (< 5) 179 Isabella Carpenter Llano 16:43.0 8:22/M    
42 36 6 Amberlin Sansom Cove 16:43.4 8:22/M    
43 (< 5) 177 Alyssa Hernandez Llano 16:43.5 8:22/M    
44 37 140 Janice Hanson Lampasas 16:44.2 8:22/M    
45 38 38 Olivea Naguellah Cove Lee 16:57.3 8:29/M    
46 (> 7) 241 Hannah White Salado 16:58.2 8:29/M    
47 39 148 Rebecca Robbins Lampasas 17:01.9 8:31/M    
48 40 146 Annalise Rickles Lampasas 17:02.3 8:31/M    
49 (> 7) 240 Gia Price Salado 17:03.3 8:32/M    
50 (> 7) 250 Anne Marie Gilmore Salado 17:04.4 8:32/M    
51 (> 7) 245 Lindsey Neas Salado 17:06.6 8:33/M    
52 (> 7) 114 Leah Coldicott Lago Vista 17:06.8 8:33/M    
53 41 9 Shayla Pollot Cove 17:12.5 8:36/M    
54 42 40 Jayln Ayala Cove Lee 17:21.1 8:41/M    
55 43 43 Lesly Mendoz Cove Lee 17:22.3 8:41/M    
56 44 39 Myranda Lewis Cove Lee 17:23.9 8:42/M    
57 (> 7) 120 Emily Pieklik Lago Vista 17:29.1 8:45/M    
58 (> 7) 118 Cassie McKinney Lago Vista 17:29.8 8:45/M    
59 45 15 Theresa Herrera Cove 17:37.9 8:49/M    
60 46 41 Jaceira Glass-Fracier Cove Lee 17:48.7 8:54/M    
61 47 8 Joniah Patrick Cove 18:06.8 9:03/M    
62 (> 7) 36 Katlyn Borego Cove Lee 18:18.7 9:09/M    
63 (< 5) 983 Avery Wright Central Texas Christian School 18:20.7 9:10/M    
64 48 971 Halee Mucigrossi Burnet 18:44.3 9:22/M    
65 49 972 Helaina Rojas Burnet 18:45.0 9:23/M    
66 50 268 Randie Roberts Lampasas 18:46.7 9:23/M    
67 51 206 Perla Morales Marble Falls 18:52.5 9:26/M    
68 52 80 Amanda Phelps Fredricksburg 18:56.3 9:28/M    
69 (> 7) 85 Kyla Kasper Fredricksburg 19:04.5 9:32/M    
70 (> 7) 254 Laura Willingham Salado 19:05.9 9:33/M    
71 53 142 Mary Lajennessee Lampasas 19:12.9 9:36/M    
72 (> 7) 124 Miya Voita Lago Vista 19:20.4 9:40/M    
73 (> 7) 144 Erin Nobles Lampasas 19:29.4 9:45/M    
74 (> 7) 147 Virginia Ring Lampasas 19:30.0 9:45/M    
75 (< 5) 984 Josie Collier Central Texas Christian School 19:30.6 9:45/M    
76 (> 7) 42 Celeste Valencia Cove Lee 19:47.6 9:54/M    
77 (> 7) 112 Ella Chadwick Lago Vista 20:08.8 10:04/M    
78 (> 7) 253 Emma Grant Salado 20:19.8 10:10/M    
79 (> 7) 123 Addy Womack Lago Vista 20:22.3 10:11/M    
80 54 968 Madison Carapepe Burnet 20:27.8 10:14/M    
81 (> 7) 141 Jill Heivilin Lampasas 20:45.6 10:23/M    
82 (> 7) 239 Bailey Piche' Salado 21:03.6 10:32/M    
83 55 5 Kaylani Addison Cove 21:17.1 10:39/M    
84 (> 7) 16 Gabby Matusiak Cove 21:28.7 10:44/M    
85 (> 7) 255 Mckenzie Hawkins Salado 22:16.9 11:08/M    
Top

Team Summary Report - Girls

7th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Fredricksburg 56 1 5 15 16 19 21 52    
Top 5 Times: 1:19:33.6  
2 Lago Vista 71 4 7 9 25 26 30 32    
Top 5 Times: 1:22:01.7  
3 Cove 102 2 17 24 28 31 35 45    
Top 5 Times: 1:24:59.8  
4 Llano 106 8 13 18 23 44 49    
Top 5 Times: 1:25:36.5  
5 Lampasas 112 10 14 22 27 39 40 41    
Top 5 Times: 1:26:20.5  
6 Cove Lee 121 3 12 33 36 37 43 47    
Top 5 Times: 1:27:58.7  
7 Marble Falls 128 6 11 29 34 48    
Top 5 Times: 1:29:33.9  
8 Lometa 196 20 38 42 46 50 51 53    
Top 5 Times: 1:36:39.0  
Inc. Burnet 3 finishers    
Inc. Central Texas Christian School 3 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

8th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Salado 46 1 5 9 13 18 23 27    
Top 5 Times: 1:12:54.8  
2 Marble Falls 59 2 7 10 14 26 32 51    
Top 5 Times: 1:14:23.3  
3 Lago Vista 63 6 8 11 16 22 30 31    
Top 5 Times: 1:15:17.8  
4 Fredricksburg 92 15 17 19 20 21 35 52    
Top 5 Times: 1:17:57.5  
5 Burnet 152 3 24 28 48 49 54    
Top 5 Times: 1:23:53.1  
6 Lampasas 153 12 25 37 39 40 50 53    
Top 5 Times: 1:21:48.6  
7 Cove Lee 161 4 34 38 42 43 44 46    
Top 5 Times: 1:22:42.3  
8 Cove 184 29 33 36 41 45 47 55    
Top 5 Times: 1:24:25.1  
Inc. Central Texas Christian School 3 finishers    
Inc. Llano 4 finishers    
Inc. TX School for the Deaf 1 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

7th Grade Girls

All Teams

Team - Fredricksburg

Finish Position - 1

Team Score (places): 56

Team Score (times): 1:19:33.6

Ave Time:15:54.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 86 Amie Pyka   1 1 14:48.5 14:48.5 0:00.0
2 87 Avery Semmler   5 6 15:23.0 30:11.6 0:34.4
3 89 Skylar Denton   15 21 16:16.4 46:28.0 1:27.8
4 90 Reese Griffin   16 37 16:17.6 1:02:45.6 1:29.0
5 88 Genesa Quay   19 56 16:47.9 1:19:33.6 1:59.3
6 91 Perla Aguilar   (21) (77) 17:12.9 1:36:46.5 2:24.3
7 92 Samantha Perez   (52) (129) 21:53.3 1:58:39.8 7:04.7

Team - Lago Vista

Finish Position - 2

Team Score (places): 71

Team Score (times): 1:22:01.7

Ave Time:16:24.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 137 Emma Vincent   4 4 15:20.7 15:20.7 0:00.0
2 127 Phoebe Gale   7 11 15:40.1 31:00.8 0:19.3
3 130 Sarah Long   9 20 15:50.3 46:51.2 0:29.6
4 126 Lorelee Felix   25 45 17:29.1 1:04:20.4 2:08.3
5 138 Mckenna Walker   26 71 17:41.3 1:22:01.7 2:20.5
6 128 Yulisa Juarez   (30) (101) 18:06.2 1:40:07.9 2:45.4
7 132 Emily Moxley   (32) (133) 18:11.1 1:58:19.0 2:50.3
8 133 Ashley Purky   More Than 7   18:21.6 2:16:40.6 3:00.8
9 134 Delaney Reighly   More Than 7   18:27.5 2:35:08.2 3:06.8
10 135 Candence Samson   More Than 7   19:03.7 2:54:12.0 3:43.0
11 129 Kat Liza   More Than 7   19:24.2 3:13:36.3 4:03.5
12 125 Christal Cantrell   More Than 7   19:41.4 3:33:17.7 4:20.6
13 136 Beth Seyer   More Than 7   21:04.3 3:54:22.1 5:43.5

Team - Cove

Finish Position - 3

Team Score (places): 102

Team Score (times): 1:24:59.8

Ave Time:16:59.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 24 Anna Beamesderfer   2 2 15:00.5 15:00.5 0:00.0
2 27 Grace Taylor   17 19 16:34.3 31:34.9 1:33.8
3 32 Abby Kennerson   24 43 17:26.5 49:01.4 2:25.9
4 25 Kristina Varela   28 71 17:48.8 1:06:50.3 2:48.2
5 26 Abigail Mullen   31 102 18:09.5 1:24:59.8 3:09.0
6 33 Isis Solomon   (35) (137) 18:52.5 1:43:52.4 3:51.9
7 19 Kayla Zamora   (45) (182) 19:44.8 2:03:37.2 4:44.2
8 20 Keanu Dockins   More Than 7   20:02.8 2:23:40.0 5:02.2
9 18 Danielle Bailey   More Than 7   20:05.6 2:43:45.7 5:05.1
10 23 Jazmyne Jackson   More Than 7   21:44.1 3:05:29.8 6:43.5
11 21 Zeannah Maynard   More Than 7   21:51.1 3:27:21.0 6:50.5
12 30 Takia Mayhew   More Than 7   22:01.8 3:49:22.8 7:01.3
13 22 Nylaje Hill   More Than 7   22:05.4 4:11:28.2 7:04.8

Team - Llano

Finish Position - 4

Team Score (places): 106

Team Score (times): 1:25:36.5

Ave Time:17:07.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 170 Micah Lusby   8 8 15:48.5 15:48.5 0:00.0
2 169 Erin Waters   13 21 16:11.9 32:00.5 0:23.4
3 172 Kylee Brown   18 39 16:34.5 48:35.0 0:45.9
4 171 Tarynn Bachman   23 62 17:24.9 1:06:00.0 1:36.4
5 174 Gillian Fletcher   44 106 19:36.5 1:25:36.5 3:47.9
6 173 Caroline Oestreich   (49) (155) 21:30.0 1:47:06.6 5:41.4

Team - Lampasas

Finish Position - 5

Team Score (places): 112

Team Score (times): 1:26:20.5

Ave Time:17:16.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 139 Leilany Alvarez   10 10 15:52.0 15:52.0 0:00.0
2 161 Abby Valdez   14 24 16:16.0 32:08.1 0:23.9
3 157 Brooke Miller   22 46 17:23.0 49:31.1 1:30.9
4 156 Brianna Miller   27 73 17:45.2 1:07:16.4 1:53.2
5 158 Rebekah Pearce   39 112 19:04.1 1:26:20.5 3:12.0
6 159 Toni Poole   (40) (152) 19:14.6 1:45:35.2 3:22.5
7 160 Tyler Sousounis   (41) (193) 19:16.3 2:04:51.5 3:24.2
8 155 Vivian Gardner   More Than 7   22:34.4 2:27:26.0 6:42.3

Team - Cove Lee

Finish Position - 6

Team Score (places): 121

Team Score (times): 1:27:58.7

Ave Time:17:35.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 56 Linda Infante   3 3 15:19.3 15:19.3 0:00.0
2 51 Dy'Mond Spencer   12 15 16:10.8 31:30.1 0:51.5
3 55 Alyssa Marmajelo   33 48 18:36.4 50:06.5 3:17.1
4 57 Mikayla Wilson   36 84 18:53.1 1:08:59.7 3:33.8
5 54 Destiney Barros   37 121 18:59.0 1:27:58.7 3:39.7
6 52 Gabby Edouard   (43) (164) 19:29.3 1:47:28.0 4:10.0
7 53 Michaela O'Neil   (47) (211) 20:26.3 2:07:54.4 5:07.0
8 58 Ashley Rosser   More Than 7   21:04.3 2:28:58.7 5:45.0

Team - Marble Falls

Finish Position - 7

Team Score (places): 128

Team Score (times): 1:29:33.9

Ave Time:17:54.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 198 Carina Sanchez   6 6 15:24.7 15:24.7 0:00.0
2 196 Isabel Dahl   11 17 16:08.7 31:33.5 0:43.9
3 197 Sayra Salazar   29 46 17:57.8 49:31.4 2:33.0
4 199 Ansley Steward   34 80 18:51.4 1:08:22.8 3:26.6
5 200 Jenna Watson   48 128 21:11.1 1:29:33.9 5:46.3

Team - Lometa

Finish Position - 8

Team Score (places): 196

Team Score (times): 1:36:39.0

Ave Time:19:19.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 183 Emily Garcia   20 20 16:48.0 16:48.0 0:00.0
2 184 Janette Carbajal   38 58 19:00.2 35:48.3 2:12.1
3 189 Emily Andrade   42 100 19:24.4 55:12.7 2:36.3
4 187 Adalee Hale   46 146 19:55.8 1:15:08.5 3:07.7
5 185 Claudia Carbajal   50 196 21:30.4 1:36:39.0 4:42.4
6 188 Shyanne Tower   (51) (247) 21:32.8 1:58:11.9 4:44.8
7 186 Lindsey Triplet   (53) (300) 22:25.7 2:20:37.7 5:37.7

Team - Burnet

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 964 Ashlyn Calhoun   Less Than 5   14:18.1 14:18.1 0:00.0
2 965 Maria Leon   Less Than 5   14:25.4 28:43.5 0:07.3
3 966 Zaida Freeman   Less Than 5   18:21.8 47:05.3 4:03.7

Team - Central Texas Christian School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 980 Esther Tong   Less Than 5   15:11.3 15:11.3 0:00.0
2 979 Haley Holmes   Less Than 5   15:14.0 30:25.3 0:02.7
3 978 Grace Quander   Less Than 5   19:19.9 49:45.3 4:08.6
Top

Final Team Results - Girls

8th Grade Girls

All Teams

Team - Salado

Finish Position - 1

Team Score (places): 46

Team Score (times): 1:12:54.8

Ave Time:14:34.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 242 Jaci McGregor   1 1 12:46.7 12:46.7 0:00.0
2 251 Avery Fossum   5 6 14:27.6 27:14.4 1:40.9
3 243 Kimberly Kendall   9 15 14:45.5 41:59.9 1:58.7
4 249 Savannah Piche'   13 28 15:16.7 57:16.7 2:29.9
5 247 Preslee Webb   18 46 15:38.0 1:12:54.8 2:51.2
6 252 Eishen Young   (23) (69) 15:51.9 1:28:46.7 3:05.1
7 246 Morgan Mays   (27) (96) 16:09.4 1:44:56.2 3:22.6
8 244 Lily Lougheed   More Than 7   16:13.9 2:01:10.2 3:27.1
9 241 Hannah White   More Than 7   16:58.2 2:18:08.4 4:11.4
10 240 Gia Price   More Than 7   17:03.3 2:35:11.8 4:16.5
11 250 Anne Marie Gilmore   More Than 7   17:04.4 2:52:16.2 4:17.6
12 245 Lindsey Neas   More Than 7   17:06.6 3:09:22.8 4:19.8
13 254 Laura Willingham   More Than 7   19:05.9 3:28:28.8 6:19.1
14 253 Emma Grant   More Than 7   20:19.8 3:48:48.7 7:33.0
15 239 Bailey Piche'   More Than 7   21:03.6 4:09:52.3 8:16.8
16 255 Mckenzie Hawkins   More Than 7   22:16.9 4:32:09.2 9:30.1

Team - Marble Falls

Finish Position - 2

Team Score (places): 59

Team Score (times): 1:14:23.3

Ave Time:14:52.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 202 Bailey Goggans   2 2 13:35.0 13:35.0 0:00.0
2 203 Bethany Hesskew   7 9 14:34.8 28:09.8 0:59.8
3 204 Saige Huffman   10 19 14:49.3 42:59.1 1:14.3
4 201 Jennifer Arreguin   14 33 15:22.3 58:21.5 1:47.3
5 205 Haydyn Long   26 59 16:01.7 1:14:23.3 2:26.7
6 207 Madison Seely   (32) (91) 16:31.5 1:30:54.8 2:56.5
7 206 Perla Morales   (51) (142) 18:52.5 1:49:47.3 5:17.5

Team - Lago Vista

Finish Position - 3

Team Score (places): 63

Team Score (times): 1:15:17.8

Ave Time:15:03.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 122 Skylar Stefka   6 6 14:29.6 14:29.6 0:00.0
2 117 Esther Long   8 14 14:41.6 29:11.2 0:12.0
3 115 Hailee Cosgrove   11 25 14:53.8 44:05.1 0:24.2
4 116 Emma Eagle   16 41 15:25.1 59:30.2 0:55.5
5 111 Tc Cable   22 63 15:47.6 1:15:17.8 1:18.0
6 113 Katelyn Coldicott   (30) (93) 16:20.2 1:31:38.1 1:50.6
7 110 Schuyler Burke   (31) (124) 16:28.4 1:48:06.6 1:58.8
8 114 Leah Coldicott   More Than 7   17:06.8 2:05:13.5 2:37.2
9 120 Emily Pieklik   More Than 7   17:29.1 2:22:42.6 2:59.5
10 118 Cassie McKinney   More Than 7   17:29.8 2:40:12.4 3:00.2
11 124 Miya Voita   More Than 7   19:20.4 2:59:32.9 4:50.8
12 112 Ella Chadwick   More Than 7   20:08.8 3:19:41.8 5:39.2
13 123 Addy Womack   More Than 7   20:22.3 3:40:04.1 5:52.7

Team - Fredricksburg

Finish Position - 4

Team Score (places): 92

Team Score (times): 1:17:57.5

Ave Time:15:35.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 93 Sydney Slaughter   15 15 15:24.6 15:24.6 0:00.0
2 84 Sadie Eidson   17 32 15:26.5 30:51.1 0:01.9
3 94 Aurora Bloodgood   19 51 15:39.9 46:31.1 0:15.3
4 82 Jade Whiting   20 71 15:42.9 1:02:14.0 0:18.3
5 81 Abbie Reno   21 92 15:43.5 1:17:57.5 0:18.8
6 83 Kayla Feller   (35) (127) 16:41.7 1:34:39.3 1:17.1
7 80 Amanda Phelps   (52) (179) 18:56.3 1:53:35.6 3:31.7
8 85 Kyla Kasper   More Than 7   19:04.5 2:12:40.1 3:39.8

Team - Burnet

Finish Position - 5

Team Score (places): 152

Team Score (times): 1:23:53.1

Ave Time:16:46.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 967 Gracyn Bennett   3 3 14:16.6 14:16.6 0:00.0
2 969 Esmerelda Carreon   24 27 15:55.6 30:12.2 1:38.9
3 970 Makenna Gilmore   28 55 16:11.5 46:23.7 1:54.8
4 971 Halee Mucigrossi   48 103 18:44.3 1:05:08.0 4:27.7
5 972 Helaina Rojas   49 152 18:45.0 1:23:53.1 4:28.4
6 968 Madison Carapepe   (54) (206) 20:27.8 1:44:20.9 6:11.2

Team - Lampasas

Finish Position - 6

Team Score (places): 153

Team Score (times): 1:21:48.6

Ave Time:16:21.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 143 Isabella Marquez   12 12 15:02.2 15:02.2 0:00.0
2 145 Kailey Odonnell   25 37 15:57.8 31:00.1 0:55.6
3 140 Janice Hanson   37 74 16:44.2 47:44.4 1:41.9
4 148 Rebecca Robbins   39 113 17:01.9 1:04:46.3 1:59.6
5 146 Annalise Rickles   40 153 17:02.3 1:21:48.6 2:00.0
6 268 Randie Roberts   (50) (203) 18:46.7 1:40:35.4 3:44.4
7 142 Mary Lajennessee   (53) (256) 19:12.9 1:59:48.3 4:10.6
8 144 Erin Nobles   More Than 7   19:29.4 2:19:17.7 4:27.1
9 147 Virginia Ring   More Than 7   19:30.0 2:38:47.8 4:27.8
10 141 Jill Heivilin   More Than 7   20:45.6 2:59:33.5 5:43.3

Team - Cove Lee

Finish Position - 7

Team Score (places): 161

Team Score (times): 1:22:42.3

Ave Time:16:32.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 37 Emily Armstrong   4 4 14:25.0 14:25.0 0:00.0
2 44 Savanna Walker   34 38 16:36.3 31:01.4 2:11.2
3 38 Olivea Naguellah   38 76 16:57.3 47:58.7 2:32.2
4 40 Jayln Ayala   42 118 17:21.1 1:05:19.9 2:56.1
5 43 Lesly Mendoz   43 161 17:22.3 1:22:42.3 2:57.3
6 39 Myranda Lewis   (44) (205) 17:23.9 1:40:06.2 2:58.8
7 41 Jaceira Glass-Fracier   (46) (251) 17:48.7 1:57:55.0 3:23.6
8 36 Katlyn Borego   More Than 7   18:18.7 2:16:13.7 3:53.6
9 42 Celeste Valencia   More Than 7   19:47.6 2:36:01.4 5:22.5

Team - Cove

Finish Position - 8

Team Score (places): 184

Team Score (times): 1:24:25.1

Ave Time:16:53.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 10 Tristan Carel   29 29 16:15.7 16:15.7 0:00.0
2 7 Destiny Spruill   33 62 16:35.5 32:51.2 0:19.7
3 6 Amberlin Sansom   36 98 16:43.4 49:34.6 0:27.6
4 9 Shayla Pollot   41 139 17:12.5 1:06:47.2 0:56.7
5 15 Theresa Herrera   45 184 17:37.9 1:24:25.1 1:22.1
6 8 Joniah Patrick   (47) (231) 18:06.8 1:42:32.0 1:51.0
7 5 Kaylani Addison   (55) (286) 21:17.1 2:03:49.1 5:01.3
8 16 Gabby Matusiak   More Than 7   21:28.7 2:25:17.8 5:12.9

Team - Central Texas Christian School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 982 Kirsten Bush   Less Than 5   15:36.7 15:36.7 0:00.0
2 983 Avery Wright   Less Than 5   18:20.7 33:57.5 2:43.9
3 984 Josie Collier   Less Than 5   19:30.6 53:28.2 3:53.9

Team - Llano

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 176 Anna Casey   Less Than 5   13:41.5 13:41.5 0:00.0
2 178 Madison Zytez   Less Than 5   14:56.8 28:38.4 1:15.2
3 179 Isabella Carpenter   Less Than 5   16:43.0 45:21.4 3:01.4
4 177 Alyssa Hernandez   Less Than 5   16:43.5 1:02:05.0 3:02.0

Team - TX School for the Deaf

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 258 Annabelle Weaver   Less Than 5   14:03.9 14:03.9 0:00.0