Waco Cross Country Invitational

September 22, 2016


Results By Pro-Fit Event Services LLC - Belton, TX Pro-Fit Event Services LLC

Table of Contents

Finish List - Girls - 5/6A Varsity Girls - 5-6A Schools
Finish List - Girls - 1-4A Varsity Girls - 1-4A Schools
Team Summary - Girls - 5/6A Varsity Girls - 5-6A Schools
Team Summary - Girls - 1-4A Varsity Girls - 1-4A Schools
Team Detail - Girls - 5/6A Varsity Girls - 5-6A Schools
Team Detail - Girls - 1-4A Varsity Girls - 1-4A Schools
Finish List - Boys - 1-6A Varsity Boys - 5-6A Schools
Finish List - Boys - 1-6A Varsity Boys - 1-4A Schools
Team Summary - Boys - 1-6A Varsity Boys - 5-6A Schools
Team Summary - Boys - 1-6A Varsity Boys - 1-4A Schools
Team Detail - Boys - 1-6A Varsity Boys - 5-6A Schools
Team Detail - Boys - 1-6A Varsity Boys - 1-4A Schools
Top

Overall Finish List - Boys

1-6A Varsity Boys

5-6A Schools

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 220 Jesse Chuey Hernandez Temple High School 16:22.9 5:27/M    
2 2 221 Luis Rojas Temple High School 16:34.7 5:31/M    
3 3 63 Chase Thomas Copperas Cove 16:37.5 5:32/M    
4 4 216 Carlos Crisanto Temple High School 16:38.6 5:33/M    
5 5 118 Reggie Evelyn Killeen Ellison 16:55.1 5:38/M    
6 6 310 Frankie Olivarez Waco University 16:55.9 5:38/M    
7 7 314 Andres Romero Waco University 16:56.3 5:39/M    
8 8 217 Treyce Bailey Temple High School 17:10.1 5:43/M    
9 9 120 Ikel Hernandez Killeen Ellison 17:11.9 5:44/M    
10 10 56 Justus Honea Copperas Cove 17:16.4 5:45/M    
11 11 119 Jamie Jackson Killeen Ellison 17:24.0 5:48/M    
12 12 218 Damian Soto Temple High School 17:24.2 5:48/M    
13 13 286 Jesus Nunez Waco University 17:27.9 5:49/M    
14 14 47 Michael Aker Copperas Cove 17:31.7 5:50/M    
15 15 110 Isayah Williams Killeen Ellison 17:40.0 5:53/M    
16 16 306 Antonio Ledesma Waco University 17:41.4 5:54/M    
17 17 215 Israel De La Fuente Temple High School 17:42.0 5:54/M    
18 18 61 Christian Schafer Copperas Cove 17:46.2 5:55/M    
19 19 60 Tristian Reno Copperas Cove 17:47.5 5:56/M    
20 20 112 Michael Santos Killeen Ellison 17:57.8 5:59/M    
21 21 223 Seth Little Temple High School 18:00.7 6:00/M    
22 (> 7) 222 Bryce Richardson Temple High School 18:02.0 6:01/M    
23 22 114 Wyatt Roach Killeen Ellison 18:02.4 6:01/M    
24 23 65 Quanterious Woodard Copperas Cove 18:12.6 6:04/M    
25 24 308 Jose Cervantes Waco University 18:20.4 6:07/M    
26 25 311 Oscar Dominguez Waco University 18:23.4 6:08/M    
27 26 48 Francisco Alvarado Copperas Cove 18:31.1 6:10/M    
28 27 246 Moises Marquez Waco 18:32.0 6:11/M    
29 (> 7) 219 Chris Cadavid Temple High School 18:53.3 6:18/M    
30 28 249 David Villegas Waco 18:57.7 6:19/M    
31 29 307 Christopher Valderas Waco University 19:04.6 6:21/M    
32 30 245 Vincent Greer Waco 19:10.6 6:23/M    
33 31 250 Isaac Sutton Waco 19:20.1 6:27/M    
34 (> 7) 51 Chris Borego Copperas Cove 19:27.2 6:29/M    
35 32 111 Sean Reid Killeen Ellison 19:32.4 6:31/M    
36 (> 7) 309 Irvin Cazares Waco University 19:52.8 6:37/M    
37 (> 7) 224 Jacob Sames Temple High School 20:06.6 6:42/M    
38 33 248 Stephen Sanchez Waco 20:12.9 6:44/M    
39 34 247 Erick Sanchez Waco 20:36.0 6:52/M    
Top

Overall Finish List - Boys

1-6A Varsity Boys

1-4A Schools

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 28 Kyle Doty Bruceville-Eddy 15:12.1 5:04/M    
2 2 159 Nathan Herrin Lampasas 16:38.5 5:33/M    
3 3 153 Connor Cummings Lampasas 16:59.7 5:40/M    
4 4 156 Levi Geagley Lampasas 17:07.9 5:42/M    
5 5 77 Riley McClure Gatesville 17:11.0 5:44/M    
6 (< 5) 183 Jacob Fallas Reicher 17:24.3 5:48/M    
7 (< 5) 182 John Paul Bustamante Reicher 17:27.2 5:49/M    
8 6 149 Izaiah Andrade Lampasas 17:27.5 5:49/M    
9 7 78 Bailee Ivy Gatesville 17:32.4 5:51/M    
10 8 151 Kirby Berry Lampasas 17:52.5 5:57/M    
11 9 154 Jon Davis Lampasas 17:57.5 5:59/M    
12 10 169 Qadir Tolliver Lampasas 18:00.1 6:00/M    
13 (> 7) 150 Juan Barrera Lampasas 18:11.1 6:04/M    
14 11 26 Sederick Merchant Bruceville-Eddy 18:15.8 6:05/M    
15 12 79 Aaron James Gatesville 18:25.4 6:08/M    
16 13 80 Mason Edwards Gatesville 19:25.6 6:28/M    
17 14 81 Branton Tennison Gatesville 20:23.5 6:48/M    
18 15 30 Justin Foster Bruceville-Eddy 20:38.7 6:53/M    
19 16 82 Ines Delatorre Gatesville 22:03.8 7:21/M    
20 17 27 Donavin Stinson Bruceville-Eddy 22:17.1 7:26/M    
21 (< 5) 184 Shay Hill Reicher 23:45.9 7:55/M    
22 18 84 Jaecob Shultz Gatesville 24:06.2 8:02/M    
23 19 25 Hunter Joiner Bruceville-Eddy 24:20.8 8:07/M    
24 20 29 Caleb Lindsey Bruceville-Eddy 24:24.2 8:08/M    
Top

Team Summary Report - Boys

1-6A Varsity Boys

5-6A Schools

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Temple High School 27 1 2 4 8 12 17 21    
Top 5 Times: 1:24:10.6  
2 Killeen Ellison 60 5 9 11 15 20 22 32    
Top 5 Times: 1:27:09.0  
3 Copperas Cove 64 3 10 14 18 19 23 26    
Top 5 Times: 1:26:59.5  
4 Waco University 66 6 7 13 16 24 25 29    
Top 5 Times: 1:27:22.1  
5 Waco 149 27 28 30 31 33 34    
Top 5 Times: 1:36:13.5  
Top

Team Summary Report - Boys

1-6A Varsity Boys

1-4A Schools

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lampasas 23 2 3 4 6 8 9 10    
Top 5 Times: 1:26:06.2  
2 Gatesville 51 5 7 12 13 14 16 18    
Top 5 Times: 1:32:58.1  
3 Bruceville-Eddy 63 1 11 15 17 19 20    
Top 5 Times: 1:40:44.8  
Inc. Reicher 3 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

1-6A Varsity Boys

5-6A Schools

Team - Temple High School

Finish Position - 1

Team Score (places): 27

Team Score (times): 1:24:10.6

Ave Time:16:50.1

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 220 Jesse Chuey Hernandez   1 1 16:22.9 16:22.9 0:00.0
2 221 Luis Rojas   2 3 16:34.7 32:57.7 0:11.7
3 216 Carlos Crisanto   4 7 16:38.6 49:36.3 0:15.6
4 217 Treyce Bailey   8 15 17:10.1 1:06:46.4 0:47.1
5 218 Damian Soto   12 27 17:24.2 1:24:10.6 1:01.2
6 215 Israel De La Fuente   (17) (44) 17:42.0 1:41:52.6 1:19.0
7 223 Seth Little   (21) (65) 18:00.7 1:59:53.3 1:37.7
8 222 Bryce Richardson   More Than 7   18:02.0 2:17:55.4 1:39.0
9 219 Chris Cadavid   More Than 7   18:53.3 2:36:48.7 2:30.3
10 224 Jacob Sames   More Than 7   20:06.6 2:56:55.3 3:43.6

Team - Killeen Ellison

Finish Position - 2

Team Score (places): 60

Team Score (times): 1:27:09.0

Ave Time:17:25.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 118 Reggie Evelyn   5 5 16:55.1 16:55.1 0:00.0
2 120 Ikel Hernandez   9 14 17:11.9 34:07.0 0:16.7
3 119 Jamie Jackson   11 25 17:24.0 51:31.1 0:28.8
4 110 Isayah Williams   15 40 17:40.0 1:09:11.1 0:44.9
5 112 Michael Santos   20 60 17:57.8 1:27:09.0 1:02.7
6 114 Wyatt Roach   (22) (82) 18:02.4 1:45:11.4 1:07.2
7 111 Sean Reid   (32) (114) 19:32.4 2:04:43.9 2:37.3

Team - Copperas Cove

Finish Position - 3

Team Score (places): 64

Team Score (times): 1:26:59.5

Ave Time:17:23.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 63 Chase Thomas   3 3 16:37.5 16:37.5 0:00.0
2 56 Justus Honea   10 13 17:16.4 33:54.0 0:38.9
3 47 Michael Aker   14 27 17:31.7 51:25.7 0:54.2
4 61 Christian Schafer   18 45 17:46.2 1:09:12.0 1:08.7
5 60 Tristian Reno   19 64 17:47.5 1:26:59.5 1:10.0
6 65 Quanterious Woodard   (23) (87) 18:12.6 1:45:12.2 1:35.1
7 48 Francisco Alvarado   (26) (113) 18:31.1 2:03:43.3 1:53.6
8 51 Chris Borego   More Than 7   19:27.2 2:23:10.5 2:49.6

Team - Waco University

Finish Position - 4

Team Score (places): 66

Team Score (times): 1:27:22.1

Ave Time:17:28.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 310 Frankie Olivarez   6 6 16:55.9 16:55.9 0:00.0
2 314 Andres Romero   7 13 16:56.3 33:52.3 0:00.4
3 286 Jesus Nunez   13 26 17:27.9 51:20.2 0:31.9
4 306 Antonio Ledesma   16 42 17:41.4 1:09:01.7 0:45.4
5 308 Jose Cervantes   24 66 18:20.4 1:27:22.1 1:24.5
6 311 Oscar Dominguez   (25) (91) 18:23.4 1:45:45.6 1:27.5
7 307 Christopher Valderas   (29) (120) 19:04.6 2:04:50.3 2:08.7
8 309 Irvin Cazares   More Than 7   19:52.8 2:24:43.2 2:56.9

Team - Waco

Finish Position - 5

Team Score (places): 149

Team Score (times): 1:36:13.5

Ave Time:19:14.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 246 Moises Marquez   27 27 18:32.0 18:32.0 0:00.0
2 249 David Villegas   28 55 18:57.7 37:29.7 0:25.7
3 245 Vincent Greer   30 85 19:10.6 56:40.3 0:38.6
4 250 Isaac Sutton   31 116 19:20.1 1:16:00.5 0:48.1
5 248 Stephen Sanchez   33 149 20:12.9 1:36:13.5 1:40.9
6 247 Erick Sanchez   (34) (183) 20:36.0 1:56:49.6 2:04.0
Top

Final Team Results - Boys

1-6A Varsity Boys

1-4A Schools

Team - Lampasas

Finish Position - 1

Team Score (places): 23

Team Score (times): 1:26:06.2

Ave Time:17:13.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 159 Nathan Herrin   2 2 16:38.5 16:38.5 0:00.0
2 153 Connor Cummings   3 5 16:59.7 33:38.2 0:21.2
3 156 Levi Geagley   4 9 17:07.9 50:46.1 0:29.4
4 149 Izaiah Andrade   6 15 17:27.5 1:08:13.6 0:48.9
5 151 Kirby Berry   8 23 17:52.5 1:26:06.2 1:14.0
6 154 Jon Davis   (9) (32) 17:57.5 1:44:03.7 1:19.0
7 169 Qadir Tolliver   (10) (42) 18:00.1 2:02:03.9 1:21.6
8 150 Juan Barrera   More Than 7   18:11.1 2:20:15.0 1:32.6

Team - Gatesville

Finish Position - 2

Team Score (places): 51

Team Score (times): 1:32:58.1

Ave Time:18:35.6

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 77 Riley McClure   5 5 17:11.0 17:11.0 0:00.0
2 78 Bailee Ivy   7 12 17:32.4 34:43.5 0:21.4
3 79 Aaron James   12 24 18:25.4 53:08.9 1:14.3
4 80 Mason Edwards   13 37 19:25.6 1:12:34.6 2:14.5
5 81 Branton Tennison   14 51 20:23.5 1:32:58.1 3:12.4
6 82 Ines Delatorre   (16) (67) 22:03.8 1:55:02.0 4:52.8
7 84 Jaecob Shultz   (18) (85) 24:06.2 2:19:08.2 6:55.1

Team - Bruceville-Eddy

Finish Position - 3

Team Score (places): 63

Team Score (times): 1:40:44.8

Ave Time:20:08.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 28 Kyle Doty   1 1 15:12.1 15:12.1 0:00.0
2 26 Sederick Merchant   11 12 18:15.8 33:28.0 3:03.7
3 30 Justin Foster   15 27 20:38.7 54:06.7 5:26.6
4 27 Donavin Stinson   17 44 22:17.1 1:16:23.9 7:05.0
5 25 Hunter Joiner   19 63 24:20.8 1:40:44.8 9:08.7
6 29 Caleb Lindsey   (20) (83) 24:24.2 2:05:09.0 9:12.1

Team - Reicher

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 183 Jacob Fallas   Less Than 5   17:24.3 17:24.3 0:00.0
2 182 John Paul Bustamante   Less Than 5   17:27.2 34:51.6 0:02.8
3 184 Shay Hill   Less Than 5   23:45.9 58:37.5 6:21.5
Top

Overall Finish List - Girls

5/6A Varsity Girls

5-6A Schools

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 46 Amber Boyd Copperas Cove 18:57.0 6:19/M    
2 2 35 Madisen Honea Copperas Cove 18:58.5 6:19/M    
3 3 187 Carly Moore Temple High School 20:04.3 6:41/M    
4 4 186 Arleth Subiria Temple High School 20:12.1 6:44/M    
5 5 85 Alejandra Collier Killeen Ellison 20:16.2 6:45/M    
6 6 88 Gemma Alhambra Killeen Ellison 20:46.6 6:55/M    
7 7 303 Catherine Mancilla Waco University 20:48.5 6:56/M    
8 8 188 Lexi Medlock Temple High School 20:54.1 6:58/M    
9 9 40 Olivia Rios Copperas Cove 20:55.5 6:58/M    
10 10 87 Sadie Giles Killeen Ellison 20:56.4 6:59/M    
11 11 196 Jackie Vass Temple High School 21:02.7 7:01/M    
12 12 41 Juyah Robinson Copperas Cove 21:15.6 7:05/M    
13 13 89 Zhane Porter Killeen Ellison 21:47.8 7:16/M    
14 14 86 Naomi Whitfiled Killeen Ellison 21:52.9 7:17/M    
15 15 193 Kaitlynn Goode Temple High School 22:00.1 7:20/M    
16 16 92 Claryssa Chamberlain Killeen Ellison 22:04.6 7:21/M    
17 17 304 Nieannahi Martinez Waco University 22:04.7 7:21/M    
18 18 233 Olivia Jackson Waco 22:24.9 7:28/M    
19 19 299 Lizbeth Duarte Waco University 22:27.5 7:29/M    
20 20 194 Ajah McNiel Temple High School 22:28.5 7:29/M    
21 21 31 Danielle Diaz Copperas Cove 22:30.0 7:30/M    
22 22 42 Kaylee Steele Copperas Cove 22:32.6 7:31/M    
23 23 297 Stephanie Espinosa Waco 22:35.8 7:32/M    
24 24 91 Emily Lopez Killeen Ellison 22:36.2 7:32/M    
25 25 43 Stefani Vassar Copperas Cove 22:49.8 7:36/M    
26 26 189 Janet Cisneros Temple High School 22:55.4 7:38/M    
27 (> 7) 44 Jordan Welsh Copperas Cove 22:59.5 7:40/M    
28 27 302 Sabrina Garcia Waco University 23:03.6 7:41/M    
29 (> 7) 190 Alexis Garcia Temple High School 23:12.8 7:44/M    
30 28 298 Amanda Carillo Waco University 23:15.4 7:45/M    
31 29 300 Lorena Carillo Waco University 23:25.3 7:48/M    
32 30 305 Jaylin Vega Waco University 23:25.5 7:48/M    
33 31 231 Joanna Escalante Waco 23:33.4 7:51/M    
34 (> 7) 191 Sophia Weedman Temple High School 23:51.4 7:57/M    
35 (> 7) 301 Florencia Salgado Waco University 24:30.8 8:10/M    
36 32 229 Leah Abner Waco 24:48.1 8:16/M    
37 33 232 Olivia Henderson Waco 24:59.8 8:20/M    
38 (> 7) 192 Daniela Rodriguez Temple High School 25:05.7 8:22/M    
39 34 230 Ellie Chase Waco 26:26.1 8:49/M    
40 35 296 Sasha Salas Waco 28:43.4 9:34/M    
Top

Overall Finish List - Girls

1-4A Varsity Girls

1-4A Schools

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 24 Makenna Saucedo Bruceville-Eddy 13:02.3 6:31/M    
2 2 66 Jordon Brock Gatesville 13:09.2 6:35/M    
3 3 68 Katirna Thoms Gatesville 13:54.8 6:57/M    
4 4 140 Kyndal Moyer Lampasas 13:57.4 6:59/M    
5 5 139 Taylor Moore Lampasas 14:09.2 7:05/M    
6 6 130 Annabelle Brack Lampasas 14:15.0 7:08/M    
7 7 129 Mackenzie Best Lampasas 14:17.2 7:09/M    
8 8 145 Megan Sittner Lampasas 14:18.9 7:09/M    
9 9 70 Kianna Taff Gatesville 14:29.6 7:15/M    
10 10 19 Cassidy Allen Bruceville-Eddy 14:44.7 7:22/M    
11 11 22 Cindy Moreno Bruceville-Eddy 14:47.5 7:24/M    
12 12 131 Alette Cook Lampasas 14:56.3 7:28/M    
13 13 132 Rose Everhart Lampasas 15:04.5 7:32/M    
14 (> 7) 142 Megan Patterson Lampasas 15:11.8 7:36/M    
15 14 73 Ashton Gribble Gatesville 15:15.9 7:38/M    
16 15 1 Mykenzie Frost Bosqueville 15:26.8 7:43/M    
17 16 71 Micayla Saye Gatesville 16:11.4 8:06/M    
18 17 174 Angie Castillo Reicher 16:18.5 8:09/M    
19 18 177 Hailey Hack Reicher 16:22.8 8:11/M    
20 19 2 Hanna Doss Bosqueville 16:23.3 8:12/M    
21 20 4 Kendall Simpson Bosqueville 16:35.3 8:18/M    
22 21 175 Kylie Cross Reicher 16:40.1 8:20/M    
23 22 3 Aaryn Lewis Bosqueville 16:41.1 8:21/M    
24 23 20 Rebecca Jones Bruceville-Eddy 16:54.7 8:27/M    
25 24 176 Jazmin Gomez Reicher 16:56.7 8:28/M    
26 25 7 Morgan Binner Bosqueville 16:58.6 8:29/M    
27 26 6 Andrea Saucedo Bosqueville 17:11.8 8:36/M    
28 27 179 Hannah Trippe Reicher 17:25.8 8:43/M    
29 28 180 Sarah Roessler Reicher 17:29.4 8:45/M    
30 29 23 Stephanie Rosas Bruceville-Eddy 17:39.2 8:50/M    
31 30 8 Jocelyn Paniaqua Bosqueville 17:41.1 8:51/M    
32 (> 7) 5 Lainie Simpson Bosqueville 17:41.8 8:51/M    
33 31 172 Bella Alonzo Reicher 18:24.1 9:12/M    
34 32 21 Lucy McCann Bruceville-Eddy 18:31.6 9:16/M    
35 (> 7) 173 Molly Bolfing Reicher 18:52.3 9:26/M    
36 (> 7) 181 Sarah Vizner Reicher 19:43.1 9:52/M    
Top

Team Summary Report - Girls

5/6A Varsity Girls

5-6A Schools

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Temple High School 41 3 4 8 11 15 20 26    
Top 5 Times: 1:44:13.5  
2 Copperas Cove 45 1 2 9 12 21 22 25    
Top 5 Times: 1:42:36.8  
3 Killeen Ellison 48 5 6 10 13 14 16 24    
Top 5 Times: 1:45:40.1  
4 Waco University 98 7 17 19 27 28 29 30    
Top 5 Times: 1:51:39.9  
5 Waco 137 18 23 31 32 33 34 35    
Top 5 Times: 1:58:22.1  
Top

Team Summary Report - Girls

1-4A Varsity Girls

1-4A Schools

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Lampasas 30 4 5 6 7 8 12 13    
Top 5 Times: 1:10:57.9  
2 Gatesville 44 2 3 9 14 16    
Top 5 Times: 1:13:01.0  
3 Bruceville-Eddy 74 1 10 11 23 29 32    
Top 5 Times: 1:17:08.6  
4 Bosqueville 101 15 19 20 22 25 26 30    
Top 5 Times: 1:22:05.4  
5 Reicher 107 17 18 21 24 27 28 31    
Top 5 Times: 1:23:44.1  
 
Top

Final Team Results - Girls

5/6A Varsity Girls

5-6A Schools

Team - Temple High School

Finish Position - 1

Team Score (places): 41

Team Score (times): 1:44:13.5

Ave Time:20:50.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 187 Carly Moore   3 3 20:04.3 20:04.3 0:00.0
2 186 Arleth Subiria   4 7 20:12.1 40:16.5 0:07.8
3 188 Lexi Medlock   8 15 20:54.1 1:01:10.6 0:49.7
4 196 Jackie Vass   11 26 21:02.7 1:22:13.4 0:58.3
5 193 Kaitlynn Goode   15 41 22:00.1 1:44:13.5 1:55.8
6 194 Ajah McNiel   (20) (61) 22:28.5 2:06:42.1 2:24.1
7 189 Janet Cisneros   (26) (87) 22:55.4 2:29:37.5 2:51.0
8 190 Alexis Garcia   More Than 7   23:12.8 2:52:50.3 3:08.4
9 191 Sophia Weedman   More Than 7   23:51.4 3:16:41.8 3:47.0
10 192 Daniela Rodriguez   More Than 7   25:05.7 3:41:47.5 5:01.4

Team - Copperas Cove

Finish Position - 2

Team Score (places): 45

Team Score (times): 1:42:36.8

Ave Time:20:31.3

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 46 Amber Boyd   1 1 18:57.0 18:57.0 0:00.0
2 35 Madisen Honea   2 3 18:58.5 37:55.6 0:01.4
3 40 Olivia Rios   9 12 20:55.5 58:51.1 1:58.5
4 41 Juyah Robinson   12 24 21:15.6 1:20:06.8 2:18.5
5 31 Danielle Diaz   21 45 22:30.0 1:42:36.8 3:32.9
6 42 Kaylee Steele   (22) (67) 22:32.6 2:05:09.4 3:35.5
7 43 Stefani Vassar   (25) (92) 22:49.8 2:27:59.3 3:52.7
8 44 Jordan Welsh   More Than 7   22:59.5 2:50:58.8 4:02.4

Team - Killeen Ellison

Finish Position - 3

Team Score (places): 48

Team Score (times): 1:45:40.1

Ave Time:21:08.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 85 Alejandra Collier   5 5 20:16.2 20:16.2 0:00.0
2 88 Gemma Alhambra   6 11 20:46.6 41:02.8 0:30.4
3 87 Sadie Giles   10 21 20:56.4 1:01:59.3 0:40.2
4 89 Zhane Porter   13 34 21:47.8 1:23:47.1 1:31.5
5 86 Naomi Whitfiled   14 48 21:52.9 1:45:40.1 1:36.7
6 92 Claryssa Chamberlain   (16) (64) 22:04.6 2:07:44.7 1:48.4
7 91 Emily Lopez   (24) (88) 22:36.2 2:30:20.9 2:20.0

Team - Waco University

Finish Position - 4

Team Score (places): 98

Team Score (times): 1:51:39.9

Ave Time:22:19.9

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 303 Catherine Mancilla   7 7 20:48.5 20:48.5 0:00.0
2 304 Nieannahi Martinez   17 24 22:04.7 42:53.2 1:16.1
3 299 Lizbeth Duarte   19 43 22:27.5 1:05:20.8 1:39.0
4 302 Sabrina Garcia   27 70 23:03.6 1:28:24.4 2:15.1
5 298 Amanda Carillo   28 98 23:15.4 1:51:39.9 2:26.9
6 300 Lorena Carillo   (29) (127) 23:25.3 2:15:05.3 2:36.8
7 305 Jaylin Vega   (30) (157) 23:25.5 2:38:30.8 2:36.9
8 301 Florencia Salgado   More Than 7   24:30.8 3:03:01.7 3:42.3

Team - Waco

Finish Position - 5

Team Score (places): 137

Team Score (times): 1:58:22.1

Ave Time:23:40.4

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 233 Olivia Jackson   18 18 22:24.9 22:24.9 0:00.0
2 297 Stephanie Espinosa   23 41 22:35.8 45:00.7 0:10.9
3 231 Joanna Escalante   31 72 23:33.4 1:08:34.2 1:08.5
4 229 Leah Abner   32 104 24:48.1 1:33:22.3 2:23.2
5 232 Olivia Henderson   33 137 24:59.8 1:58:22.1 2:34.9
6 230 Ellie Chase   (34) (171) 26:26.1 2:24:48.2 4:01.2
7 296 Sasha Salas   (35) (206) 28:43.4 2:53:31.7 6:18.5
Top

Final Team Results - Girls

1-4A Varsity Girls

1-4A Schools

Team - Lampasas

Finish Position - 1

Team Score (places): 30

Team Score (times): 1:10:57.9

Ave Time:14:11.5

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 140 Kyndal Moyer   4 4 13:57.4 13:57.4 0:00.0
2 139 Taylor Moore   5 9 14:09.2 28:06.7 0:11.7
3 130 Annabelle Brack   6 15 14:15.0 42:21.7 0:17.5
4 129 Mackenzie Best   7 22 14:17.2 56:39.0 0:19.8
5 145 Megan Sittner   8 30 14:18.9 1:10:57.9 0:21.4
6 131 Alette Cook   (12) (42) 14:56.3 1:25:54.3 0:58.9
7 132 Rose Everhart   (13) (55) 15:04.5 1:40:58.8 1:07.0
8 142 Megan Patterson   More Than 7   15:11.8 1:56:10.7 1:14.4

Team - Gatesville

Finish Position - 2

Team Score (places): 44

Team Score (times): 1:13:01.0

Ave Time:14:36.2

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 66 Jordon Brock   2 2 13:09.2 13:09.2 0:00.0
2 68 Katirna Thoms   3 5 13:54.8 27:04.0 0:45.5
3 70 Kianna Taff   9 14 14:29.6 41:33.6 1:20.3
4 73 Ashton Gribble   14 28 15:15.9 56:49.6 2:06.7
5 71 Micayla Saye   16 44 16:11.4 1:13:01.0 3:02.2

Team - Bruceville-Eddy

Finish Position - 3

Team Score (places): 74

Team Score (times): 1:17:08.6

Ave Time:15:25.7

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 24 Makenna Saucedo   1 1 13:02.3 13:02.3 0:00.0
2 19 Cassidy Allen   10 11 14:44.7 27:47.1 1:42.3
3 22 Cindy Moreno   11 22 14:47.5 42:34.7 1:45.2
4 20 Rebecca Jones   23 45 16:54.7 59:29.4 3:52.3
5 23 Stephanie Rosas   29 74 17:39.2 1:17:08.6 4:36.8
6 21 Lucy McCann   (32) (106) 18:31.6 1:35:40.2 5:29.2

Team - Bosqueville

Finish Position - 4

Team Score (places): 101

Team Score (times): 1:22:05.4

Ave Time:16:25.0

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1 Mykenzie Frost   15 15 15:26.8 15:26.8 0:00.0
2 2 Hanna Doss   19 34 16:23.3 31:50.2 0:56.4
3 4 Kendall Simpson   20 54 16:35.3 48:25.5 1:08.4
4 3 Aaryn Lewis   22 76 16:41.1 1:05:06.7 1:14.3
5 7 Morgan Binner   25 101 16:58.6 1:22:05.4 1:31.7
6 6 Andrea Saucedo   (26) (127) 17:11.8 1:39:17.2 1:44.9
7 8 Jocelyn Paniaqua   (30) (157) 17:41.1 1:56:58.4 2:14.3
8 5 Lainie Simpson   More Than 7   17:41.8 2:14:40.2 2:14.9

Team - Reicher

Finish Position - 5

Team Score (places): 107

Team Score (times): 1:23:44.1

Ave Time:16:44.8

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 174 Angie Castillo   17 17 16:18.5 16:18.5 0:00.0
2 177 Hailey Hack   18 35 16:22.8 32:41.4 0:04.2
3 175 Kylie Cross   21 56 16:40.1 49:21.6 0:21.6
4 176 Jazmin Gomez   24 80 16:56.7 1:06:18.3 0:38.1
5 179 Hannah Trippe   27 107 17:25.8 1:23:44.1 1:07.2
6 180 Sarah Roessler   (28) (135) 17:29.4 1:41:13.6 1:10.8
7 172 Bella Alonzo   (31) (166) 18:24.1 1:59:37.7 2:05.5
8 173 Molly Bolfing   More Than 7   18:52.3 2:18:30.1 2:33.7
9 181 Sarah Vizner   More Than 7   19:43.1 2:38:13.2 3:24.5