Girl Scout Thin Mint Sprint

Overall Finish List

February 13, 2016


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Erik Archer Van Nuys CA 167 47 M 1 Top Fin 20:08.0 6:31/M
2 Lindsay Toups 159 15 F 1 Top Fin 23:30.8 7:35/M
3 Laura Crider Lorena TX 174 29 F 1 20-29 24:05.8 7:47/M
4 Justin Bartek 104 14 M 1 1-14 25:20.0 8:10/M
5 Mike Markum Woodway TX 130 13 M 2 1-14 25:48.8 8:20/M
6 Chris Earles Hewitt TX 112 50 M 1 50-59 26:25.0 8:33/M
7 Dq Carter 106 14 M 3 1-14 26:27.5 8:32/M
8 David Partridge Richmond TX 165 62 M 1 60-99 26:27.9 8:35/M
9 David Marek Woodway TX 129 47 M 1 40-49 26:40.0 8:37/M
10 Wade Miller Lorena TX 168 47 M 2 40-49 26:52.6 8:41/M
11 Nick Chancellor 107 14 M 4 1-14 27:36.5 8:55/M
12 Pam McKown Hewitt TX 138 33 F 1 30-39 27:50.5 9:00/M
13 Mark Parker Waco TX 141 55 M 2 50-59 28:00.3 9:03/M
14 Dennis Alston Calvert TX 101 72 M 2 60-99 28:58.7 9:23/M
15 Maggie Gilmer Lorena TX 116 27 F 2 20-29 29:01.9 9:25/M
16 Michelle Williams Waco TX 164 52 F 1 50-59 29:29.1 9:32/M
17 Trina Derosier Hewitt TX 111 43 F 1 40-49 29:58.2 9:44/M
18 Megan Pate Hewitt TX 143 30 F 2 30-39 31:07.1 10:06/M
19 Aimee Norman 140 31 F 3 30-39 31:24.1 10:14/M
20 Macy Warburton Waco TX 160 22 F 3 20-29 32:52.4 10:40/M
21 Marci Schwartz 152 36 F 4 30-39 34:20.7 11:10/M
22 Isabella Balcells Temple TX 173 20 F 4 20-29 34:20.8 11:10/M
23 Jasmine Khan Waco TX 124 51 F 2 50-59 34:38.9 11:12/M
24 Amanda Haygood Woodway TX 119 33 F 5 30-39 34:52.1 11:16/M
25 Junalee Shupe 154 8 F 1 1-14 34:54.6 11:16/M
26 Melinda Parker Waco TX 142 32 F 6 30-39 35:20.6 11:31/M
27 David Derosier Hewitt TX 110 45 M 3 40-49 35:50.7 11:38/M
28 Sierra Snowden 157 10 F 2 1-14 37:37.7 12:12/M
29 Petra Ashleman Waco TX 102 57 F 3 50-59 37:53.2 12:16/M
30 John Mark Snowden 155 35 M 1 30-39 38:19.2 12:25/M
31 Lisa McCabe Temple TX 134 42 F 2 40-49 38:29.6 12:30/M
32 Jessica Nelson 139 28 F 5 20-29 38:36.3 12:28/M
33 Addison Schwartz 150 7 F 3 1-14 38:36.6 12:33/M
34 Lex Schwartz 151 9 F 4 1-14 38:37.3 12:34/M
35 Steven Schwartz 153 44 M 4 40-49 38:37.6 12:34/M
36 Geary McCabe Temple TX 133 46 M 5 40-49 38:39.7 12:34/M
37 Lacey Ballew Hewitt TX 103 30 F 7 30-39 38:42.1 12:30/M
38 Alyssa Forman Mc Gregor TX 114 8 F 5 1-14 38:44.2 12:32/M
39 Tabitha Forman Mc Gregor TX 115 34 F 8 30-39 38:45.0 12:32/M
40 Deborah Green Hewitt TX 171 61 F 1 60-99 39:04.2 12:38/M
41 Susan Whitley Crawford TX 169 52 F 4 50-59 40:13.2 13:01/M
42 Donna Finto Temple TX 113 48 F 3 40-49 40:51.6 13:13/M
43 Carol Rios Hewitt TX 146 60 F 2 60-99 41:01.0 13:17/M
44 Kristi Hoida 120 50 F 5 50-59 41:22.7 13:26/M
45 Wendy Gray Van Nuys CA 166 42 F 4 40-49 41:27.9 13:28/M
46 Nicole McCallister Axtell TX 137 31 F 9 30-39 42:46.4 13:51/M
47 Willow Markum Woodway TX 132 11 F 6 1-14 42:48.3 13:52/M
48 Mark McCallister Axtell TX 136 33 M 2 30-39 42:50.1 13:52/M
49 Makynzie McCallister Axtell TX 135 9 F 7 1-14 42:52.2 13:53/M
50 Melora Roach Waco TX 147 43 F 5 40-49 43:51.7 18:43/M
51 Kathy Wise Waco TX 175 56 F 6 50-59 45:28.0 14:45/M
52 Scott Green Hewitt TX 172 57 M 3 50-59 45:29.6 14:43/M
53 Mary Kucera Waco TX 128 38 F 10 30-39 46:04.5 14:57/M
54 Nancy Markum Woodway TX 131 44 F 6 40-49 48:22.8 15:40/M
55 Peggy Kilgo Crawford TX 125 61 F 3 60-99 48:24.2 15:40/M
56 Jeff Cummings Mart TX 170 38 M 3 30-39 53:06.7 17:15/M
57 Mary Ramirez 144 48 F 7 40-49 54:27.5 17:39/M
58 Katlynn Cummings 109 12 F 8 1-14 54:32.6 17:43/M
59 Maya Whitt 162 10 F 9 1-14 56:35.5 18:20/M
60 Christina Cummings 108 32 F 11 30-39 56:36.0 18:23/M
61 Roxane Whitt 163 31 F 12 30-39 57:07.8 18:30/M
62 Regan Haddock Clifton TX 117 33 F 13 30-39 57:41.9 18:43/M