Valley Mills Cross Country Invitational

August 26, 2017


Results By Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - All Teams
Finish List - Girls - JV Girls - All Teams
Finish List - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Finish List - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - Varsity Girls - All Teams
Team Summary - Girls - JV Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Summary - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - Varsity Girls - All Teams
Team Detail - Girls - JV Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 7th Grade Girls - All Teams
Team Detail - Girls - 8th Grade Girls - All Teams
Finish List - Boys - Varsity Boys - All Teams
Finish List - Boys - JV Boys - All Teams
Finish List - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Finish List - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - Varsity Boys - All Teams
Team Summary - Boys - JV Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Summary - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - Varsity Boys - All Teams
Team Detail - Boys - JV Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 7th Grade Boys - All Teams
Team Detail - Boys - 8th Grade Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 140 Israel Pina Clifton HS 19:22.9 6:27/M    
2 2 144 Clayton Raines Clifton HS 19:24.9 6:28/M    
3 3 243 Adrian Arizmendi Troy High School 19:44.7 6:35/M    
4 4 102 Trevor Benner AXTELL 19:47.3 6:36/M    
5 5 251 Parker Hosch Troy High School 19:55.6 6:38/M    
6 6 146 Blake Schwartz Clifton HS 19:56.3 6:39/M    
7 (< 5) 281 Rodrigo Coronado Valley Mills 19:57.7 6:39/M    
8 7 213 Chandler Hrust Priddy 20:32.0 6:51/M    
9 8 143 Dakota Davis Clifton HS 20:32.8 6:51/M    
10 9 246 Landon Roberts Troy High School 21:00.6 7:00/M    
11 10 298 Brock Wilson AXTELL 21:07.9 7:02/M    
12 11 141 Hayden Horn Clifton HS 21:10.3 7:03/M    
13 12 252 Xavier Hernandez Troy High School 21:30.7 7:10/M    
14 13 250 Noah Martinez Troy High School 21:50.4 7:17/M    
15 14 101 Cody Reinke AXTELL 22:00.0 7:20/M    
16 (< 5) 280 Tanner Sargent Valley Mills 22:01.9 7:20/M    
17 15 297 Weslee Baker Troy High School 22:24.5 7:28/M    
18 16 103 Kevin Sauceda AXTELL 22:48.9 7:36/M    
19 17 104 Tucker Lucien AXTELL 22:49.2 7:36/M    
20 18 142 Scott Yaussi Clifton HS 22:51.7 7:37/M    
21 19 247 Levi Pierce Troy High School 23:13.7 7:44/M    
22 20 218 Chance Hodges Priddy 23:14.2 7:45/M    
23 21 147 Luke Cockrell Clifton HS 24:01.3 8:00/M    
24 22 214 Trinton Herron Priddy 24:20.4 8:07/M    
25 23 215 Carlos Andrade Priddy 24:23.3 8:08/M    
26 (< 5) 286 Christian Servin Valley Mills 24:34.2 8:11/M    
27 (> 7) 257 Kevin Noland Troy High School 25:03.1 8:21/M    
28 24 217 Dominic Goehmann Priddy 25:25.6 8:28/M    
29 25 216 Issac Goehmann Priddy 25:54.8 8:38/M    
30 (> 7) 145 Cameron Bateson Clifton HS 28:07.4 9:22/M    
31 (< 5) 284 W Brooks Valley Mills 29:16.3 9:45/M    
Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 219 Joey Hall Priddy 21:11.5 7:04/M    
2 (< 5) 110 Carson Farley AXTELL 22:59.3 7:40/M    
3 (< 5) 120 Zach Breeland AXTELL 23:03.5 7:41/M    
4 (< 5) 248 Mason Turner Troy High School 23:41.3 7:54/M    
5 (< 5) 244 Aidan McCown Troy High School 25:03.1 8:21/M    
6 (< 5) 117 Jeff Maler AXTELL 26:20.1 8:47/M    
7 (< 5) 119 Chestin Graham AXTELL 26:20.3 8:47/M    
8 (< 5) 223 Cotie Timmermann Priddy 28:22.1 9:27/M    
9 (< 5) 136 Antonio Jimenez Cameron Yoe 29:45.4 9:55/M    
Top

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 171 Coy Ritchie LORENA MIDDLE SCHOOL 13:29.8 6:45/M    
2 2 163 Taylor Cargill LORENA MIDDLE SCHOOL 13:51.2 6:56/M    
3 3 166 Cameron Elston LORENA MIDDLE SCHOOL 14:29.7 7:15/M    
4 4 167 Colton Ferguson LORENA MIDDLE SCHOOL 14:32.7 7:16/M    
5 5 170 Conner Pewitt LORENA MIDDLE SCHOOL 14:43.8 7:22/M    
6 (< 5) 130 Stedman Elliott Cameron Middle School 14:48.6 7:24/M    
7 6 164 Grayson Collins LORENA MIDDLE SCHOOL 15:21.5 7:41/M    
8 (< 5) 128 Colton Barbo Cameron Middle School 15:25.8 7:43/M    
9 7 168 Eric Hollingsworth LORENA MIDDLE SCHOOL 15:37.4 7:49/M    
10 (> 7) 173 Bowdy Shane LORENA MIDDLE SCHOOL 15:43.8 7:52/M    
11 (> 7) 165 Jake Ellis LORENA MIDDLE SCHOOL 16:23.3 8:12/M    
12 (> 7) 172 Khi Ritchie LORENA MIDDLE SCHOOL 16:40.0 8:20/M    
13 (> 7) 169 Chandler Kimberling LORENA MIDDLE SCHOOL 18:53.0 9:27/M    
14 (> 7) 174 Cayden Warren LORENA MIDDLE SCHOOL 19:07.0 9:34/M    
Top

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 198 Ethan Segovia LORENA MIDDLE SCHOOL 13:09.7 6:35/M    
2 (< 5) 227 Javier Delbosque Priddy 13:58.8 6:59/M    
3 (< 5) 224 Jarek Stout Priddy 14:04.6 7:02/M    
4 2 188 Zachary Carter LORENA MIDDLE SCHOOL 14:24.0 7:12/M    
5 3 193 Joshua Mathis LORENA MIDDLE SCHOOL 14:34.9 7:17/M    
6 4 200 Jeremy Sykora LORENA MIDDLE SCHOOL 14:39.2 7:20/M    
7 (< 5) 228 Zac Ward Priddy 14:42.9 7:21/M    
8 5 201 Jeremiah Vela LORENA MIDDLE SCHOOL 15:03.9 7:32/M    
9 6 196 Cole Nugent LORENA MIDDLE SCHOOL 15:17.6 7:39/M    
10 7 191 Garrett Glaser LORENA MIDDLE SCHOOL 15:28.9 7:44/M    
11 (< 5) 129 Joseph Barbo Cameron Middle School 16:49.7 8:25/M    
12 (> 7) 197 Trey Price LORENA MIDDLE SCHOOL 17:05.9 8:33/M    
13 (> 7) 202 Tyler Wilson LORENA MIDDLE SCHOOL 17:56.9 8:58/M    
14 (> 7) 189 Seth Dekker LORENA MIDDLE SCHOOL 18:19.1 9:10/M    
15 (> 7) 192 Nicholas Kasten LORENA MIDDLE SCHOOL 18:23.6 9:12/M    
16 (> 7) 195 John Moltzer LORENA MIDDLE SCHOOL 18:35.2 9:18/M    
17 (< 5) 226 Hunter Gutierrez Priddy 18:35.7 9:18/M    
18 (> 7) 190 Jacob Eastridge LORENA MIDDLE SCHOOL 23:46.4 11:53/M    
Top

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Clifton HS 28 1 2 6 8 11 18 21    
Top 5 Times: 1:40:27.3  
2 Troy High School 42 3 5 9 12 13 15 19    
Top 5 Times: 1:44:02.1  
3 AXTELL 61 4 10 14 16 17    
Top 5 Times: 1:48:33.6  
4 Priddy 96 7 20 22 23 24 25    
Top 5 Times: 1:57:55.8  
Inc. Valley Mills 4 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

JV Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
Inc. Priddy 2 finishers    
Inc. AXTELL 4 finishers    
Inc. Troy High School 2 finishers    
Inc. Cameron Yoe 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

7th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 LORENA MIDDLE SCHOOL 15 1 2 3 4 5 6 7    
Top 5 Times: 1:11:07.4  
Inc. Cameron Middle School 2 finishers    
Top

Team Summary Report - Boys

8th Grade Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 LORENA MIDDLE SCHOOL 15 1 2 3 4 5 6 7    
Top 5 Times: 1:11:52.0  
Inc. Cameron Middle School 1 finishers    
Inc. Priddy 4 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

Varsity Boys

Team - Clifton HS

Finish Position - 1

Team Score (places): 28

Team Score (times): 1:40:27.3

Ave Time:20:05.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 140 Israel Pina   1 1 19:22.9 19:22.9 0:00.0
2 144 Clayton Raines   2 3 19:24.9 38:47.8 0:02.0
3 146 Blake Schwartz   6 9 19:56.3 58:44.1 0:33.4
4 143 Dakota Davis   8 17 20:32.8 1:19:17.0 1:09.9
5 141 Hayden Horn   11 28 21:10.3 1:40:27.3 1:47.4
6 142 Scott Yaussi   (18) (46) 22:51.7 2:03:19.1 3:28.8
7 147 Luke Cockrell   (21) (67) 24:01.3 2:27:20.4 4:38.4
8 145 Cameron Bateson   More Than 7   28:07.4 2:55:27.8 8:44.5

Team - Troy High School

Finish Position - 2

Team Score (places): 42

Team Score (times): 1:44:02.1

Ave Time:20:48.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 243 Adrian Arizmendi   3 3 19:44.7 19:44.7 0:00.0
2 251 Parker Hosch   5 8 19:55.6 39:40.3 0:10.9
3 246 Landon Roberts   9 17 21:00.6 1:00:40.9 1:15.8
4 252 Xavier Hernandez   12 29 21:30.7 1:22:11.7 1:46.0
5 250 Noah Martinez   13 42 21:50.4 1:44:02.1 2:05.7
6 297 Weslee Baker   (15) (57) 22:24.5 2:06:26.7 2:39.8
7 247 Levi Pierce   (19) (76) 23:13.7 2:29:40.4 3:28.9
8 257 Kevin Noland   More Than 7   25:03.1 2:54:43.5 5:18.3

Team - AXTELL

Finish Position - 3

Team Score (places): 61

Team Score (times): 1:48:33.6

Ave Time:21:42.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 102 Trevor Benner   4 4 19:47.3 19:47.3 0:00.0
2 298 Brock Wilson   10 14 21:07.9 40:55.3 1:20.5
3 101 Cody Reinke   14 28 22:00.0 1:02:55.3 2:12.6
4 103 Kevin Sauceda   16 44 22:48.9 1:25:44.3 3:01.5
5 104 Tucker Lucien   17 61 22:49.2 1:48:33.6 3:01.8

Team - Priddy

Finish Position - 4

Team Score (places): 96

Team Score (times): 1:57:55.8

Ave Time:23:35.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 213 Chandler Hrust   7 7 20:32.0 20:32.0 0:00.0
2 218 Chance Hodges   20 27 23:14.2 43:46.3 2:42.1
3 214 Trinton Herron   22 49 24:20.4 1:08:06.7 3:48.3
4 215 Carlos Andrade   23 72 24:23.3 1:32:30.1 3:51.3
5 217 Dominic Goehmann   24 96 25:25.6 1:57:55.8 4:53.5
6 216 Issac Goehmann   (25) (121) 25:54.8 2:23:50.6 5:22.7

Team - Valley Mills

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 281 Rodrigo Coronado   Less Than 5   19:57.7 19:57.7 0:00.0
2 280 Tanner Sargent   Less Than 5   22:01.9 41:59.6 2:04.1
3 286 Christian Servin   Less Than 5   24:34.2 1:06:33.9 4:36.4
4 284 W Brooks   Less Than 5   29:16.3 1:35:50.3 9:18.6
Top

Final Team Results - Boys

JV Boys

Team - Priddy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 219 Joey Hall   Less Than 5   21:11.5 21:11.5 0:00.0
2 223 Cotie Timmermann   Less Than 5   28:22.1 49:33.7 7:10.6

Team - AXTELL

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 110 Carson Farley   Less Than 5   22:59.3 22:59.3 0:00.0
2 120 Zach Breeland   Less Than 5   23:03.5 46:02.9 0:04.2
3 117 Jeff Maler   Less Than 5   26:20.1 1:12:23.0 3:20.8
4 119 Chestin Graham   Less Than 5   26:20.3 1:38:43.4 3:21.0

Team - Troy High School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 248 Mason Turner   Less Than 5   23:41.3 23:41.3 0:00.0
2 244 Aidan McCown   Less Than 5   25:03.1 48:44.5 1:21.7

Team - Cameron Yoe

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 136 Antonio Jimenez   Less Than 5   29:45.4 29:45.4 0:00.0
Top

Final Team Results - Boys

7th Grade Boys

Team - LORENA MIDDLE SCHOOL

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:11:07.4

Ave Time:14:13.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 171 Coy Ritchie   1 1 13:29.8 13:29.8 0:00.0
2 163 Taylor Cargill   2 3 13:51.2 27:21.1 0:21.4
3 166 Cameron Elston   3 6 14:29.7 41:50.9 0:59.9
4 167 Colton Ferguson   4 10 14:32.7 56:23.6 1:02.8
5 170 Conner Pewitt   5 15 14:43.8 1:11:07.4 1:13.9
6 164 Grayson Collins   (6) (21) 15:21.5 1:26:29.0 1:51.6
7 168 Eric Hollingsworth   (7) (28) 15:37.4 1:42:06.4 2:07.5
8 173 Bowdy Shane   More Than 7   15:43.8 1:57:50.3 2:13.9
9 165 Jake Ellis   More Than 7   16:23.3 2:14:13.6 2:53.4
10 172 Khi Ritchie   More Than 7   16:40.0 2:30:53.6 3:10.1
11 169 Chandler Kimberling   More Than 7   18:53.0 2:49:46.7 5:23.1
12 174 Cayden Warren   More Than 7   19:07.0 3:08:53.7 5:37.1

Team - Cameron Middle School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 130 Stedman Elliott   Less Than 5   14:48.6 14:48.6 0:00.0
2 128 Colton Barbo   Less Than 5   15:25.8 30:14.4 0:37.2
Top

Final Team Results - Boys

8th Grade Boys

Team - LORENA MIDDLE SCHOOL

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:11:52.0

Ave Time:14:22.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 198 Ethan Segovia   1 1 13:09.7 13:09.7 0:00.0
2 188 Zachary Carter   2 3 14:24.0 27:33.8 1:14.3
3 193 Joshua Mathis   3 6 14:34.9 42:08.8 1:25.2
4 200 Jeremy Sykora   4 10 14:39.2 56:48.0 1:29.5
5 201 Jeremiah Vela   5 15 15:03.9 1:11:52.0 1:54.2
6 196 Cole Nugent   (6) (21) 15:17.6 1:27:09.6 2:07.8
7 191 Garrett Glaser   (7) (28) 15:28.9 1:42:38.6 2:19.1
8 197 Trey Price   More Than 7   17:05.9 1:59:44.5 3:56.1
9 202 Tyler Wilson   More Than 7   17:56.9 2:17:41.4 4:47.1
10 189 Seth Dekker   More Than 7   18:19.1 2:36:00.5 5:09.3
11 192 Nicholas Kasten   More Than 7   18:23.6 2:54:24.1 5:13.9
12 195 John Moltzer   More Than 7   18:35.2 3:12:59.4 5:25.5
13 190 Jacob Eastridge   More Than 7   23:46.4 3:36:45.9 10:36.7

Team - Cameron Middle School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 129 Joseph Barbo   Less Than 5   16:49.7 16:49.7 0:00.0

Team - Priddy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 227 Javier Delbosque   Less Than 5   13:58.8 13:58.8 0:00.0
2 224 Jarek Stout   Less Than 5   14:04.6 28:03.4 0:05.8
3 228 Zac Ward   Less Than 5   14:42.9 42:46.3 0:44.1
4 226 Hunter Gutierrez   Less Than 5   18:35.7 1:01:22.1 4:36.9
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 268 Hannah Dillard Valley Mills 12:38.2 6:19/M    
2 2 255 Cassidy Halfmann Troy High School 13:21.7 6:41/M    
3 3 231 Alex Evans Priddy High School 13:47.6 6:54/M    
4 (< 5) 148 Daniella Gaona Clifton HS 13:49.7 6:55/M    
5 4 269 Alyssa Rindorf Valley Mills 13:49.9 6:55/M    
6 5 254 Alondra Torres Troy High School 14:06.2 7:03/M    
7 6 270 Kyra Zengerle Valley Mills 14:14.8 7:07/M    
8 7 232 Linda Evans Priddy High School 14:26.2 7:13/M    
9 8 272 Shaelyn Fancher Valley Mills 14:34.9 7:17/M    
10 (< 5) 137 Daisy Osoria Cameron Yoe 14:44.9 7:22/M    
11 9 105 Gracie Rainey AXTELL 14:47.5 7:24/M    
12 10 261 Stella Ramos Troy High School 14:55.7 7:28/M    
13 11 265 Savannah Sebek Troy High School 15:12.7 7:36/M    
14 12 258 Kaitlyn Martinez Troy High School 15:24.2 7:42/M    
15 13 106 Reagan Moore AXTELL 15:34.8 7:47/M    
16 14 233 Kasandra Timmerman Priddy High School 15:38.0 7:49/M    
17 15 273 Hailey Graves Valley Mills 15:41.0 7:51/M    
18 16 108 Walker Farrar AXTELL 15:50.8 7:55/M    
19 17 262 Marissa Gonzales Troy High School 16:09.0 8:05/M    
20 18 256 Emily King Troy High School 16:09.5 8:05/M    
21 (< 5) 150 Alexis Aguilar Clifton HS 16:13.2 8:07/M    
22 (> 7) 259 Kendall Yates Troy High School 16:18.9 8:09/M    
23 (< 5) 151 Sutton Finney Clifton HS 16:27.4 8:14/M    
24 (< 5) 152 Kaitlyn Amundson Clifton HS 16:41.9 8:21/M    
25 19 109 Elizabeth Smith AXTELL 16:41.9 8:21/M    
26 20 271 Kaylee Burt Valley Mills 16:47.2 8:24/M    
27 21 267 Jackie Herrera Valley Mills 17:00.7 8:30/M    
28 22 107 Angel Ramirez AXTELL 17:02.0 8:31/M    
29 23 234 Trixie Hodges Priddy High School 18:44.1 9:22/M    
30 24 236 Kristi Mullins Priddy High School 21:31.4 10:46/M    
31 25 235 Chelsea Hilliard Priddy High School 21:35.9 10:48/M    
Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 135 Garcia Eliza Cameron Yoe 15:54.7 7:57/M    
2 (< 5) 118 Nikki Lothlen AXTELL 16:01.7 8:01/M    
3 2 155 Madison Knox Clifton HS 16:06.7 8:03/M    
4 3 260 Leila McCown Troy High School 16:19.7 8:10/M    
5 4 133 Daniela Bustamante Cameron Yoe 16:30.8 8:15/M    
6 5 278 Priscilla Niekamp Valley Mills 16:54.9 8:27/M    
7 6 157 Katelyn Hunt Clifton HS 17:31.0 8:46/M    
8 7 293 Jennifer Aleman Valley Mills 17:36.5 8:48/M    
9 8 253 Allie Berg Troy High School 17:43.9 8:52/M    
10 9 132 Patience Adcock Cameron Yoe 17:45.9 8:53/M    
11 10 153 Maddie Burk Clifton HS 18:11.9 9:06/M    
12 11 134 Pyper Charanza Cameron Yoe 18:13.0 9:07/M    
13 12 275 Monica Gaona Valley Mills 18:28.8 9:14/M    
14 13 154 Shila Garcia Clifton HS 18:36.5 9:18/M    
15 14 156 Autumn Estrada Clifton HS 18:38.5 9:19/M    
16 15 158 Nancy Perez Clifton HS 18:42.3 9:21/M    
17 16 264 Mikayla Guardiola Troy High School 19:08.1 9:34/M    
18 17 296 Alexandria Olson Troy High School 19:45.9 9:53/M    
19 18 263 Maya Moreno Troy High School 19:57.0 9:59/M    
20 19 139 Frances Sims Cameron Yoe 20:08.6 10:04/M    
21 20 276 Mills Wood Valley Mills 20:13.0 10:07/M    
22 21 277 Ilamae Beverly Valley Mills 22:49.1 11:25/M    
Top

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 184 Bailey Smedshammer LORENA MIDDLE SCHOOL 15:35.6 7:48/M    
2 2 208 Addison Sykora LORENA MIDDLE SCHOOL 15:38.9 7:49/M    
3 3 185 Kristina Sykora LORENA MIDDLE SCHOOL 15:57.0 7:59/M    
4 (< 5) 131 Logan Pevehouse Cameron Middle School 16:28.7 8:14/M    
5 4 181 Isabella Bradford LORENA MIDDLE SCHOOL 16:51.6 8:26/M    
6 (< 5) 114 Karis Dieterich AXTELL 16:54.8 8:27/M    
7 5 205 Ally McCullom LORENA MIDDLE SCHOOL 17:05.4 8:33/M    
8 6 210 Ellie Swain LORENA MIDDLE SCHOOL 17:16.4 8:38/M    
9 (< 5) 291 Maddison Reyes Valley Mills 18:00.0 9:00/M    
10 (< 5) 162 Yadhira Enriquz Clifton MS 18:04.8 9:02/M    
11 7 207 Hadly Loomis LORENA MIDDLE SCHOOL 18:16.0 9:08/M    
12 (< 5) 126 Kennedi Sherrill AXTELL 18:22.8 9:11/M    
13 (< 5) 295 Cheslie Scallion Valley Mills 18:52.4 9:26/M    
14 (> 7) 206 Isabella Gallegos LORENA MIDDLE SCHOOL 18:53.6 9:27/M    
15 (< 5) 116 Madison Gray AXTELL 18:54.6 9:27/M    
16 (< 5) 122 Rylee Dulock AXTELL 19:17.7 9:39/M    
17 (< 5) 294 Hiliria Rodriguez Valley Mills 19:35.7 9:48/M    
18 (> 7) 209 Jasmine Romero LORENA MIDDLE SCHOOL 19:50.7 9:55/M    
19 (> 7) 187 Ellie Tate LORENA MIDDLE SCHOOL 19:52.0 9:56/M    
20 (> 7) 186 Kylie Davis LORENA MIDDLE SCHOOL 21:20.7 10:40/M    
21 (> 7) 212 Avery Rendon LORENA MIDDLE SCHOOL 21:24.0 10:42/M    
22 (< 5) 292 Jessica Aleman Valley Mills 21:49.3 10:55/M    
23 (> 7) 182 Lainee Vandergriff LORENA MIDDLE SCHOOL 23:10.2 11:35/M    
24 (> 7) 211 Averie Zant LORENA MIDDLE SCHOOL 23:31.6 11:46/M    
25 (> 7) 183 Camryn Santiago LORENA MIDDLE SCHOOL 23:54.1 11:57/M    
Top

Overall Finish List - Girls

8th Grade Girls

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 240 Sydney Partin Priddy Jr High 14:36.3 7:18/M    
2 2 241 Makenzie Morgan Priddy Jr High 14:47.6 7:24/M    
3 (< 5) 159 Kasandra Gaona Clifton MS 15:09.4 7:35/M    
4 3 177 Rebekah Holle LORENA MIDDLE SCHOOL 15:49.7 7:55/M    
5 4 203 Hayven Jones LORENA MIDDLE SCHOOL 16:09.2 8:05/M    
6 5 176 Abbie Tuyo LORENA MIDDLE SCHOOL 16:28.6 8:14/M    
7 (< 5) 113 Trinity Tull AXTELL 16:34.8 8:17/M    
8 6 175 Brinley Allison LORENA MIDDLE SCHOOL 16:39.8 8:20/M    
9 (< 5) 115 Bralyn Belk AXTELL 16:49.3 8:25/M    
10 (< 5) 161 Brianna Prescher Clifton MS 17:14.0 8:37/M    
11 7 242 Caitlin Bouyer Priddy Jr High 17:14.6 8:37/M    
12 8 237 Rianne Hurst Priddy Jr High 17:27.6 8:44/M    
13 9 239 Emma Martin Priddy Jr High 17:32.7 8:46/M    
14 (< 5) 160 Kynli Bearden Clifton MS 17:42.8 8:51/M    
15 (< 5) 287 Mckenlee Wood Valley Mills 17:45.2 8:53/M    
16 10 238 Alyssa Hurst Priddy Jr High 18:38.1 9:19/M    
17 (< 5) 288 Trinity Woodrome Valley Mills 19:00.1 9:30/M    
18 (< 5) 127 Kennedi Sherrill AXTELL 19:17.2 9:39/M    
19 11 178 Jaylyn Far LORENA MIDDLE SCHOOL 19:42.8 9:51/M    
20 12 179 Starla Whitlow LORENA MIDDLE SCHOOL 19:53.7 9:57/M    
21 13 180 Emma Noble LORENA MIDDLE SCHOOL 23:41.0 11:51/M    
22 (< 5) 225 Gabriel Delbosque Priddy 44:45.3 22:23/M    
Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Valley Mills 34 1 4 6 8 15 20 21    
Top 5 Times: 1:10:58.9  
2 Troy High School 40 2 5 10 11 12 17 18    
Top 5 Times: 1:13:00.7  
3 Priddy High School 71 3 7 14 23 24 25    
Top 5 Times: 1:24:07.5  
4 AXTELL 79 9 13 16 19 22    
Top 5 Times: 1:19:57.2  
Inc. Clifton HS 4 finishers    
Inc. Cameron Yoe 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

JV Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Cameron Yoe 44 1 4 9 11 19    
Top 5 Times: 1:28:33.2  
2 Clifton HS 45 2 6 10 13 14 15    
Top 5 Times: 1:29:04.8  
3 Troy High School 62 3 8 16 17 18    
Top 5 Times: 1:32:54.8  
4 Valley Mills 65 5 7 12 20 21    
Top 5 Times: 1:36:02.5  
Inc. AXTELL 1 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

7th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 LORENA MIDDLE SCHOOL 15 1 2 3 4 5 6 7    
Top 5 Times: 1:21:08.7  
Inc. Cameron Middle School 1 finishers    
Inc. AXTELL 4 finishers    
Inc. Clifton MS 1 finishers    
Inc. Valley Mills 4 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

8th Grade Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Priddy Jr High 27 1 2 7 8 9 10    
Top 5 Times: 1:21:38.9  
2 LORENA MIDDLE SCHOOL 29 3 4 5 6 11 12 13    
Top 5 Times: 1:24:50.2  
Inc. Priddy 1 finishers    
Inc. AXTELL 3 finishers    
Inc. Clifton MS 3 finishers    
Inc. Valley Mills 2 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

Varsity Girls

Team - Valley Mills

Finish Position - 1

Team Score (places): 34

Team Score (times): 1:10:58.9

Ave Time:14:11.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 268 Hannah Dillard   1 1 12:38.2 12:38.2 0:00.0
2 269 Alyssa Rindorf   4 5 13:49.9 26:28.1 1:11.7
3 270 Kyra Zengerle   6 11 14:14.8 40:42.9 1:36.6
4 272 Shaelyn Fancher   8 19 14:34.9 55:17.9 1:56.7
5 273 Hailey Graves   15 34 15:41.0 1:10:58.9 3:02.8
6 271 Kaylee Burt   (20) (54) 16:47.2 1:27:46.2 4:09.0
7 267 Jackie Herrera   (21) (75) 17:00.7 1:44:46.9 4:22.5

Team - Troy High School

Finish Position - 2

Team Score (places): 40

Team Score (times): 1:13:00.7

Ave Time:14:36.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 255 Cassidy Halfmann   2 2 13:21.7 13:21.7 0:00.0
2 254 Alondra Torres   5 7 14:06.2 27:27.9 0:44.5
3 261 Stella Ramos   10 17 14:55.7 42:23.7 1:34.0
4 265 Savannah Sebek   11 28 15:12.7 57:36.5 1:51.0
5 258 Kaitlyn Martinez   12 40 15:24.2 1:13:00.7 2:02.4
6 262 Marissa Gonzales   (17) (57) 16:09.0 1:29:09.8 2:47.3
7 256 Emily King   (18) (75) 16:09.5 1:45:19.3 2:47.8
8 259 Kendall Yates   More Than 7   16:18.9 2:01:38.2 2:57.1

Team - Priddy High School

Finish Position - 3

Team Score (places): 71

Team Score (times): 1:24:07.5

Ave Time:16:49.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 231 Alex Evans   3 3 13:47.6 13:47.6 0:00.0
2 232 Linda Evans   7 10 14:26.2 28:13.9 0:38.6
3 233 Kasandra Timmerman   14 24 15:38.0 43:52.0 1:50.3
4 234 Trixie Hodges   23 47 18:44.1 1:02:36.1 4:56.4
5 236 Kristi Mullins   24 71 21:31.4 1:24:07.5 7:43.7
6 235 Chelsea Hilliard   (25) (96) 21:35.9 1:45:43.5 7:48.2

Team - AXTELL

Finish Position - 4

Team Score (places): 79

Team Score (times): 1:19:57.2

Ave Time:15:59.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 105 Gracie Rainey   9 9 14:47.5 14:47.5 0:00.0
2 106 Reagan Moore   13 22 15:34.8 30:22.3 0:47.3
3 108 Walker Farrar   16 38 15:50.8 46:13.2 1:03.3
4 109 Elizabeth Smith   19 57 16:41.9 1:02:55.2 1:54.4
5 107 Angel Ramirez   22 79 17:02.0 1:19:57.2 2:14.5

Team - Clifton HS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 148 Daniella Gaona   Less Than 5   13:49.7 13:49.7 0:00.0
2 150 Alexis Aguilar   Less Than 5   16:13.2 30:03.0 2:23.5
3 151 Sutton Finney   Less Than 5   16:27.4 46:30.4 2:37.6
4 152 Kaitlyn Amundson   Less Than 5   16:41.9 1:03:12.4 2:52.1

Team - Cameron Yoe

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 137 Daisy Osoria   Less Than 5   14:44.9 14:44.9 0:00.0
Top

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Cameron Yoe

Finish Position - 1

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:28:33.2

Ave Time:17:42.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 135 Garcia Eliza   1 1 15:54.7 15:54.7 1:09.8
2 133 Daniela Bustamante   4 5 16:30.8 32:25.5 1:45.9
3 132 Patience Adcock   9 14 17:45.9 50:11.4 3:01.0
4 134 Pyper Charanza   11 25 18:13.0 1:08:24.5 3:28.1
5 139 Frances Sims   19 44 20:08.6 1:28:33.2 5:23.7

Team - Clifton HS

Finish Position - 2

Team Score (places): 45

Team Score (times): 1:29:04.8

Ave Time:17:48.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 155 Madison Knox   2 2 16:06.7 16:06.7 0:00.0
2 157 Katelyn Hunt   6 8 17:31.0 33:37.8 1:24.2
3 153 Maddie Burk   10 18 18:11.9 51:49.7 2:05.1
4 154 Shila Garcia   13 31 18:36.5 1:10:26.3 2:29.8
5 156 Autumn Estrada   14 45 18:38.5 1:29:04.8 2:31.7
6 158 Nancy Perez   (15) (60) 18:42.3 1:47:47.1 2:35.5

Team - Troy High School

Finish Position - 3

Team Score (places): 62

Team Score (times): 1:32:54.8

Ave Time:18:34.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 260 Leila McCown   3 3 16:19.7 16:19.7 0:00.0
2 253 Allie Berg   8 11 17:43.9 34:03.6 1:24.2
3 264 Mikayla Guardiola   16 27 19:08.1 53:11.7 2:48.4
4 296 Alexandria Olson   17 44 19:45.9 1:12:57.7 3:26.2
5 263 Maya Moreno   18 62 19:57.0 1:32:54.8 3:37.3

Team - Valley Mills

Finish Position - 4

Team Score (places): 65

Team Score (times): 1:36:02.5

Ave Time:19:12.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 278 Priscilla Niekamp   5 5 16:54.9 16:54.9 0:00.0
2 293 Jennifer Aleman   7 12 17:36.5 34:31.5 0:41.6
3 275 Monica Gaona   12 24 18:28.8 53:00.3 1:33.8
4 276 Mills Wood   20 44 20:13.0 1:13:13.3 3:18.0
5 277 Ilamae Beverly   21 65 22:49.1 1:36:02.5 5:54.2

Team - AXTELL

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 118 Nikki Lothlen   Less Than 5   16:01.7 16:01.7 0:00.0
Top

Final Team Results - Girls

7th Grade Girls

Team - LORENA MIDDLE SCHOOL

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 1:21:08.7

Ave Time:16:13.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 184 Bailey Smedshammer   1 1 15:35.6 15:35.6 0:00.0
2 208 Addison Sykora   2 3 15:38.9 31:14.6 0:03.3
3 185 Kristina Sykora   3 6 15:57.0 47:11.6 0:21.4
4 181 Isabella Bradford   4 10 16:51.6 1:04:03.3 1:15.9
5 205 Ally McCullom   5 15 17:05.4 1:21:08.7 1:29.8
6 210 Ellie Swain   (6) (21) 17:16.4 1:38:25.2 1:40.8
7 207 Hadly Loomis   (7) (28) 18:16.0 1:56:41.2 2:40.3
8 206 Isabella Gallegos   More Than 7   18:53.6 2:15:34.9 3:18.0
9 209 Jasmine Romero   More Than 7   19:50.7 2:35:25.7 4:15.0
10 187 Ellie Tate   More Than 7   19:52.0 2:55:17.7 4:16.3
11 186 Kylie Davis   More Than 7   21:20.7 3:16:38.5 5:45.1
12 212 Avery Rendon   More Than 7   21:24.0 3:38:02.5 5:48.4
13 182 Lainee Vandergriff   More Than 7   23:10.2 4:01:12.7 7:34.5
14 211 Averie Zant   More Than 7   23:31.6 4:24:44.4 7:56.0
15 183 Camryn Santiago   More Than 7   23:54.1 4:48:38.5 8:18.4

Team - Cameron Middle School

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 131 Logan Pevehouse   Less Than 5   16:28.7 16:28.7 0:00.0

Team - AXTELL

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 114 Karis Dieterich   Less Than 5   16:54.8 16:54.8 0:00.0
2 126 Kennedi Sherrill   Less Than 5   18:22.8 35:17.7 1:27.9
3 116 Madison Gray   Less Than 5   18:54.6 54:12.3 1:59.7
4 122 Rylee Dulock   Less Than 5   19:17.7 1:13:30.0 2:22.8

Team - Clifton MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 162 Yadhira Enriquz   Less Than 5   18:04.8 18:04.8 0:00.0

Team - Valley Mills

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 291 Maddison Reyes   Less Than 5   18:00.0 18:00.0 0:00.0
2 295 Cheslie Scallion   Less Than 5   18:52.4 36:52.5 0:52.4
3 294 Hiliria Rodriguez   Less Than 5   19:35.7 56:28.2 1:35.6
4 292 Jessica Aleman   Less Than 5   21:49.3 1:18:17.5 3:49.3
Top

Final Team Results - Girls

8th Grade Girls

Team - Priddy Jr High

Finish Position - 1

Team Score (places): 27

Team Score (times): 1:21:38.9

Ave Time:16:19.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 240 Sydney Partin   1 1 14:36.3 14:36.3 0:00.0
2 241 Makenzie Morgan   2 3 14:47.6 29:23.9 0:11.3
3 242 Caitlin Bouyer   7 10 17:14.6 46:38.5 2:38.2
4 237 Rianne Hurst   8 18 17:27.6 1:04:06.2 2:51.2
5 239 Emma Martin   9 27 17:32.7 1:21:38.9 2:56.4
6 238 Alyssa Hurst   (10) (37) 18:38.1 1:40:17.0 4:01.8

Team - LORENA MIDDLE SCHOOL

Finish Position - 2

Team Score (places): 29

Team Score (times): 1:24:50.2

Ave Time:16:58.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 177 Rebekah Holle   3 3 15:49.7 15:49.7 0:00.0
2 203 Hayven Jones   4 7 16:09.2 31:58.9 0:19.5
3 176 Abbie Tuyo   5 12 16:28.6 48:27.5 0:38.8
4 175 Brinley Allison   6 18 16:39.8 1:05:07.4 0:50.1
5 178 Jaylyn Far   11 29 19:42.8 1:24:50.2 3:53.1
6 179 Starla Whitlow   (12) (41) 19:53.7 1:44:44.0 4:04.0
7 180 Emma Noble   (13) (54) 23:41.0 2:08:25.0 7:51.3

Team - Priddy

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 225 Gabriel Delbosque   Less Than 5   44:45.3 44:45.3 0:00.0

Team - AXTELL

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 113 Trinity Tull   Less Than 5   16:34.8 16:34.8 0:00.0
2 115 Bralyn Belk   Less Than 5   16:49.3 33:24.1 0:14.4
3 127 Kennedi Sherrill   Less Than 5   19:17.2 52:41.4 2:42.4

Team - Clifton MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Kasandra Gaona   Less Than 5   15:09.4 15:09.4 0:00.0
2 161 Brianna Prescher   Less Than 5   17:14.0 32:23.4 2:04.5
3 160 Kynli Bearden   Less Than 5   17:42.8 50:06.3 2:33.4

Team - Valley Mills

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 287 Mckenlee Wood   Less Than 5   17:45.2 17:45.2 0:00.0
2 288 Trinity Woodrome   Less Than 5   19:00.1 36:45.3 1:14.9