Waco Kids' Tri

Overall Results

July 25, 2015


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC
11-12 years
13-15 years

7-10 years

  ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 Micheal Boyle 109 8 M 1 M 7- 8 1 2:47.9 2:47HM 2 5:11.3 4:19/M 1 0:17.4 1 4:44.9 4:44/K 13:01.7
2 Ethan Claudel 118 10 M 1 M 9-10 2 3:01.1 3:01HM 1 4:52.6 4:03/M 16 0:37.2 8 6:00.1 6:00/K 14:31.2
3 Ellie Boyle 101 7 F 1 F 7- 8 3 3:05.2 3:05HM 8 6:24.2 5:20/M 8 0:27.4 3 5:15.8 5:15/K 15:12.6
4 Landen Strelsky 120 9 M 2 M 9-10 8 4:26.9 4:26HM 3 5:35.7 4:39/M 3 0:20.1 4 5:23.0 5:23/K 15:45.9
5 Brooke Battle 105 8 F 2 F 7- 8 6 3:56.4 3:56HM 12 7:13.3 6:01/M 2 0:19.2 2 5:08.6 5:08/K 16:37.6
6 Maddox Conner 116 8 M 2 M 7- 8 7 4:26.0 4:26HM 5 5:55.2 4:56/M 6 0:24.7 10 6:00.9 6:00/K 16:46.9
7 William Nicholas 121 10 M 3 M 9-10 5 3:46.3 3:46HM 4 5:38.5 4:42/M 4 0:21.5 18 7:38.4 7:38/K 17:24.8
8 Syler Richardson 114 8 M 3 M 7- 8 14 5:22.2 5:22HM 10 6:37.7 5:31/M 10 0:31.6 6 5:28.4 5:28/K 18:00.1
9 Tucker Smith 117 8 M 4 M 7- 8 9 4:37.4 4:37HM 9 6:35.6 5:29/M 9 0:27.9 14 6:25.5 6:25/K 18:06.5
10 Abigail Ochoa 107 9 F 1 F 9-10 4 3:39.7 3:39HM 17 7:48.6 6:30/M 12 0:32.9 12 6:13.9 6:13/K 18:15.2
11 Karson Morris 108 7 M 5 M 7- 8 18 6:00.2 6:00HM 6 6:06.5 5:05/M 14 0:34.1 9 6:00.6 6:00/K 18:41.4
12 Asa Sutton 111 8 M 6 M 7- 8 13 5:21.9 5:21HM 15 7:22.1 6:08/M 13 0:33.9 5 5:24.2 5:24/K 18:42.3
13 Isabelle Madewell 102 9 F 2 F 9-10 15 5:28.1 5:28HM 16 7:22.6 6:08/M 18 0:38.5 7 5:45.8 5:45/K 19:15.2
14 Kirsten Strelsky 106 8 F 3 F 7- 8 16 5:35.2 5:35HM 7 6:15.3 5:13/M 5 0:24.6 16 7:07.2 7:07/K 19:22.4
15 Liam Nesmith 115 10 M 4 M 9-10 12 5:21.1 5:21HM 14 7:19.2 6:06/M 19 0:40.2 15 6:49.1 6:49/K 20:09.8
16 Emily Schafer 123 9 F 3 F 9-10 10 4:56.7 4:56HM 11 6:57.3 5:48/M 20 0:48.3 17 7:35.4 7:35/K 20:17.8
17 Elliot Kret 113 9 M 5 M 9-10 20 6:34.8 6:34HM 13 7:16.4 6:03/M 7 0:26.6 13 6:18.4 6:18/K 20:36.3
18 Ainsley James 103 7 F 4 F 7- 8 19 6:14.9 6:14HM 18 7:53.7 6:34/M 17 0:37.8 11 6:13.3 6:13/K 20:59.8
19 Hailey Lebanik 104 9 F 4 F 9-10 11 5:12.2 5:12HM 19 8:26.2 7:02/M 11 0:31.7 20 8:29.7 8:29/K 22:39.9
20 Layden Ochoa 122 7 M 7 M 7- 8 17 5:46.9 5:46HM 20 9:06.6 7:35/M 15 0:35.1 19 7:43.7 7:43/K 23:12.4
Top  

11-12 years

  ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 Toni Mishnick 204 11 F 1 F 11-12 4 7:21.0 3:41HM 1 19:02.4 7:56/M 2 0:20.0 2 8:06.2 8:06/M 34:49.7
2 Kaysi Seeger 202 12 F 2 F 11-12 1 6:12.0 3:06HM 3 20:48.9 8:40/M 4 0:25.6 3 8:09.6 8:09/M 35:36.3
3 Cordero Leamons 207 12 M 1 M 11-12 3 6:55.2 3:28HM 2 19:14.3 8:01/M 1 0:19.8 7 9:31.7 9:31/M 36:01.1
4 Sam Battle 214 12 M 2 M 11-12 2 6:41.6 3:21HM 4 22:05.7 9:12/M 3 0:21.5 1 7:22.3 7:22/M 36:31.2
5 Michael Bush 216 12 M 3 M 11-12 6 8:21.8 4:11HM 7 22:53.8 9:32/M 12 0:43.2 5 9:19.4 9:19/M 41:18.4
6 Hudson Haynes 211 11 M 4 M 11-12 5 8:20.0 4:10HM 10 24:57.8 10:24/M 8 0:37.7 8 10:00.8 10:00/M 43:56.4
7 Evan Watts 209 12 M 5 M 11-12 9 9:57.2 4:59HM 9 24:43.0 10:18/M 6 0:27.2 4 8:55.9 8:55/M 44:03.5
8 Annabelle Nicholas 205 12 F 3 F 11-12 8 9:15.5 4:38HM 5 22:12.9 9:15/M 9 0:39.0 13 13:15.4 13:15/M 45:22.9
9 Colton Clark 217 12 M 6 M 11-12 13 12:54.7 6:27HM 6 22:34.1 9:24/M 5 0:26.4 9 10:08.0 10:08/M 46:03.2
10 Preston Smith 210 12 M 7 M 11-12 7 9:11.1 4:36HM 12 26:30.9 11:03/M 7 0:35.8 10 10:42.0 10:42/M 46:59.9
11 Dylan Green 213 11 M 8 M 11-12 14 13:25.1 6:43HM 11 25:12.2 10:30/M 13 0:53.7 11 10:49.2 10:49/M 50:20.4
12 Lizzy Madewell 201 11 F 4 F 11-12 11 11:36.8 5:48HM 8 23:51.0 9:56/M 10 0:41.4 14 14:20.9 14:20/M 50:30.1
13 Taylor Olson 203 11 F 5 F 11-12 10 10:19.7 5:10HM 13 27:54.5 11:38/M 14 1:00.1 12 11:54.8 11:54/M 51:09.2
14 Noah Sutton 215 11 M 9 M 11-12 12 12:43.9 6:22HM 14 28:45.2 11:59/M 11 0:42.0 6 9:29.2 9:29/M 51:40.5
Top  

13-15 years

  ------------ Swim/T1 ------------ ------------ Bike ------------ ------- T2 ------- ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rnk Time Pace Time
1 Brad Vroman 307 13 M 1 M 13-15 4 11:45.4 3:21HM 1 24:03.8 4:01/M 1 0:17.6 6 12:38.7 6:19/M 48:45.5
2 Danielle Khoury 302 15 F 1 F 13-15 1 10:17.0 2:56HM 4 30:03.2 5:01/M 6 0:34.2 3 10:47.4 5:24/M 51:42.0
3 Isaac Sutton 303 13 M 2 M 13-15 3 11:24.7 3:15HM 2 29:28.4 4:55/M 4 0:31.3 5 10:53.5 5:27/M 52:18.0
4 Madison Rohre 301 15 F 2 F 13-15 2 11:23.0 3:15HM 3 29:38.9 4:56/M 5 0:31.7 4 10:52.0 5:26/M 52:25.8
5 Stephen Mathison 304 15 M 3 M 13-15 6 14:05.2 4:01HM 5 30:17.5 5:03/M 2 0:26.9 2 10:21.7 5:11/M 55:11.4
6 Mark Mathison 306 13 M 4 M 13-15 5 13:54.2 3:58HM 6 31:44.1 5:17/M 3 0:26.9 1 10:17.1 5:09/M 56:22.4