Waco Kids' Tri

Age Group Results

July 25, 2015


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC


7-10 years Men: 7- 8 9-10
7-10 years Women: 7- 8 9-10
11-12 years Men: 11-12
11-12 years Women: 11-12
13-15 years Men: 13-15
13-15 years Women: 13-15

7-10 years

Top

Female 7 to 8

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 3 Ellie Boyle 101 7 1 3:05.2 3:05HM 2 6:24.2 5:20/M 3 0:27.4 2 5:15.8 5:15/K 15:12.6
2 5 Brooke Battle 105 8 2 3:56.4 3:56HM 3 7:13.3 6:01/M 1 0:19.2 1 5:08.6 5:08/K 16:37.6
3 14 Kirsten Strelsky 106 8 3 5:35.2 5:35HM 1 6:15.3 5:13/M 2 0:24.6 4 7:07.2 7:07/K 19:22.4
4 18 Ainsley James 103 7 4 6:14.9 6:14HM 4 7:53.7 6:34/M 4 0:37.8 3 6:13.3 6:13/K 20:59.8
 
Top

Male 7 to 8

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 1 Micheal Boyle 109 8 1 2:47.9 2:47HM 1 5:11.3 4:19/M 1 0:17.4 1 4:44.9 4:44/K 13:01.7
2 6 Maddox Conner 116 8 2 4:26.0 4:26HM 2 5:55.2 4:56/M 2 0:24.7 5 6:00.9 6:00/K 16:46.9
3 8 Syler Richardson 114 8 5 5:22.2 5:22HM 5 6:37.7 5:31/M 4 0:31.6 3 5:28.4 5:28/K 18:00.1
4 9 Tucker Smith 117 8 3 4:37.4 4:37HM 4 6:35.6 5:29/M 3 0:27.9 6 6:25.5 6:25/K 18:06.5
5 11 Karson Morris 108 7 7 6:00.2 6:00HM 3 6:06.5 5:05/M 6 0:34.1 4 6:00.6 6:00/K 18:41.4
6 12 Asa Sutton 111 8 4 5:21.9 5:21HM 6 7:22.1 6:08/M 5 0:33.9 2 5:24.2 5:24/K 18:42.3
7 20 Layden Ochoa 122 7 6 5:46.9 5:46HM 7 9:06.6 7:35/M 7 0:35.1 7 7:43.7 7:43/K 23:12.4
 
Top

Female 9 to 10

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 10 Abigail Ochoa 107 9 1 3:39.7 3:39HM 3 7:48.6 6:30/M 2 0:32.9 2 6:13.9 6:13/K 18:15.2
2 13 Isabelle Madewell 102 9 4 5:28.1 5:28HM 2 7:22.6 6:08/M 3 0:38.5 1 5:45.8 5:45/K 19:15.2
3 16 Emily Schafer 123 9 2 4:56.7 4:56HM 1 6:57.3 5:48/M 4 0:48.3 3 7:35.4 7:35/K 20:17.8
4 19 Hailey Lebanik 104 9 3 5:12.2 5:12HM 4 8:26.2 7:02/M 1 0:31.7 4 8:29.7 8:29/K 22:39.9
 
Top

Male 9 to 10

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 2 Ethan Claudel 118 10 1 3:01.1 3:01HM 1 4:52.6 4:03/M 4 0:37.2 2 6:00.1 6:00/K 14:31.2
2 4 Landen Strelsky 120 9 3 4:26.9 4:26HM 2 5:35.7 4:39/M 1 0:20.1 1 5:23.0 5:23/K 15:45.9
3 7 William Nicholas 121 10 2 3:46.3 3:46HM 3 5:38.5 4:42/M 2 0:21.5 5 7:38.4 7:38/K 17:24.8
4 15 Liam Nesmith 115 10 4 5:21.1 5:21HM 5 7:19.2 6:06/M 5 0:40.2 4 6:49.1 6:49/K 20:09.8
5 17 Elliot Kret 113 9 5 6:34.8 6:34HM 4 7:16.4 6:03/M 3 0:26.6 3 6:18.4 6:18/K 20:36.3
 

11-12 years

Top

Female 11 to 12

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 1 Toni Mishnick 204 11 2 7:21.0 3:41HM 1 19:02.4 7:56/M 1 0:20.0 1 8:06.2 8:06/M 34:49.7
2 2 Kaysi Seeger 202 12 1 6:12.0 3:06HM 2 20:48.9 8:40/M 2 0:25.6 2 8:09.6 8:09/M 35:36.3
3 8 Annabelle Nicholas 205 12 3 9:15.5 4:38HM 3 22:12.9 9:15/M 3 0:39.0 4 13:15.4 13:15/M 45:22.9
4 12 Lizzy Madewell 201 11 5 11:36.8 5:48HM 4 23:51.0 9:56/M 4 0:41.4 5 14:20.9 14:20/M 50:30.1
5 13 Taylor Olson 203 11 4 10:19.7 5:10HM 5 27:54.5 11:38/M 5 1:00.1 3 11:54.8 11:54/M 51:09.2
 
Top

Male 11 to 12

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 3 Cordero Leamons 207 12 2 6:55.2 3:28HM 1 19:14.3 8:01/M 1 0:19.8 5 9:31.7 9:31/M 36:01.1
2 4 Sam Battle 214 12 1 6:41.6 3:21HM 2 22:05.7 9:12/M 2 0:21.5 1 7:22.3 7:22/M 36:31.2
3 5 Michael Bush 216 12 4 8:21.8 4:11HM 4 22:53.8 9:32/M 8 0:43.2 3 9:19.4 9:19/M 41:18.4
4 6 Hudson Haynes 211 11 3 8:20.0 4:10HM 6 24:57.8 10:24/M 6 0:37.7 6 10:00.8 10:00/M 43:56.4
5 7 Evan Watts 209 12 6 9:57.2 4:59HM 5 24:43.0 10:18/M 4 0:27.2 2 8:55.9 8:55/M 44:03.5
6 9 Colton Clark 217 12 8 12:54.7 6:27HM 3 22:34.1 9:24/M 3 0:26.4 7 10:08.0 10:08/M 46:03.2
7 10 Preston Smith 210 12 5 9:11.1 4:36HM 8 26:30.9 11:03/M 5 0:35.8 8 10:42.0 10:42/M 46:59.9
8 11 Dylan Green 213 11 9 13:25.1 6:43HM 7 25:12.2 10:30/M 9 0:53.7 9 10:49.2 10:49/M 50:20.4
9 14 Noah Sutton 215 11 7 12:43.9 6:22HM 9 28:45.2 11:59/M 7 0:42.0 4 9:29.2 9:29/M 51:40.5
 

13-15 years

Top

Female 13 to 15

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 2 Danielle Khoury 302 15 1 10:17.0 2:56HM 2 30:03.2 5:01/M 2 0:34.2 1 10:47.4 5:24/M 51:42.0
2 4 Madison Rohre 301 15 2 11:23.0 3:15HM 1 29:38.9 4:56/M 1 0:31.7 2 10:52.0 5:26/M 52:25.8
 
Top

Male 13 to 15

  Overall   ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 1 Brad Vroman 307 13 2 11:45.4 3:21HM 1 24:03.8 4:01/M 1 0:17.6 4 12:38.7 6:19/M 48:45.5
2 3 Isaac Sutton 303 13 1 11:24.7 3:15HM 2 29:28.4 4:55/M 4 0:31.3 3 10:53.5 5:27/M 52:18.0
3 5 Stephen Mathison 304 15 4 14:05.2 4:01HM 3 30:17.5 5:03/M 2 0:26.9 2 10:21.7 5:11/M 55:11.4
4 6 Mark Mathison 306 13 3 13:54.2 3:58HM 4 31:44.1 5:17/M 3 0:26.9 1 10:17.1 5:09/M 56:22.4